Skocz do zawartości

Skrzypi przy zmienianiu .. ale co ??


kamil.xy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 😊

Miał bym do was pytanie .. podczas zmiany przełożeń w tylnej przerzutce, dokładnie jak napinam linkę gdy chce wrzucić wyżej słychać skrzypanie. Wydaje mi się, że problem pojawił się po ostatnim myciu (było dosyć dokładne bo przywiozłem dużo błota ze sobą ). Ciężko mi zlokalizować dokładnie miejsce problemu ale manetka to raczej nie jest. Wydaje mi się że ślizgacz linek albo pancerze.. Mieliście kiedyś podobny problem ?? Jak tak to jak go rozwiązać ??  Dodam tylko że linki mam poprowadzone na zewnątrz a rower już był myty nie raz (może nie tak dokładnie), i nigdy wcześniej takiego problemu nie było .. 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i sugestie .. pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę 😊

Odnośnik do komentarza

Zlokalizowałeś problem? Znalazłeś rozwiązanie? Bo ja mam chyba podobny problem skrzypi piszczy podczas zmiany biegu tylko nie jestem pewna czy skrzypi w manetce czy raczej w przerzutce czy w obu miejscach jednocześnie. Tyle, że ja roweru nie myłam, wcześniej piszczało jakby z korby ale hak przerzutki był poluzowany-dokręciłam i teraz zaczęło piszczeć gdzie indziej, rower niby jest nowy i nie powinien piszczeć.. a jednak ciągle wydaje jakieś dziwne odgłosy. Przerzutka GRX400

Edytowane przez Kindza
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kindza napisał:

Zlokalizowałeś problem?

Próbowałeś użyć na przerzutce preparatu do smarowania typu CX80? Jeżeli skrzypienie dochodzi z przerzutki użyj czegoś do smarowania na zawiasach, a problem najprawdopodobniej zniknie.

123.jpg

456.jpg Edytowane przez TrocheBiegam
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...