Skocz do zawartości

Focus super bud 4.0 29er - czy warto kupić taki rower ?

t_34

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam możliwość zakupu takiego roweru:

https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,8234

oczywiście jest to rower używany, podobno poza piastami które nadają się wg sprzedającej (a w zasadzie serwisu w którym był rower) do wymiany reszta jest sprawna, rower ma wymienione hamulce na XT - reszta w specyfikacji fabrycznej

byłby to mój pierwszy full, do tej pory jeździłem(jeżdżę) na Haibaik Freed 7.40 ale chciałbym spróbować czegoś innego zwłaszcza, że mieszkam w fajnym rejonie Bielsko-Biała :)

cena wyjściowa roweru to 3000, myślę że udałoby się jeszcze coś urwać na te piasty

co sądzicie - warto? będzie to w miarę przyjemny sprzęt? z góry dzięki za wszystkie sugestie:)

Tylko sprawdź dokładnie czy rzeczywiście wszystko jest OK. Jakoś nie widzę tego, że można zajeździć piasty a reszta (np. napęd) jest fabryczna.

Na pewno dobrze obejrzyj amor i damper, czy nie mają przetarć, obić itp. Dobrze, żeby sprzedające miał jakieś kwity na serwis.
Dokładnie obejrzyj ramę, zwłaszcza w newralgicznych punktach (głowka, support - Szajbajk omawiał to na filmikach). No i jakim stanie jest napęd - chociaż tutaj nawet jakby coś wymagało wymiany, to i tak się opłaca.

No niestety - rzeczywistość okazała się jednak nie tak różowa, rower okazał się niezbyt zadbany, hamulec tylni był bardzo miękki (być może wystarczyło by odpowietrzyć - tak stwierdziła sprzedająca) oraz nie działała blokada przedniego zawieszenia. Koniec końców nie zdecydowałem się go wziąć mimo iż cena zeszła do 2500. No nic szukam dalej:)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...