Skocz do zawartości

[Wyczerpany] Czy można smarować łańcuch olejem silnikowym?

Power V2

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej Sawicki

Można tak smarować, ale to żadna oszczędność, a tak sobie pasuje do tego zastosowania. Do łańcucha roweru dobrze nadaje się olej wazelinowy, który kupisz za grosze.

Może i kupie za grosze ale na pewno nie w mojej okolicy.
A z olejów i smarów,które są ogólno dostępne co będzie najlepsze?

Jeśli piszesz na forum to zakładał że masz internet. Allegro i jazda z tematem. Kup kilka produktów zamortyzuje się wysyłka ;) polecał Shinano ptfe

Najprostszy olej wazelinowy kupisz w każdym sklepie z olejami. Ba... parafinowego nawet możesz użyć a kupisz w każdej aptece. Silnikowego tez możesz używać ale będzie tak lepki, że mnie sama myśl o tak oblepionego łańcucha nie przekonuje mnie do tego pomysłu. Twój łańcuch Twój rower Twoja sprawa...

O ile nie przeszkadza Ci czarny napęd, z do tej pory przetestowanych alternatyw najlepiej sprawował się Pilarol. Dobra opcja zamiast zielonego Finish Line. 

I ważna sprawa, do łańcuchów rowerowych NIE stosujemy smarów stałych. Ani olejów roślinnych.

Ja olejem smaruje tylko pół albo i mnie rolek łańcucha i kręcę korbą,bo jak nasmarowałem wszystkie rolki to potem musiałem godzinę totalny nadmiar oleju wycierać szmatą.

... i masz pewność że łańcuch jest dobrze nasmarowany. 

Podałbym pewną analogię z papierem toaletowym w tle ale się powstrzymam ;)

Rób to tak jak trzeba albo w ogóle.

To jak mam nasmarować cały łańcuch (rolki) bez potopu oleju?
Dzisiaj nasmarowałem cały łańcuch i ,,godzinę,, wycierałem olej.

Więc myślałem,żeby następnym razem nie smarować całego łańcucha bo i tak olej będzie na całym łańcuchu.

Co to za analogi?

Możesz mówić nie obrażę się.

Gdzieś przy okazji przeglądania wątków o smarowaniu łańcucha przewijał się temat oleju Vaxol, do pilarek spalinowych(?). Ale tak w ogóle, to ludziska smarujo czym popadnie. :)'

I jeżdżo!

PS. A to nie jest jakiś wygłodniały troll?

Edytowane przez Pietern
8 minut temu, Power V2 napisał:

To jak mam nasmarować cały łańcuch (rolki) bez potopu oleju?
Dzisiaj nasmarowałem cały łańcuch i ,,godzinę,, wycierałem olej.

Więc myślałem,żeby następnym razem nie smarować całego łańcucha bo i tak olej będzie na całym łańcuchu.

Co to za analogi?

Możesz mówić nie obrażę się.

Żeby nie smarować całego łańcucha możesz dawać po kropli na każdą rolkę, a w zasadzie na miejsca łączeń z rolką. Chwilę to zajmuje, ale smarujesz nadaremno blaszek łańcucha.

Mi też dobrze sprawdzał się olej Makita do pił łańcuchowych.

Co do zamówień - poproś kogoś dorosłego i Ci zamówi, a jeśli nie masz takiej możliwości, to poza Allegro są też sklepy internetowe. Polecanym przez wielu jest olej Rohloff - w małej butelce ma fajny aplikator. Oferta pierwsza z brzegu:

https://www.centrumrowerowe.pl/olej-rohloff-pd15495/?v_Id=4661

Daniel o smarowaniu łańcucha popełnił już tyle filmów, że po raz kolejny tłumaczyć jak to robić... Trochę zaczyna nudzić. Nie piszę tego pozłości ale serio wystarczy przejrzeć kanał Daniela lub zawartość forum a wszystko stanie się jasne.

Lepiej chyba już się nie da.

24 minuty temu, Power V2 napisał:

Właśnie tak robię,że smaruję rolki po kropelce butelką z ,,kroplownikiem,, a olej mi spływa.

Blaszek nie smaruje.

Ja robię tak, że ściągam łańcuch (spinka się bardzo przydaje), myję go, suszę, a potem rozkładam wzdłuż na dwóch warstwach ręcznika papierowego i dopiero wtedy smaruję. Nadmiar wsiąka w ręcznik, potem jeszcze ten łańcuch dokładnie wycieram i dopiero wtedy montuję na rower.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...