Skocz do zawartości

Jakie opony do 100-150zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko znaleźć rozwiązanie dobre do wszystkiego. To co da Ci trakcję w terenie, będzie stawiać bardzo wysokie opory na asfalcie. Ja jako "złoty środek" wybrałem Schwalbe Smart Sam. Koniecznie z nowym wzorem bieżnika. Na asfalcie toczą się bardzo lekko. W terenie też nie jest xle, pod warunkiem, że nie wjedziesz w błoto. Bieżnik szybko się zalepia i dość długo oczyszcza.

i-schwalbe-smart-sam-performance-addix-26x2-10.jpg

ja bym też szedł w Smart Samy, na dużym ciśnieniu gęsto ułożone klocki na środku pomagają na asfalcie a w błocie każda "gęsta" opona będzie się zalepiać, to nie opona enduro 

Kolega ma CONTINENTAL X-KING i bardzo poleca, przejechał jakieś 8/9k km i jeszcze się trzymają. 

Miałem Smart Samy, ale niestety przetarły się na rancie obręczy.

Link do continnentali: http://tidd.ly/3f64205f

Godzinę temu, ArekW4 napisał:

a co mi doradzicie bo po pół roku zjadło mi opony duro miner mtb 27,5  jeżdzę dwa razy w tygodniu asfalt 30km i niedziela teren 30 km lub asfalt 50km

Smart Samy, jak kolega wyżej wspomniał, większe ciśnienie i dzięki gęstemu bieżnikowi dobrze będą zachowywać się na szosie.

Sam mialem smart samy i po jakiś 5k km przetarły się na rancie, może trafiłem na jakąś pechową partie ;), mimo to polecam.