Skocz do zawartości

stukanie w suporcie... wymiana?

Biker no. 004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu przy mocniejszym nacisku na pedały trzaska mi coś w suporcie, jaka może być przyczyna?

Jest to suport w systemie na kwadrat, ale jest w nim coś nietypowego jak dla mnie... śruby mocujące pedały to nie śruby na imbus a takie najzwuklejsze na klucz. Jak to odkręcić???

Ps. Rower to kross hexagon r6

Edytowane przez Biker no. 004

Kluczem nasadowym i nie pedały a ramiona korby jeśli dobrze zrozumiałem a jeśli źle to pedały odkręcisz kluczem płaskim.

Przyczyn może być wiele nie mniej jednak nie warto jej szukać... wkład nie jest drogi więc poprostu go wymień.

Śruba ma zwykle łeb pod klucz 14 mm. Rozwiązanie jak najbardziej typowe. Potrzebna jest nasadka 14. Klucze do zdejmowania korby na kwadrat mają taką zintegrowaną. Stukanie/skrzypienie najczęściej jest powodowane poluzowaniem/wyrobieniem się korby na kwadracie osi suportu i wtedy wystarczy dokręcić wspomnianą śrubę. W innym przypadku może to być uszkodzona bieżnia lub kulka w łożysku. Albo pękająca mufa.

Edytowane przez BlackDuck

U mnie nie tak dawno w Treku zaczęło coś strzelać jak sprintowałem na stojąco. Wszystko zwalałem na suport PressFit. Okazało się, że winowajcą były pedały. Odkręciłem, nasmarowałem gwinty i wkręciłem porządnie. Od tamtej pory cisza - może w Twoim przypadku również będzie taka błaha rzecz.

Edytowane przez CyclingChief
Błąd w tekście.
  • Pomógł 1

Faktycznie. Łożysko od strony mocowania w obu pedalach było suche...

Wyczyściłem, nasmarowałem i zamontowalem spowrotem, ale nie mam jak sprawdzić narazie bo cały czas leje 😕