Skocz do zawartości

Opona nie przechodzi przez zacisk hamulca przy ściąganiu koła. Jak zdjąć koło w rowerze szosowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie jak radzić sobie ze zdjęcie koła w rowerze szosowym w systemie shimano. Gdy mam odblokowaną dźwigienkę przy hamulcu to zdjęcie koła z oponą 28C to istny koszmar nie mówiąc o założeniu. Czy tylko pozostaje spuszczenie powietrza? Ostatnio pojechałem samochodem z rowerem w bagażniku a zapomniałem pompki i był spory problem.

nie za bardzo rozumiem problem. Koło zdjemuje się banalnie nawet ostatnio pomogła mi w tym moja 5 letni córka. Zwalniasz zacisk koła, luzujesz z przeciwnej strony lub poprostu uchwytem od szybkozamykacza a następnie zwalniasz szczęki hamulca i ściągasz koło. Cała operacja zajmuje kilkanaście sekund

• Lubię to! 1
25 minut temu, KsD napisał:

Ostatnio pojechałem samochodem z rowerem w bagażniku a zapomniałem pompki i był spory problem.

Jeżeli po odblokowaniu dźwigni nie ma miejsca na oponę. (Nieraz się tak zdarza) Najłatwiej odkręcić linkę przy zacisku (Sposób na szybko)

• Lubię to! 1
14 minut temu, nctrns napisał:

Prosi jeżdżą głównie na 25c

Szytka 24c jeśli chodzi o ścisłość. 

46 minut temu, KsD napisał:

Czy tylko pozostaje spuszczenie powietrza?

No niestety jedyny sposób to wyregulowanie linki w taki sposób żeby śruba była wykrecona prawie na maxa. Podczas wymiany luzujesz zatrzask wkrecasz śrubę i będziesz mógł wyjąć linkę z gniazda zacisku. 

• Lubię to! 2

Na założenie/zdjęcie 28 mm pozwalają hamulce najnowszych generacji grup Shimano, starsze niestety nie, problem jest nawet z napompowaną oponą 25 mm Conti na szerszej obręczy i trzeba się pomęczyć z luzowaniem linki. 

Gooral Niskopienny
W dniu 6.08.2018 o 21:56, Rosebikes napisał:

Na założenie/zdjęcie 28 mm pozwalają hamulce najnowszych generacji grup Shimano, starsze niestety nie, problem jest nawet z napompowaną oponą 25 mm Conti na szerszej obręczy i trzeba się pomęczyć z luzowaniem linki. 

Cześć,

Pozwolę sobie kontynuować wątek - czy wiecie które hamulce szczękowe pozwalają bezproblemowe zdjęcie koła z oponą 28?