Skocz do zawartości

[Recenzja] Palnik Spirytusowy Mil-Tec


Heboket

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp:

Cześć, dość niedawno kupiłem palnik spirytusowy z myślą o zagotowaniu w lesie wody na kawę. W internecie jest o nim bardzo mało filmów/informacji. 

Pierwsze wrażenia:

> Przy zakupie palnika warto kupić trójnóg, który pozwoli nam postawić menażkę/kubek.

> Wczoraj pojechałem do lasu przetestować palnik. Do zagotowana około 0,5 litra wody palnik potrzebował około 7 minut. Warto dodać, że wiał silny wiatr a palnik nie był w żaden sposób osłonięty. 

> W miarę upływu czasu będę aktualizować ten wpis, jeżeli macie jakieś pytania, śmiało piszcie. 

Plusy:

> Pierwszym argumentem jest cena paliwa, np. denaturat kosztuje około 7 zł. Pół litra paliwa powinno starczyć na 20 - 30 zagotowań wody.

> Kolejnym plusem palnika jest jego rozmiar, 75 x 48 mm. Jego waga to zaledwie 65g.

> Cena palnika to kolejna rzecz, która przekonała mnie żebym go kupił (około 20 - 30zł) 

 

Minusy:

> Może być (będzie) mniej wydajny w zimę. 

> Bardzo podatny na wiatr. (Można go w łatwy sposób osłonić np. karimatą.)

> Niektóre paliwa przy okazji ciepła produkują osad na naszych naczyniach.

 

Linki:

> Palnik

> Trójnóg

> Paliwo

 

Galeria:

20180808_184342.jpg 20180808_184002.jpg

Odnośnik do komentarza

Poczytalem wlasnie troche na temat tego palnika i chyba kupie z ciekawosci 

Sa komplety trojnog z palnikiem razem 38zl 

 

 

Mam pytanie 

Napisane jest ze palnik zalany do pelna i mozna gotowac wode kilkukrotnie. nie przecieka palnik jak sie go zakreci? w czasie przewozenia transportu ? Czy trEba wozic z soba odzielnie paliwo i palnik ?

Edytowane przez revolta1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...