Skocz do zawartości

e-type i rozmiar tarczy

Bażant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zmianę korby z jednego blatu na co najmniej 2 co zmusza mnie do dokupienia przedniej przerzutki, problem jest taki, że jest to rower typu fat bike czyli potrzebuję mocowania e-type oraz w najbliższej przyszłości planuję dołożyć do niego silnik elektryczny, przez co potrzebuję dużej ilości zębów na korbie a z tyłu musi pozostać wolnobieg czyli minimum 13 zębów, niestety wszystkie przerzutki z mocowaniem e-type są przeznaczone na max 42 zęby, ja zaś potrzebuję co najmniej 48 na największym blacie. Jakie problemy mogły by się pojawić gdybym zrobił własne większe mocowanie e-type i zamontował przerzutkę na max 42 zęby do blatu 48 lub 50? Lub czy znalazł ktoś przednią przerzutkę dla większych blatów i mógłby dać na nią namiar?

W moim rowerze też mam z przodu przerzutkę pod e-type i korzystam z korby z blatem 48T. Tylko ostrzegam jest to dość stary sprzęt 😛

Model przerzutki to Shimano Nexave FD-C810/C505, niby obsługuje max.46T, ale z 48T działa w porządku, lecz troszkę musiałem się pobawić w regulacji (tyle, że nie mam supportu do e-type).