Skocz do zawartości

OsmAnd+ i wskaźnik na mapach


gielo

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam pełna wersje OSMAND+ na androidzie mam pewien problem. Czy da się zmienić, a jeśli tak to w jaki sposób, aby wskaźnik pokazywał cały czas strzałkę w kierunku przód? Bez względu na to czy się jedzie, czy stoi. Obecnie jak stan e pokazuje się takie kółko i trudno namierzyć kierunek jazdy, zdarzyło się mi dzięki temu pomylić drogi, gdzie powinienem skręcić :]

Chodzi o to, że jeśli np jedziemy jakąś ścieżką i dojeżdżamy do rozwidlenia, to strzałka ma pokazywać kierunek w jakim obecnie jedziemy, wtedy jasno widać, czy skręcić w lewo, czy prawo. Taka kropka nic nie mówi. Chodzi mi o zwykły tryb mapy, gdzie możemy zlokalizować, gdzie jesteśmy i w którym kierunku powinniśmy dalej jechać. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza

Kiedyś używałem OSM ANDa ale przerzuciłem sie na Locus PRO i niewiele juz pamietam. A nie da rady ustawić orientacji mapy w stosunku do kierunku nawigacji  w oparciu o dane z GPS a nie kompasu?

Wtedy kierunek w którym podążasz masz zawsze u góry. Nawet jak się zatrzymasz. Tak mam ustawione w Locusie i wiadomo gdzie jest prawa a gdzie lewa.

Odnośnik do komentarza

Locus Pro ma nawigację głosową po śladzie gpx. Świetnie to współpracuje ze słuchawką BT Plantronics Explorer 50/500 (na jedno ucho)

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...