Skocz do zawartości

Opony dh/fr na zimę

Maciej Mroziński

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej Mroziński

Witam przychodzę do was z nietuzinkowym pytaniem zwłaszcza w okresie letnim. Mianowicie chodzi mi oto jakie opony wybrać do jazdy dh/fr na jesień, zimę. Dobrze by było gdyby wypowiedział się ktoś w tym temacie kto jeździ w tym sezonie i ma więcej wiedzy praktycznej. Proszę o podanie modeli na koło 27,5 do szerokości 2,7. Z góry dziękuję😁😁😁

Stara szkoła samochodowa mówi, że węższa w zimie lepsza...

Z rowerowego doświadczenia stwierdzam, że to prawda.

Raczej szukałbym czegoś do 2.3" max, opona na przód z większymi klockami po boku, ciut niższymi na środku, raczej nie za gęsto rozmieszczonymi.

Na tył, pakowałbym także coś z większymi klockami po bokach, niższe klocki w formie belek zapewnią Ci odpowiednią trakcję.

Mam aktualnie Specialized Butcher Control i Specialized Slaughter Grid, idealnie się na zimę nadadzą, o ile ich nie zajadę do zimy... :P

szkoła samochodowa odnosi się do lodu - im węższa opona tym większy nacisk na cm*kwadrat - a koniec końców - na lodzie tylko kolce dają radę. W śniegu - szerokość i małe ciśnienie. Tutaj trzeba patrzeć na samochodową szkołę ale aut, które jeżdżą po biegunach 

fc93a77c1df04ca2b818a8a6f02e3844.jpg

bierzesz najszerszą oponę jaka wejdzie w ramę, opony dh/fr dość dobrze oczyszczają się - co będzie przydatne jesienią (jak popada i będziesz jeździć w błocie). Zimą - opony plusowe mają raczej dość płytki bieżnik ale w śniegu - jak opona będzie miała się oblepić to jaka by nie była to się zaklei. Ja zimą jeździłem na 2.4 - mogę włożyć 27.5+ - ale jakoś nie widzę sensu wydawania kasy na drugi komplet kół i opon a 2.4 radzi sobie całkiem spoko. Najgorzej jak przyszły ciężkie mrozy i gruba warstwa suchego śniegu była przykryta cienką warstwą lodu - nie ma jazdy 

• Pomógł 1

Wszystko zależy od nawierzchni po jakiej masz zamiar jeździć, wiadomo, że w kopnym śniegu najlepsze będą szerokie opony, ale na wydeptanych, wyjeżdżonych ścieżkach standardowej szerokości gumy z odpowiednio agresywnym bieżnikiem także będą się dobrze sprawować.

45 minut temu, Andrzej Sawicki napisał:

@SpiderMAN Pytanie było o opony DH/FR, nie do miasta. To raczej jasno określa potrzeby.

Z całym szacunkiem, a do czego są te opony o których napisałem...

Enduro, Trail... DH może nie koniecznie faktycznie...

Minionki DHF i DHR kupić i będzie...