PatrykSpecRH

Wspomagacze na stawy

Rekomendowane odpowiedzi

PatrykSpecRH

Witam. Po ponad 3 letniej przerwie złego prowadzenia trybu życia z nadwagą ponad 110kg, wróciłem na mtb, muszę przyznać że na nowo wkręciłem się w rower i wszystko idzie w dobrym kierunku i coraz więcej km nakręcam. Mam jeden duży problem, nie wytrzymują mi kolana, a nie chcę ich przeciążać. Jeśli chodzi o wydolność organizmu jest coraz lepiej i nie mam problemów z zadyszką. Proszę o jakieś podpowiedzi jak poradzić sobie z tymi kolanami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzordz

Tylko bikefiting i/lub fizjoterapeuta.
Na suplementy szkosa kasy.
Jazda mniej siłowa, czyli z większą kadencją.

Przerobione osobiście.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

Jakieś "smarowanie" na stawy nie zaszkodzi. Kadencja i ustawienie samego siodełka owszem ale mimo wszystko warto brać coś na wzmocnienie ścięgien i chrząstki tym bardziej jeśli wracasz na rower po dłuuugiej przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sziva

Wprowadź żelatynę wieprzową do diety - galaretki, salceson itp. Trzeba tylko uważać na podrobioną żelatynę czyli sojową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

przede wszystkim siodło ustawione na odpowiedniej wysokości (czyli odległość powierzchni siodła od osi suportu ma wynosić długość wewnętrzną Twojej nogi -10cm).

Po drugie. KA DEN CJA czyli za żadne skarby nie schodzisz poniżej 80 a staraj się trzymać 90. Wspomagająco dieta i będzie dobrze. Mi bardziej w kość daje chodzenie i rower. Ale wystarczy że siodełko obsunie sie o 1cm lub zacznę jakiś siłowy podjazd i już kolana się odzywają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kruup

Zacząłbym od pójścia do lekarza i upewnieniu się czy to w ogóle stawy. I jeśli to nie stawy to podstawa to odpowiednie rozciąganie mięśni. Zacznij też trenować mięśnie z tyłu nogi nie tylko przednie na rowerze bo to doprowadza do dysproporcji i może powodować problemy z kolanami. Dokładnie do takiego czegoś doprowadził mój znajomy, jęczał i płakał że nie będzie mógł jeździć bo kolana go bolą, z badań wyszło ze stawy ma zdrowe. Fizjoterapeuta uświadomił go że od jazdy rowerem ma duże dysproporcje przód, tył, nauczył rozciągać i kolana nagle przestały boleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biniu

Żadne suplementy nie pomagają. To wszystko lipa. Przerabiałem to na sobie kolego gdy byłem zapalonym kulturystą - a tam przeciążenia stawów to podstawowa rzecz wykluczająca z treningów.

Pomaga za to dobra dieta. Odpowiednie proporcje białka, węgli i tłuszczów oraz odpowiednia ilość makro i mikroelementów.

Pomaga dobre rozciąganie po treningu i rozgrzewka przed.

Pomaga jazda z wysoką kadencją na miękkich przełożeniach

Kolejne to słuchaj swojego organizmu. Jak zaczynasz odczuwać ból w kolanach od jazdy przerwij trening. Możesz inne ćwiczenia wprowadzić aby zmniejszyć masę ciała nie obciążając ćwiczeniami tak mocno kolan - np basen. Jak zejdziesz do prawidłowej wagi to kolana nie będą Ci przeszkadzać jeśli oczywiście jeździsz z odpowiednią kadencją, dobrze ustawiony rower i nie masz wad fizjologicznych powodujące nieprawidłowe pedałowanie i późniejsze bóle.

Podsumowując zejdź z wagą do optimum dla Twojego wzrostu a potem zacznij się martwić, bo wg mnie za duża masa ciała to największy wróg dla Twoich stawów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zigfir
W dniu 24.07.2018 o 18:57, biniu napisał:

Żadne suplementy nie pomagają. To wszystko lipa. Przerabiałem to na sobie kolego gdy byłem zapalonym kulturystą - a tam przeciążenia stawów to podstawowa rzecz wykluczająca z treningów.

Pomaga za to dobra dieta. Odpowiednie proporcje białka, węgli i tłuszczów oraz odpowiednia ilość makro i mikroelementów.

Pomaga dobre rozciąganie po treningu i rozgrzewka przed.

Pomaga jazda z wysoką kadencją na miękkich przełożeniach

Kolejne to słuchaj swojego organizmu. Jak zaczynasz odczuwać ból w kolanach od jazdy przerwij trening. Możesz inne ćwiczenia wprowadzić aby zmniejszyć masę ciała nie obciążając ćwiczeniami tak mocno kolan - np basen. Jak zejdziesz do prawidłowej wagi to kolana nie będą Ci przeszkadzać jeśli oczywiście jeździsz z odpowiednią kadencją, dobrze ustawiony rower i nie masz wad fizjologicznych powodujące nieprawidłowe pedałowanie i późniejsze bóle.

Podsumowując zejdź z wagą do optimum dla Twojego wzrostu a potem zacznij się martwić, bo wg mnie za duża masa ciała to największy wróg dla Twoich stawów.

Ewentualnie suple tylko jako uzupełnienie diety z zachowaniem tego co napisał Biniu. Akurat po kontuzji używałem Animal Flexa i uważam ze przynosi efekty.

Już samo wcinanie woreczka tabletek jako porcji ma działanie psychologiczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Śmiało zamiast Animal Flexa można wziąć Allnutrition Flex All Complete, gdzie jest też MSM, który ma znaczącą rolę. Oraz do tego Boswelia Serrata najlepiej ze Swansona i naprawdę czuć różnicę. Wszystko dostępne w sklep.sfd.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bike Freak

Animal flesz można polecić z czystym sumieniem, stosuje od lat, więc mogę powiedzieć że działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemcio

Ja pije codziennie MSM z witaminą C w proporcji 1:1

Robiąc isotonik również dodaje MSM i vit C.

Nie używam drogich supli z niewielka zawartością MSM tylko czyste MSM w proszku.

Działa fajnie nie tylko na kolana ale tez na kręgosłup i inne stawy.

No i na kolana to tak jak już zostało napisane to odpowiednia kadencja oraz odpowiednie ustawienie bloków i siodełka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bike Freak

MSM zawsze za na propsie...smarowania nigdy za duzo😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
toto

ja na stawy brałem swojego czasu http://imp4u.pl/artroser-na-bole-miesni-i-stawow/ i bardzo mi pomógł. Miąłem bóle w kolanach i miednicy. Zniknęły po jakiś 2 miesiącach stosowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi