paulonio

Rękawiczki na długie wyprawy

Rekomendowane odpowiedzi

paulonio

Hej,

Czy możecie polecić jakieś sprawdzone rękawiczki które są w stanie uchronić przed uciskaniem na nerwy, a co za tym idzie cierpnięciem lub utratą czucia w palcach w czasie długich (kilkutygodniowych) wypraw? :) Wiem, że rękawiczki rowerowe są od tego żeby chronić przed upadkiem, ale może są też takie które dobrze ochronią nasze połączenia nerwowe? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

U mnie sprawdziły się rękawiczki Specialized Body Geometry. Kupiłam 3 pary (dwie z krótkimi i jedną z długimi palcami) i używam ich w tym sezonie na okrągło - faktycznie zmniejszają ucisk na nerwy. Wyglądają tak:

IMG_20180724_233040.thumb.jpg.ee2e1f97be1941bd1cb4c90d878e4b4a.jpg

IMG_20180724_233034.thumb.jpg.472bb9f618d6ab528bfb1b3f2675480f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Szaje, czy ktoś z was posiada rekawiczki Raso Classic gloves, bez palców? @Łabędź ty chyba w rzeczach Raso smigasz? Miałeś moze z nimi do czynienia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Nie, nie miałem nigdy takich rękawiczek. Spodenki w ciemno można polecać, rękawiczki od nich pewnie też dadzą radę. Ale osobistego doświadczenia nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Ma ktoś może rękawiczki Chiba Gel Premium i może coś o nich powiedzieć? Generalnie szukam rękawiczek do szosy, raczej z żelem, chyba, że ktoś ma jakieś sensowne argumenty przeciw. Chciałem Bontragery, ale model już nie produkowany, a następca już mi nie pasuje.

Wpadły mi też w oko Chiba Bioxcell Super Fly tylko już są trochę droższe.

Ktoś coś poleci do szosy? Koniecznie w kolorze czarnym.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cowall
28 minut temu, Cris92 napisał:

Ma ktoś może rękawiczki Chiba Gel Premium i może coś o nich powiedzieć? Generalnie szukam rękawiczek do szosy, raczej z żelem, chyba, że ktoś ma jakieś sensowne argumenty przeciw. Chciałem Bontragery, ale model już nie produkowany, a następca już mi nie pasuje.

Posiadam Chiba Air plus, mam je od niedawna i tak naprawdę jeździłem w nich tylko parę godzin bo pogoda jeszcze nie pozwala na ich codzienne użytkowanie.

Polecam je, bo dłonie w nich nie drętwieją, a to był dla mnie duży problem podczas dłuższej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
W dniu 13.04.2019 o 20:44, Cris92 napisał:

Właśnie zakupiłem te Chiba Gel Premium. Zobaczymy co z nich będzie bo za tydzien jade trase pod 300km więc będzie to dobry test :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
44 minuty temu, Fimala napisał:

Właśnie zakupiłem te Chiba Gel Premium. Zobaczymy co z nich będzie bo za tydzien jade trase pod 300km więc będzie to dobry test :D

Jedne taki załatwiłem w zeszłym roku przy lądowaniu na szutrze. Łapy ochroniły tam gdzie mogły. Drugie trzymają się od pół roku w miarę dzielnie oprócz tego, że napis złazi z jednej. Co do wygody są wygodne - szczególnie po "kilku" godzinach układania się na ręku gdy się minimalnie rozciągnęły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eathan

Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdzają się rękawiczki bez dużej ilości wkładek żelowych. Właściwie po sprawdzeniu kilkunastu różnych modeli wyszło na to, że najlepiej podpasowały mi poniższe rękawiczki:

https://www.decathlon.pl/rkawiczki-mtb-xc-id_8296115.html

Mam też odpowiednik w wersji bez palców. 

Rękawiczki nie mają żadnych wkładek żelowych a jedynie podwójną warstwę materiału w niektórych miejscach. Sprawdza się do bardzo dobrze. Robię trasy po kilkanaście godzin i nie mam problemu z dłońmi. Rękawiczek używam w połączeniu z gripami, które tłumią drgania. Aktualnie mam gripy LIZARD SKINS DSP 32,3 mm. Mam też poprawnie ustawiony sag pod swoją wagę. 

Nadmienię, że rękawiczki z insertami żelowymi w moim wypadku powodowały ucisk tam gdzie były inserty i pojawiały się problemy. 

PS
Problem z drętwieniem dłoni to nie tylko kwestia rękawiczek. Zwróć uwagę na to aby całym ciężarem nie opierać się na rękach. Popracuj nad mięśniami grzbietu i pozycją na rowerze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cowall
6 godzin temu, eathan napisał:

PS
Problem z drętwieniem dłoni to nie tylko kwestia rękawiczek. Zwróć uwagę na to aby całym ciężarem nie opierać się na rękach. Popracuj nad mięśniami grzbietu i pozycją na rowerze. 

Dziękuję Ci za tą informację. Rzeczywiście mam problem z odpowiednim ustawieniem się na rowerze, i albo jestem mocno zgarbiony, albo czuje, że leżę na kierownicy. Na razie sprawdzam jak mi jest najwygodniej i najefektywniej jeśli chodzi o przenoszenie mocy. Dlatego, mądre rady doświadczonych kolegów są dla mnie cenne.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Właśnie zakupiłem te Chiba Gel Premium. Zobaczymy co z nich będzie bo za tydzien jade trase pod 300km więc będzie to dobry test
Daj znać co i jak, bo wtedy może się skuszę na te gel premium przy zamawianiu nogawek. Jak za jakiś tydzień to w sam raz, bo mogę poczekać jeszcze z zamówieniem. Zastanawiam się też nad Gel Comfort Plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi