Skocz do zawartości

Rockrider 8.1 2014, czyli używka na start przygody.


Rebeliant86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nazywam się Krzysiek, mieszkam w Warszawie, mam 32 lata i postanowiłem w końcu o siebie trochę zadbać :D Za dzieciaka rowerem kręciłem dziennie dziesiątki kilometrów jeżdżąc z kolegami po osiedlu, teraz przyszedł czas na powrót do tego sportu, bo w sumie zapomniałem już jak bardzo to lubiłem. 

Na początku chciałbym przedstawić Wam mój rower. Budżet miałem ograniczony do 1500zł. W tej kwocie nie było sensu kupować nowego sprzętu bo byłby on raczej na kiepskich komponentach. Dlatego postanowiłem poszukać używki. I w taki oto sposób stałem się posiadaczem Rockrider-a 8.1 z 2014 roku. Rower był użytkowany przez poprzednią osobę do rekreacji po mieście (przy zakupie miał nawet szosowe opony i uchwyt fotelika dla dziecka). Jego stan był super a cena bardzo okazyjna, więc bez zastanowienia kupiłem. Po zakupie zostało mi jeszcze 500zł na które bardzo szybko znalazłem zastosowanie ;) 

Specyfikacja roweru:

  • Rama rozmiar M Aluminium 6061
  • Amortyzator przedni Rock Shox RECON Silver TK 100 mm ze zdalnym blokowaniem
  • Napęd SRAM X7 3x9
  • Korba Shimano Deore M590 22x32x44
  • Kaseta SRAM PG950 11-32 
  • Hamulce Avid Elixir 3, tarcze 160mm
  • Pedały Shimano SPD

Co do chwili obecnej wymodziłem w rowerze:

  • Modyfikacja napędu na 2x9 (wymiana przerzutki przedniej oraz manetki lewej na 2x10 Sram X7), wywalenie blatu i zmiana tarczy 32 na 36
  • Wymiana siodełka na Selle Italia (jeżdżę bez wkładki więc potrzebowałem czegoś miękkiego)
  • Wymiana opon miejskich na Continental RaceKing 2.0

Na rowerze w tej specyfikacji zrobiłem już trochę kilometrów od początku sezonu i jestem bardzo zadowolony. Jak złapię szajbę tak jak wy to z czasem może zainwestuję w jakiś nowy fajniejszy rower :)

A to parę fotek:

IMG_20180523_071729.jpg IMG_20180523_071735.jpg IMG_20180523_071748.jpg IMG_20180523_071756.jpg

 

Pozdrawiam Szajbajki! 

Odnośnik do komentarza

Hej, hej,

Mój serdeczny kolega posiada taki sam rower.

Z tymże u niego wymienialiśmy napęd na Alivio M4000 (przerzutki przód, tył, kaseta, manetki), niestety on jest nieugięty i nadal męczy 3x9 ;)

Wymienialiśmy także tarcze hamulcowe na Shimanowskie 180mm na przód i 160mm na tył.

Jednym z największych problemów z jakimi się boryka są zapowietrzające się hamulce, zwłaszcza przedni.

Na nie narzeka najbardziej.

Recon działa, ale co tam ma nie działać, szkoda, że to nie wersja powietrzna.

 

 

Twoje fotki mi się nie otwierają... Wrzuć je do posta.

 

Odnośnik do komentarza

Ja na razie nie mam z nimi problemu, albo nie wiem, że mam :-) To moja pierwsza styczność z hydrauliką w rowerze i może nawet nie wiem, że są zapowietrzone. Poczytam na forum o tym, dzięki! :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2018 o 08:31, Rebeliant86 napisał:

Ja na razie nie mam z nimi problemu, albo nie wiem, że mam 🙂 To moja pierwsza styczność z hydrauliką w rowerze i może nawet nie wiem, że są zapowietrzone. Poczytam na forum o tym, dzięki! 🙂

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

U niego objawia się to zero-jedynkowym działaniem, praktycznie nie ma modulacji, a hamulec blokuje koło już po lekkim naciśnięciu klamki.

Odnośnik do komentarza

No i niestety, a może i stety okazało się, że hardtail rozwala mi plecy... Ale jak to się mówi "nie ma tego złego" i tak RR 8.1 zamienił się w 560s :-) czyli FS. Ale o tym to już później w osobnym wątku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...