jammal

[Propozycje] MTB do około 2000 - 2999zł

Rekomendowane odpowiedzi

jammal

Cześć. Planuję zakup nowego roweru.Roweru górskiego. Wymagania to: hamulce tarczowe,koła 29"(nie mniejsze) i w miarę dobry osprzęt. Jeżdżę zwykle po prostu dla zajawki (trasy ok.50km).Mój budżet to +/- 2500zł. Chciałbym aby rower miał jak najlepszy stosunek ceny do jakości i aby fajnie wyglądał. Proszę o pomoc. Myślałem o http://www.karbon-rowery.pl/rowery/mtb/kola-29/spike-b40,produkt-72-co o tym sądzicie?. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ByQ94

Myślę że w tej cenie nie ma tragedii. Choć też zależy jeździsz w mieście czy po lasach ? 
Ja bym brał :)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jammal

Głównie lasy aczkolwiek asfalt też czasem się zdarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

Tylko niech Cię nie zmyli materiał ramy Karbon Alu Superlite. To jest rama aluminiowa, a Karbon jest nawiazaniem do nazwy firmy ;) Ale rower do łyknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jammal

No w takiej cenie raczej ciężko było by kupić rower z karbonu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ByQ94
3 minuty temu, Franz Mauer napisał:

Tylko niech Cię nie zmyli materiał ramy Karbon Alu Superlite. To jest rama aluminiowa, a Karbon jest nawiazaniem do nazwy firmy ;) Ale rower do łyknięcia.

To fakt :D Taki mają chwyt marketingowy. Później ktoś zdziwiony że jego '' Karbon '' waży 15kg :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
4 minuty temu, ByQ94 napisał:

Później ktoś zdziwiony że jego '' Karbon '' waży 15kg :D 

A na dodatek ten karbon jest z amelinium, panie kochany. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer

To już fajny rowerek z nowinkami technicznymi oraz amortyzatorem powietrznym i nie waży "15kg" ;)

3 minuty temu, Łabędź napisał:

A na dodatek ten karbon jest z amelinium, panie kochany.

Tak dla hecy okazuje się, ze większość karboniaków to tak na prawdę mix z aluminium. Nadal producenci wzmacniają konstrukcję w okolicach węzłów mufami aluminiowymi. Podejrzewam, że gdyby chcieli to porzadnie wzmocnić to na węzłach mielibyśmy niezłe bulby ;)

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jammal

ooo dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Franz Mauer
13 minut temu, jammal napisał:

No w takiej cenie raczej ciężko było by kupić rower z karbonu :P

Obyś się nie zdziwił, aliecpress.com wciąż żywy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jammal

Co nie zmienia faktu że jakość karbonu za taką cenę raczej pozostawiała by wiele do życzenia .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Szczerze... Rower na Altus w cenie 2700 zł :P żartujecie sobie...

Poza tym widzę w specyfikacji tego roweru konkretne bzdety, rower ponoć ma koła 29", a opony WTB WOLVERINE 27.5X2.2" na zdjęciu są 29" ;)

Ja bym nie ryzykował zakupu takiego padła.

Dla porównania tak osprzęcony rower masz w Decathlonie za 1899 zł...

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8350455.html

no może ze słabszym amorkiem, ale XC30 nie zapełni tej luki cenowej na pewno...

Więc nadal nie wiem jak można to coś w ogóle polecać...

A jak to ma być 29" to w tej cenie kupisz TREKa X-Calibera 7, a może i 8 nawet.

Edytowane przez SpiderMAN
  • Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
opat
Dnia 7.06.2017 o 11:20, SpiderMAN napisał:

Szczerze... Rower na Altus w cenie 2700 zł :P żartujecie sobie...

Poza tym widzę w specyfikacji tego roweru konkretne bzdety, rower ponoć ma koła 29", a opony WTB WOLVERINE 27.5X2.2" na zdjęciu są 29" ;)

Ja bym nie ryzykował zakupu takiego padła.

Dla porównania tak osprzęcony rower masz w Decathlonie za 1899 zł...

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8350455.html

no może ze słabszym amorkiem, ale XC30 nie zapełni tej luki cenowej na pewno...

Więc nadal nie wiem jak można to coś w ogóle polecać...

A jak to ma być 29" to w tej cenie kupisz TREKa X-Calibera 7, a może i 8 nawet.

Na początku chciałem się przywitać z Trójmiasta.

Ogólnie to trafiłem na ten wątek bo szukam nowego roweru.

Nie jestem jakimś maniakiem ani znawcą. Poprzedni Author Clasic się już zużył i czas na nowe dwa kółka.

Koniecznie chciałem 29" plus hydrauliczne hamulce i do tego jak najlepszy osprzęt w cenie w okolicach 2 tyś pln. (swoje ważę) ;)

No i dziś oglądałem tego Karbon'a Spike B40 - praktycznie się zdecydowałem, ale po Twojej wypowiedzi zacząłem mieć wątpliwości więc gdybyś mógł zerknąć jeszcze raz i się odnieść.

Cena za tego karbona to najniżej jak znalazłem 1890 pln - ogólnie w sieci 2190 pln na stronie mają 2699 pln

To jest 29" wersja B40 inna R40 jest na 27,5" - fakt mają błąd na stronie w opisie ale w tym linku to na pewno 29" - dziś się przymierzałem.

osprzęt przód Altus tył DEORE RD-M592 shadow

blokada amora na kierownicy

ogólnie świetnie wyglądająca rama bez spawów

Tylko ta marka słabo znana itd.

Zerknąłem na to co poleciłeś ale ten Btwin jest na alivio, a nie deore amor bez blokady no i 27,5" - jak dla mnie odpada - i raczej wielkomarketowy produkt wiec też pewnie coś wspólnego z chińszczyzną ma.

A Te polecane Treki to za X-Caliber 7 z zeszłego roku najtaniej znalazłem za 2900 - ale ten rower to cały osprzęt ACERA - zarówno przód jak i tył.

Zaś TREK X-Caliber 8 to minimum 3200 pln ! no i nie znam się na SRAM'ie więc ciężko mi to odnieść/porównać do tego taniego Karbona.

Szczerze mówiąc naprawdę mi się podobał - może ktoś już ma jakieś doświadczenie z tą firmą bo mimo że rama jest Polska (chyba ?) to cała reszta porządne Shimano ?

Za tę cenę brać ? czy szukać dalej może coś używanego znanej marki w podobnym osprzęcie ???

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Radek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Alivio to dobra grupa. A X-Calibera 7 w 2015 model 2015 kupiłem za 2500. Więc da się, a to świetna baza pod modyfikacje. Po za tym gwarancja na ramę od Treka jest raczej egzekwowalna, a ten KARBON za parę lat zniknie...

Wysłane z mojego ctab przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
specialized34

Taki karbon to raczej niska klasa a jak ludzie zobaczą piękne malowanie i kształty to sądzą że już jest super pamiętaj jedno jest to karbon i z karbonem też są problemy trzaski dobiegajace z okolic supportu sterówek sztycy itd trzeba wiedzieć też że trzeba używać specjalnych past więc warto przemyśleć czy pakować się w tani karbon czy dorzucić i kupić sprawdzoną ramę Alu cieniowana

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej Sawicki
24 minuty temu, SpiderMAN napisał:

ten KARBON za parę lat zniknie...

Tego nie wiemy. To zwyczajnie nowa firma z rowerami na różnych półkach cenowych. Nie jest sprawdzona, więc trzeba się uważnie przyglądać wykonaniu oraz gwarancji. Znikają "marki" rowerów MTB po 500 zł.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
Tego nie wiemy. To zwyczajnie nowa firma z rowerami na różnych półkach cenowych. Nie jest sprawdzona, więc trzeba się uważnie przyglądać wykonaniu oraz gwarancji. Znikają "marki" rowerów MTB po 500 zł.

Mogę się założyć... ;-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
specialized34

Owszem ale wiemy że nawet i drogie rowery karbonowe maja z tym problemy dziwnymi dźwiękami a tez co za tym idzie trzeba więcej takiej ramię poświęcać czasu a nie chcemy żeby żałował wyboru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fenthin

Ty serio? Przecież to jest nazwa marki, a rama jest z aluminium.

• Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
45 minut temu, specialized34 napisał:

Taki karbon to raczej niska klasa a jak ludzie zobaczą piękne malowanie i kształty to sądzą że już jest super pamiętaj jedno jest to karbon i z karbonem też są problemy

Oj, kolega nie uważał na lekcjach. ;) Tak jak @Fenthin zauważył - w omawianym rowerze Karbon to nazwa marki i nie ma nic wspólnego z materiałem ramy. Ramy mają te Karbony z aluminium.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
Przed chwilą, specialized34 napisał:

Taki karbon to raczej niska klasa a jak ludzie zobaczą piękne malowanie i kształty to sądzą że już jest super pamiętaj jedno jest to karbon i z karbonem też są problemy trzaski dobiegajace z okolic supportu sterówek sztycy itd trzeba wiedzieć też że trzeba używać specjalnych past więc warto przemyśleć czy pakować się w tani karbon czy dorzucić i kupić sprawdzoną ramę Alu cieniowana

Źle czytasz... Karbon to nazwa własna, te rowery są z aluminium. ;)

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
opat

No ok Panowie

Trochę pogrzebałem i z mojego researchu wynika co następuje.

Firma Longway sp. z o.o. działa na rynku rowerów od 8 lat.

Kapitał założycielski to 19,2 mln zł - jak na spółkę z o.o. w naszych warunkach to naprawdę dużo.

Zakład znajduje się na terenie Millenium Logistic Park Pruszków - więc skoro stać ich na tę lokalizację od dłuższego czasu, to chyba finansowo dobrze sobie radzą.

Udziałowcami w firmie są dwie duże spółki wschodnie LONGWEI HONG KONG COMPANY LIMITED i SHANGHAI BAOLONG SALES COMPANY LIMITED.

Obie działają na rynku motoryzacyjnym od lat 90 tych i mają duże własne kapitały plus doświadczenie w produkcji i np hydroformowaniu itp itd. - tego bym się nie obawiał. Duże R&D to akurat spory plus.

Sprawozdania spółki składane są regularnie od roku 2008 w postaci wpisów w monitorze sądowym i gospodarczym (jakoś można je nawet przejrzeć - ale nie pamiętam jak czekam na info od sekretarki ;)  ). Zarząd nie uległ zmianie od początku. Jak dla mnie od strony formalnej wszystko wygląda bardzo dobrze.

Ramy do tej serii są w użyciu od dwóch lat (dzwoniłem do nich pytając o maksymalną wagę jaką mogą przenosić) pan serwisant/technik słusznie zauważył że w sumie to koła i szprychy w takim przypadku bardziej są narażone na bezpośrednie uszkodzenia ale zapewnił że przy rekreacyjnym użytkowaniu - a tak zamierzam - to nawet przy moich kilogramach nie powinno być kłopotu.

Sam użytkuje podobno B50 (i nawet brał udział w kilku "imprezach rowerowych" jak to określił - rama podobno daje radę) w obu modelach rama ta sama b40 i b50 różnica taka że tu mamy SHIMANO ALTUS FD-M370 / SHIMANO DEORE RD-M592 SHADOW a tym B50 to już SHIMANO DEORE FD-M610, DYNASYS / SHIMANO SLX RD-M670 SHADOW, DYNASYS.

Ramy oczywiście przyjeżdżają z Chin, ale to o niczym nie świadczy. Kross też ściąga z Chin tylko maluje na miejscu - podobno - więc za bardzo mnie to nie odstrasza.

Całość jednak montowana jest już w Polsce.

Podejrzewam że znaleźliby się i producenci znanych marek którzy robią tak samo.

Brak dużych wydatków na reklamę, nie sponsorują na razie żadnych wiodących zawodników przekłada się na cenę.

Podejrzewam jeszcze że cały osprzęt może być kupowany na wschodzie przez firmę matkę w atrakcyjnej cenie i importowany do Polski bezpośrednio w taki sposób by było jak najtaniej.

Tak czy inaczej w tej cenie 1890 zł - deore - rock shock x30 z blokadą na kierownicy i na 29" - nowy z dwuletnią gwarancją ! to w moim odczuciu dobra okazja i po prostu dam im szansę :).

Nie znalazłem złej opinii o ich produktach, kilka dobrych - mam nadzieję że się rozrosną i będą alternatywą choćby dla Krossa czy Rometu - dla nas użytkowników - im większa konkurencja tym lepiej  :)

Pozdrawiam

Radek

ps. moja opinia niewiele będzie pewnie warta ale jak już chwilę pojeżdżę to podzielę się uwagami ;)

Edytowane przez opat
  • Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
1 godzinę temu, opat napisał:

Ramy oczywiście przyjeżdżają z Chin, ale to o niczym nie świadczy. Kross też ściąga z Chin tylko maluje na miejscu - podobno - więc za bardzo mnie to nie odstrasza.

Całość jednak montowana jest już w Polsce.

Podejrzewam że znaleźliby się i producenci znanych marek którzy robią tak samo.

Oczywiście, że inni też tak robią. Pewnie większość, jak nie nawet wszyscy.

Dobra robota z tym prześwietleniem marki. Mam nadzieję,  że będą się rozwijać i szybko staną się wyraźną konkurencją na rynku.

Udanego użytkowania!

Edytowane przez Łabędź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Karol

Swoją drogą - nazwać markę rowerów "Karbon" - marketing level master ;-). 

• Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi