Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem przerzutki CLARIS

adrian_adrian

Rekomendowane odpowiedzi

adrian_adrian

Cześć,

zakupiłem rower szosowy używany Trek One Series 1.1 z 2016 roku na osprzęcie Claris. Problem jaki zauważyłem to ocieranie łańcucha o prowadnice przerzutki przedniej. Sprzedawca zapewnia mnie, że przed wysyłką rower dokładnie sprawdził oraz dodał, że nie powinno używać się kombinacji mała zębatka z przodu z dwiema największymi z tyłu, duża zębatka z przodu z dwiema dużymi z tyłu (czy ma to jakieś uzasadnienie). Podczas dokładnej analizy wywnioskowałem, że skrzywiona jest największa korba z przodu ponieważ patrząc od góry widać jak łańcuch faluje na boki. 

Czy mógłbym Was prosić o ocenę czy takie falowanie mieści się w normie czy nie powinno mieć miejsca? Chciałbym otrzymać, rzetelną oceną z uwagi na możliwość zwrotu roweru. 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. 

Edytowane przez adrian_adrian
Dodany dodatkowy film

Jak masz dwie tarcze to duża obsługuje jedną połowę kasety, a mała tarcza drugą. Duża tarcza z przodu i duża zębatka z tyłu nie sensu z dwóch powodów, krótsza eksploatacja łańcucha i biegi się dublują. Producenci niekiedy piszą że jakiś tam ich rower ma 27 biegów, co jest bzdurą.

Na Twym filmie to jakiejś tragedii nie ma. Sprawdź samą zębatkę, łańcuch zawsze ma jakieś falowanie sam w sobie.

adrian_adrian

Czyli rozumiem, że ustawienie przerzutek powinno być takie, że mała zębatka z przodu obsługuje od dużej do średniej zębatki z tyłu, a większa z przodu od średniej z do małej z tyłu. Mam racje? 

34 minuty temu, adrian_adrian napisał:

Czyli rozumiem, że ustawienie przerzutek powinno być takie, że mała zębatka z przodu obsługuje od dużej do średniej zębatki z tyłu, a większa z przodu od średniej z do małej z tyłu. Mam racje? 

Tak masz rację, ale moim zdaniem masz skrzywioną tarczę z przodu. Takie odchyły nie powinny mieć miejsca. Na małej zębatce masz to samo czy tylko na dużej?

adrian_adrian

Nie zwróciłem uwagi na małą zębatkę z przodu, jednak z tego co kojarzę tam również takie cykliczne obcieranie łańcucha o prowadnicę przerzutki. 

Zweryfikuje po powrocie z pracy.