Skocz do zawartości

Bagażnik na sztycę w szosie, czy wytrzyma? - Sport Arsenal SNC 220

Rowerowe_Rozterki

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowe_Rozterki

Witam,

Na majówkę planuje dłuższą wycieczkę. Dwa dni jazdy, Pierwszy dzień prawie 260km drugi dzień około 215km. Zastanawiam się w jaki sposób spakować się na taką trasę. Posiadam bagażnik na sztycę firmy Sport Arsenal SNC 220 i sakwę Sport Arsenal SNC 550. Używałem tego zestawu do tej pory w MTB. Czy taki zestaw zamontowany na szosie nie narobi mi kłopotów w trasie? Przyznam się, że nie chciałbym już inwestować w jakieś duże torby podsiodłowe. Dziś na szybko zamontowałem bagażnik i mniej więcej tak by to wyglądało na mojej szosie - było by tylko z 2-3cm niżej, bo w tej chwili na samym dole sztycy jest jeszcze zatrzaska do lampki zamontowany.... Jeździł ktoś z Was w podobnej konfiguracji? Z góry dzięki za rady B|

WP_20170420_17_26_46_Pro.jpg

Edytowane przez Matt
Rowerowe_Rozterki
48 minut temu, Dany napisał:

Jeśli nie wrzucisz na niego więcej niż 15 kg to raczej nic się nie stanie (pod warunkiem, że nie masz cieniowanej albo karbonowej sztycy - wtedy bym nie ryzykował).

Sztyca jest aluminiowa i raczej standardowa. Z bagażem nie mam zamiaru przesadzać, głównie ubrania, trochę jedzenia i elektroniki.