Skocz do zawartości

Tubeless

Karol432

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Taka sprawa... Posiadam obręcz fabrycznie uszczelnioną do bezdętki, a w oponie jest minimalna dziurka (na początku jeździłem na dętkach). I czy po zalaniu mlekiem i napompowaniu dziurka się zaklei i nie będzie problemu ?

Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Andrzej Sawicki napisał:

To zależy od wielkości dziury. Mniejsze ogarnie mleko. Większe trzeba łatać. Albo łatką jak do dętek (po wewnętrznej, po bardzo dokładnym wytarciu opony), albo paskiem z takiego zestawu.

Od środka dziura ma szerokość z 3-4 mm, a od zewnątrz jej nie widać.

Edytowane przez Karol432
38 minut temu, Karol432 napisał:

Od środka dziura ma szerokość z 3-4 mm, a od zewnątrz jej nie widać.

Mleczko może jej nie zatkać, przyklej łatkę od środka opony w tym miejscu.

9 godzin temu, stanislaw.kozuchowicz napisał:

@Karol432,

A może coś taiego ?

https://www.dobrerowery.com/weldtite-cycle-tubeless-repair-kit-p-16512.html
https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/latki/latki/prod/weldtite-cycle-tubeless

Sam nigdy nie próbowałem czy to działa bo jeżdżę na dętkach, ale może pomoże :)

To jest do opon tubeless...

A tutaj mowa chyba o zwykłej gumie, a to trochę inna konstrukcja, łata załatwi sprawę raz, dwa... mleczko dodatkowo uszczelni i taniej niż kupować repair kit...

stanislaw.kozuchowicz
Godzinę temu, SpiderMAN napisał:

To jest do opon tubeless...

A tutaj mowa chyba o zwykłej gumie, a to trochę inna konstrukcja, łata załatwi sprawę raz, dwa... mleczko dodatkowo uszczelni i taniej niż kupować repair kit...

Jeżeli dobrze zrozumiałem to @Karol432 jeździ teraz bez dętek.

stanislaw.kozuchowicz
Godzinę temu, SpiderMAN napisał:

Tak mi się wydaje, ale co innego opona Tubeless, a co innego zwijanka, czy drutówka przerobiona na tubeless...

Zgadzasz się?

A te zestawy są do opon Tubeless/UST i.t.p.

Polecam lekturę https://www.1enduro.pl/ghetto-tubeless-opony-bezdetkowe/

Zgadzam się :) Jakie są różnice w budowie opon Tubeless/Tubeless Ready a Clincher? Najważniejsze to chyba kształt rantu i grubość ścianek bocznych? Mieszanki i oplot chyba są takie same?

Artykuł już kiedyś czytałem, bardzo fajny :) 

2 godziny temu, SpiderMAN napisał:

Tak mi się wydaje, ale co innego opona Tubeless, a co innego zwijanka, czy drutówka przerobiona na tubeless...

Zgadzasz się?

Nie zgadza się. Ten zestaw działa z każdym ogumieniem.  Uszczelniałem tym już każdy typ opony użytej jako bezdętka i nie ma problemu.

Teraz, Red napisał:

Nie zgadza się. Ten zestaw działa z każdym ogumieniem.  Uszczelniałem tym już każdy typ opony użytej jako bezdętka i nie ma problemu.

Ja próbowałem i mnie się nie udało, zwykła drutówka.

Dużo zależy od konstrukcji opony.

17 godzin temu, Andrzej Sawicki napisał:

To zależy od wielkości dziury. Mniejsze ogarnie mleko. Większe trzeba łatać. Albo łatką jak do dętek (po wewnętrznej, po bardzo dokładnym wytarciu opony), albo paskiem z takiego zestawu. 

Zamiast tego zestawu można użyć zwykłej gąbki do zmywania. Z nowej gąbki wycinasz pasek, najlepiej z krawędzi i przewlekasz taki "trok" przez dziurę. Do przewleczenia możesz użyć np: szprychy. Montujesz zestaw z mlekiem. Po uszczelnieniu tzn. kilkunastu minutach jak ewentualny wyciek pojawi się na "troku" i zaschnie obcinasz nadmiar z opony ostrym nożem. Sprawdzone, działa.

2 godziny temu, Red napisał:

Nieudało ci się zainstalować sznurka w drutówce? Średnio w to wierzę :/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udać udało, ale wylazł... łatka od spodu pewniejsza...

Witam.Ja uszczelnilem druciaka Schwalbe Hurricane Performance bez problemu jest dziura na boku I pare innych ale mleko dalo rade.Mysle tylko, ze sznurek to juz raczej do opony zalanej mlekiem.Twoja jeszcze nie jest wiec naklej latke. Jak juz bedzie zalana mlekiem to na pomoc przyjdzie sznurek.Powodzenia