Skocz do zawartości

Jakie możecie polecić klocki do hamulców V- Brake

blackxcc687

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu bo widzę że piszecie o klockach z wymiennymi okładzinami. Akurat ja postanowiłem oto takie klocuszki kupic mam nadzieję że będą dobre a mowa tutaj o: Merida Hard Breake z wymiennymi okładzinami. Hamulce ktore posiadam to shimano alivio brt 4000. Mam nadzieję że taka mieszanka współgra ze sobą.

2 godziny temu, Rowerowa Szajba napisał:

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu bo widzę że piszecie o klockach z wymiennymi okładzinami. Akurat ja postanowiłem oto takie klocuszki kupic mam nadzieję że będą dobre a mowa tutaj o: Merida Hard Breake z wymiennymi okładzinami. Hamulce ktore posiadam to shimano alivio brt 4000. Mam nadzieję że taka mieszanka współgra ze sobą.

Miałam te klocki. Authory 3CC mają trochę bardziej miękką gumę i subiektywnie trochę lepiej mi się na nich hamowało. Jednak z Meridy też byłam bardzo zadowolona.

A tutaj moje porównanie z innego wątku: "Klocki hamulcowe wymieniłam na z Meridy Hard na Author 3CC. Są one zbudowane z bardziej miękkiej mieszanki - przy wyginaniu okładek Meridy były sztywne, a Authory dużo bardziej plastyczne. Nowe klocki szumią przy hamowaniu, ale modulacja wzrosła i wydaje mi się, że hamują trochę lepiej w suchych warunkach (na mokrym jeszcze nie testowałam). Z 56 km/h bardzo pewnie wyhamowały mi rower do zera."