Mafewa

Przeróbka kół na system bezdętkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mafewa

Witam, Zamierzam się do zakupu nowych opon lecz mam lekkie wątpliwości.

Obręcze mam obklejone taśmą uszczelniającą WTB, mleczko oraz wentyle również posiadam, lecz zastanawiam się czy jest możliwość przejścia na system tubeless na oponach drutowanych czy zostaje mi tylko zakup opon zwijanych.

Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CyclingChief

Raczej da radę, jednakże na 90% będzie to dosyć problematyczne. Wystarczy jakaś niedoróbka na oponie przy rancie. Szkoda nerwów. Zainwestuj w zwijane opony przystosowane do systemu bezdętkowego. Po co utrudniać sobie życie hehe 😉👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrochowaMTB

Nie takie rzeczy widzieli najstarsi górale. Ale pamiętaj, że opona pod tubles ma specjalny rancik, który ma się zazębić z obręczą. W przypadku opony drutowanej nie ma gwarancji, że się uszczelni - opona zazwyczaj jest po prostu trochę inaczej zbudowana. Odżałuj na nowe opony, to najlepszy upgrade roweru jaki można sobie wymyślić :)

Policz, że nieudana operacja mleczenia będzie Cię kosztowała z 200 - 300 ml mleka i od cholery roboty z czyszczeniem gdy się nie powiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek

Zawsze można spróbować uszczelnić bez mleka, ja z oponami nie przystosowanymi pod tubeless zawsze tak robię, i w większości przypadków się udaje. Raz mi się tylko nie udało ale wiem co źle zrobiłem i muszę to niebawem poprawić. Opona pod tubeless ma tylko troszkę więcej gumy na rancie, ale za to rant jest sztywniejszy, i jak już guma złapie szczelność to według mnie siedzi o wiele pewniej. Zawsze warto próbować.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mafewa

Dzięki wszystkim za porady. Koniec końców zdecydowałem się na opony w wersji zwijanej w wersji tubeless ready :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi