Skocz do zawartości

kask szosowy do 200 zł


RadekD

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Marek Karnecki napisał:

Prawie każdy sklep, a każdy porządny na pewno ma szukajki wraz z parametrami włącznie z ceną i sortowaniem...
 

To, to ja wiem , jednak oczekuję podpowiedzi i/lub opinii od użytkownika danego kasku :P Żeby znów jakiegoś "hłamu" nie kupić jak ostatnio to zrobiłem :P

Odnośnik do komentarza

to kup w odpowiadającej Ci cenie, by się podobał ( podobania Ci nikt nie podpowie ) i miał wszystkie wymagane certyfikaty.
Dla mnie ważne jest by np był FLUO :)  i miał siateczkę - ostatnio kupiłem bez i musiałem sobie dorobić taką samemu gdy kilka razy wkleciał mi jakiś kosmita myślnik szerszeń w kask :)
Mam ten i polecam:
https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-szosowy-500-fluo-id_8382509.html

ale siateczkę trzeba sobie dorobić :/   - ja to zrobiłem za pomocą moskitery okiennej za kilka zł :)

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, bbc napisał:

@vigor, ale wiesz, ze kask trzeba przymierzyc? Co jednemu bedzie pasowalo to innemu moze sie kolebac na glowie albo uwierac.

 

Tak, wiem o tym , narazie szukam kasku , jak znajde odpowiadający to wybiorę się do sklepu i przymierze :D

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie chciałbym kupić kask szosowy do 200 zł tak wiem jest to bardzo ograniczony budżet no ale od czegoś trzeba zacząć, na co mam zwrócić uwagę na dobór kasku, i jakie firmy byście byli skromni mi doradzić bo ja np. znalazłem http://allegro.pl/kask-rowerowy-met-stradivarius-ii-r-m-i7301460502.html co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Kask musi być przede wszystkim wygodny. Każdy ma inny kształt głowy i w zasadzie bez przymierzenia nie można powiedzieć, czy dany kask jest ok dla konkretnej osoby czy też nie. Jeśli po założeniu uciska cokolwiek, to kask się nie nadaje na naszą dyńkę - głowa się nie dostosuje, a kask nie rozciągnie. Potem dopiero można zwracać uwagę na szczegóły takie jak sposób dostosowania obwodu (pokrętło/suwak), ilość otworów, wagę, kolor, dodatkową lampkę z tyłu itd. 

Met robi fajne kaski - sama jeżdżę w ich produkcie i sobie chwalę. Dla mnie istotną rzeczą w kasku jest siatka na owady - nawet jeśli o ułamek % tłumi przewiewność (choć konia z rzędem osobie, która to wyczuje organoleptycznie).

Odnośnik do komentarza

Właśnie trudno powiedzieć czy ten kask Met będzie odpowiedni na moja dynie jedynie co udało mi się przymierzyć to był kask z decathlon model  ROADR 500 B'TWIN i moim zdaniem był nawet nawet wygodny. Głównie dla mnie jest w wyborze kasku jest to żeby był wygodny oraz żeby posiadał jak to można ująć w słowa jaskrawy żeby kierowcy wydzieli ze jadę bo czasami nie widzą tego :(

 

To może ktoś wie gdzie w Łodzi są jakieś sklepy które posiadają w swojej ofercie kaski rowerowe najlepiej szosowe.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, AdiX napisał:

To może ktoś wie gdzie w Łodzi są jakieś sklepy które posiadają w swojej ofercie kaski rowerowe najlepiej szosowe.

Ty tak serio? 2 minuty szukania przez google i masz wszystko. Wpisujesz "Łódź kask szosowy sklep" i masz.

Odnośnik do komentarza

Witam

Jestem w trakcie oczekiwania na przesyłkę z moją pierwszą szosą i kompletuje niezbędne rzeczy. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy wyborze kasku poza tym że ma być wygodny. Przymierzałem się do kilku Kasków w: Decathlon (btwin), sports direct (giro), jakiś tam sportowy sklep (uvex). Pod praktycznie wszystkimi względami (które jako ja laik biorę pod uwagę) wygrał ROADR 500 B'TWIN ponieważ: 

  • wydawał się wygodny
  • nie wiem czy to kryterium się bierze pod uwagę ale nie było jakby dużo przestrzeni między krawędzią kasku a uszami przez co wyglądał na dużo lepiej dopasowany do głowy ale spokojnie zostało miejsce na wygodne założenie okularów
  • matowy (nie wiem dlaczego ale te błyszczące do mnie nie przemawiają)
  • kolor (wpasowuje się w resztę mojego stroju)
  • cała 'bryła" mi najbardziej pasowała jeśli chodzi o wygląd

Teraz prosiłbym o opinie czy taki kask będzie ok, czy w tej cenie szukać czegoś lepszego. Może ktoś użytkuje taki model i się podzieli spostrzeżeniami ?

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Qeriks
Odnośnik do komentarza

Mam ów w kolorze fluo :) - jeżdzę 'codziennie' - od dwóch lat ( włącznie z zawodami ) kask jest rewelacjny ( brakuje mu tylko siateczki ( dorobiłem sam zwykła moskiterą z OBI za kilka zł ) 
Polecam

Odnośnik do komentarza

Witam, otóż zamierzam zakupić swój pierwszy kask szosowy. Mam pewną zagwozdkę ponieważ nie wiem co wybrać.
do tej kwoty na oku mam dwa kaski: Giro savant lub Met stardivarius 199.
Co sądzicie o tych kaskach?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...