acid_toxin

Lewa klamkomanetka Shimano ST-6603 (3x10) na co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

acid_toxin

Cześć,

jestem tu nowy, rowery szosowe są też dla mnie świeżą sprawą. Zakupiłem rower używany na pełnej Ultegrze 6600, niestety po tygodniu jazdy zepsuła się lewa klamkomanetka Ultegra ST-6603, rower oddałem do serwisu gdzie twierdzą, że pękł element odpowiadający za redukowanie biegów i jest to  nie do naprawienia (brak części).

Czy ktoś posiada taką używaną klamkomanetkę na sprzedaż?

Czy jest to naprawdę nie do naprawienia?

Jeżeli chciałbym kupić nową klamkomanetkę to czy muszę ją kupować z wózkiem przerzutki czy jakieś będą kompatybilne? Jeżeli kupować to jaką?

Pozdrawiam, Kuba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Rozumiem, że masz 3 blaty z przodu ?

Jeżeli tak, to dowolna klamkomanetka z numerkiem kończącym się na 3.

Np: 6603, 6703, 5603, 5703, 4603...

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
acid_toxin

Mam 3 blaty z przodu - korba 6603, przerzutka także 6603. Na pewno będzie to działać? Ponoć nowsze przerzutki mają inny wózek (dłuższy) i nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Mają dłuższe ramie ale też są dłuższe od strony wózka. Da się je bez większego problemu wyregulować. Sam długo miałem w przełaju klamki tiagry 4700 i przerzutkę ultegry 6700. Działało.

Tylko w sumie po co przepłacać na nowszy sprzęt. Ja poszukałbym jakiejś używanej klamki 6703/5703/6603/5603 tym bardziej, że do trójblatów często taniej chodzą.

• Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Puncu
4 godziny temu, acid_toxin napisał:

Czy jest to naprawdę nie do naprawienia?

Niestety polityka Shimano nie udostępnia części. A jest to mechanizm złożony z zapadek, sprężynek i zębatek. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
acid_toxin

O.K. Dzięki. Kupiłem ST-7803 - mam nadzieję, że wyreguluję. Jeszcze jedno pytanie - stwierdziłem, że wymienię zębatki w korbie czy zwracać uwagę na przetłoczenia kół zębatych które niby ułatwiają zmianę biegu (korba 6503) czy też mogę dokupić dowolne zębatki 52,39,30 o BCD 130

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

W DA 7800 była jeszcze tez krótkie ramie przedniej przerzutka także nie powinno w ogóle być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi