Skocz do zawartości

Canyon Endurance AL- Problem z rozmiarem


michal15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników. Mam poważny problem przy wyborze odpowiedniej ramy. Jestem pomiędzy rozmiarem L a XL.

Moje wymiary:

Wzrost - 187 cm

Dł. wew. nogi- 90,5 cm

Długość tułowia - 64

Szerokość w barkach - 51 cm

Długość ramienia - 65

Przy wzroście 187 kalkulator podaje XL, zaś przy 186 - L. Czym zatem kierować się przy wyborze? Dodam, że rower ma służyć do typowo rekreacyjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza

Dodam, że przedstawiciel Canyona napisał, żebym wziął rozmiar XL, ponieważ rowery te są stosunkowo krótkie i bez problemu ustawię siodełko przy tym rozmiarze. Górna rura w XL ma 576,

a w L 554 mm.

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Łatwiej dopasować sobie lekko za mały rower niż lekko za duży, więc L. Jeśli nie podpasuje, Canyon nie robi problemów z wymianą rozmiaru. Nie wyrzucaj pudła.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę dł. wew nogi w butach do jazdy, która wynosi 93 cm, siodełko w rowerze ustawione będzie na wysokości około 820 mmm od osi suportu.

Patrząc na dane w tabelce wydaje mi się, że będę miał strasznie wysoko wysuniętą sztyce siodełka. Dobrze wnioskuję?

 

canyon.jpg
Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam ten sam problem tylko że rozmiar niżej, pogranicze M,L.

2 lata męczyłem się na krossie R3 rozmiar L koło 27,5- przeżywałem chwile zgrozy na zjazdach....

Teraz mam B8 rozmiar M koło 29 i pasuje jak ulał, super się podjeżdża i bezpiecznie zjeżdża. Naturalnie nie wiem jak się to odnosi do innych marek rowerowych. Też mi nie miał kto doradzić przy wyborze ramy. W sklepie obsługa mi doradziła L bo pewnie chcieli się pozbyć...

Najlepszym rozwiązaniem jest pojechanie na testy i pojeżdżenie, wtedy zobaczysz różnicę po jednym wypadzie, która rama będzie odpowiednia dla Ciebie, z góry mówię że lepiej mieć ciut mniejszą niż większą w moim przypadku i tej marce.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, michal15 napisał:

Biorąc pod uwagę dł. wew nogi w butach do jazdy, która wynosi 93 cm, siodełko w rowerze ustawione będzie na wysokości około 820 mmm od osi suportu.

Patrząc na dane w tabelce wydaje mi się, że będę miał strasznie wysoko wysuniętą sztyce siodełka. Dobrze wnioskuję?

 

Długość rury podsiodłowej to najmniejszy problem. Ja mam 56cm przy nodze 97cm. Odpowiedź z Canyona o ustawieniu siodełka przy krótkim rowerze jakaś, co najmniej, dziwna. Co ma piernik do wiatraka? Rzeczywiście, możesz mieć dosyć wyciągniętą sztycę, ale jest to tylko problem natury estetycznej. Długość rury podsiodłowej to jeden z mniej istotnych parametrów roweru. Co z tego, że będziesz miał dłuższą rurę podsiodłową, mniej wyciągniętą sztycę, ale zbyt długą ramę i NIC Z TYM NIE ZROBISZ (lub bardzo niewiele). Rower do wymiany. Nikt przez internet na 100% nie dobierze Ci rozmiaru. Ja, będąc na Twoim miejscu, wziąłbym L. Mam 194 cm wzrostu, górną rurę 585mm i jest prawie OK. Prawie, bo mogłaby być  centymetr bliżej. Mam długą nogę, więc krótszy tułów i do kierownicy "dalej". Jeżeli pracownik sklepu doradza przy długiej nodze brać większy rozmiar ramy niż wychodzi z kalkulatora, to nie do końca wie o czym mówi.  Pisałem o tym szczegółowo w innym wątku i nie będę zanudzał. Chcesz to znajdziesz. Jestes proporcjonalnie zbudowany, w sensie noga - tułów. Rozmiar L jest bezpieczniejszy. Masz pole manewru kierownicą i mostkiem. Przy XL może być problem. Ale to wszystko "może"

Pozdrawiam

Edytowane przez Argi
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...