Skocz do zawartości

Złamana ręka

Tao7994

Rekomendowane odpowiedzi

do fizjoterapeuty. Mi po złamanym obojczyku powiedział, że szkoda że poza rtg nie zrobili np usg - wszyscy patrzą na kości a to nie wszystko, nie wiadomo co z tkankami miękkimi. Jak się dobrze zrosło to rehabilitacja i będzie ok, ból z czasem powinien minąć 

• Pomógł 1

ból szybko minie jak wszytko dobrze się zrosło

ja też mam złamanie lewej ręki

dwa lata temu połamałem obojczyk czekałem na rehabilitacje jedna zanim się doczekałem sam sobie zrobiłem rehabilitację ,rozciąganie i ćwiczenia teraz pewnie będzie podobnie  jednaj najgorsza jest niemoc jazdy

To przejdę się do fizjoterapeuty.

Dziękuję za odpowiedzi

3 godziny temu, piter614 napisał:

jednaj najgorsza jest niemoc jazdy

Bardzo ciągnie mnie na rower pomimo bólu staram się kręcić wokół tzw. "Komina"

jeśli jesteś ze śląska - to mam dwóch polecanych przeze mnie, moją małżonkę i siostrę - magików 
Są to sportowcy również - jeden się wspina i jeździ rowerem, drugi tylko MTB rower - to bardzo ważne, bo mają podejście jak doprowadzić zawodnika do formy z powrotem a nie tylko by "jakoś było" :)

Jeden fizjo w Bielsku Białej, drugi w Katowicach - daj znać czy potrzebujesz to zaraz sypnę kontaktem :)

Pozdr !

24 minuty temu, Tao7994 napisał:

To przejdę się do fizjoterapeuty.

Dziękuję za odpowiedzi

Bardzo ciągnie mnie na rower pomimo bólu staram się kręcić wokół tzw. "Komina"

• Pomógł 1
W dniu 2.08.2018 o 15:52, Marek Karnecki napisał:

jeśli jesteś ze śląska - to mam dwóch polecanych przeze mnie, moją małżonkę i siostrę - magików 
Są to sportowcy również - jeden się wspina i jeździ rowerem, drugi tylko MTB rower - to bardzo ważne, bo mają podejście jak doprowadzić zawodnika do formy z powrotem a nie tylko by "jakoś było" :)

Jeden fizjo w Bielsku Białej, drugi w Katowicach - daj znać czy potrzebujesz to zaraz sypnę kontaktem :)

Pozdr !

Ja z dolnego śląska z Wałbrzycha to nie za bardzo. 

Pływam i ból ustaje.

Jeśli chcesz szybko wrócić do pełnej sprawności to najlepiej znajdź fizjoterapeutę w swojej okolicy. Powinna wystarczyć jedna wizyta, specjalista doradzi, da zestaw ćwiczeń, doradzi czego nie robić i po jakim czasie będziesz mógł spokojnie na rower wrócić.

• Pomógł 1
budyn czekoladowy

Tak jak już napisano - bardzo ważne, żebyś znalazł fizjoterapeutę sportowego lub po prostu fizjoterapeutę, który sam uprawia sporty i rozumie, że ty nie masz dokuśtykać z tą ręką do końca życia jako tako, tylko że masz wrócić do pełnej sprawności. Ludzie nieuprawiający sportu, nie rozumieją ludzi uprawiających sport. To nie wada. To cecha :). I dotyczy nie tylko fizjoterapeutów. Dotyczy wszystkich specjalności lekarskich. 

Polecam po prostu intensywne ćwiczenia.

Jednakże najlepiej nie samodzielnie ale pod kontrolą rehabilitanta albo fizjoterapeuty. Sama miałam jakiś czas taki własnie problem i jakbym nie trafiła na porządnego specjalistę z zakresu rehabilitacji to na pewno szybko bym na nogi nie stanęła ( miałam złamaną nogę ....).

Będa wykonywali odpowiednie ćwiczenia w gabinecie, ale również potem dadzą Ci instruktaż jakie ćwiczenia wykonywać samodzielnie w domu 

Polecam ten gabinet w Krakowie https://fizjoter.pro/

Edytowane przez anets

Przede wszystkim pamiętaj o stabilizatorze. Jak miałem złamaną rękę to kupiłem na https://www.pomocedlaseniora.pl/93-stabilizatory-i-ortezy bardzo dobry stabilizator, który służy mi już od dobrych kilku lat, a był używany przez kila osób. Pożyczałem znajomym, którzy mieli złamania. Plus, oczywiście, dobry fizjoterapeuta. Znajdź takiego, najlepiej z polecenia i wrócisz do pełnej sprawności ;)

Edytowane przez Maria11