Skocz do zawartości

Opona szosowa 700x22C 11 BAR - zamiast szytki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, znalazłem oponę jak w temacie, jest to schwalbe ironman hs 432 Evolution Line. Cena w porównaniu do szytki jest mocno atrakcyjna.

Najważniejsze informacje:

Cytat

Producent: Schwalbe.

Model: IRONMAN HS 432, Evolution Line.

Rozmiar: 700x22C

Waga: 185 gram.

Opona Triathlonowa.

Opona szosowa zwijana (kevlar).

Oplot 127 TPI.

Zakres dopuszczalnych ciśnień: 6-11 Bar (85-160 Psi).

Czy taka opona zda egzamin w amatorskich wyścigach ? Jaka obręcz wytrzyma takie ciśnienie ? Jaka może być największa waga jeźdźca takiej opony ?

Osobiście jestem zwolennikiem i użytkownikiem opon o szerokości 25. Jeżdżę na takich w amatorskim peletonie z max ciśnieniem 8bar. Nie wyobrażam sobie jeździć na oponach węższych, zwłaszcza, że ważę 80kg. Interesuje mnie jakie macie doświadczenia z oponami węższymi niż 25 ? Obecnie trendem jest stosowanie opon szerszych i mam wrażenie, że odchodzenie od szytek także ale to nie ma żadnego poparcie i jest jedynie moją luźną opinią. Do tej pory jeździłem głównie mtb i to wszystko są dla mnie nowości :)

Skoro piszesz, że nie wyobrażasz sobie jazdy na oponach węższych niż 25mm to zaprzeczasz sam sobie :) 11 bar w oponie 22mm to już skała, osobiście nie miałem doświadczenia z takim zestawieniem. Sam jeżdżę na szystkach Tufo 25 mm z 8 bar i złego słowa nie powiem. Przelatałem na nich już prawie 2 000 km i nic sie nie dzieje, zero laczków, otarć czy przebić. Ja jestem za szytką

SIema :) Ja osobiście polecam opony firmy CHALLENGE oponoszytki w które wkładasz dętkę są mega cena od 179 zł za sztukę i w górę ale warto zakładasz 25c i jest kozak.

http://www.force-components.pl/index.php?p4215,kod-00508-challenge-strada-open-tub-opona-szosowa-300-tpi-czarno-kremowe

Używam takich :) przez chwilę chciałem sprzedać swoje koła i kupić coś pod szytkę ale znowu ubrałem nowe oponki CHALLENGE i przestałem myśleć o szytkach. 

endomondo.png