Skocz do zawartości

Czy wypadająca uszczelka podlega gwarancji ?


Damianusss

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem ale rame 18,5 i jest calkiem spoko,ale po 100km  amorek sie skonczyl31959550_1918523441555998_5275595916944867328_n.thumb.jpg.9ed933317e3f9ae4dd7494203dc8374a.jpg

jak to jest mozliwe. od samego poczatku bylo cos nie tak. waze 99kg i ustawil mi amorka na 145psi  byl mega twardy, pozniej sprawdzilismy taki sam rower z ta samym widelcem procaliber 8 z amorkiem reba i na tamtym bylo spoko. a ten moj mega sztywny.  dzis oddalem go na gwarnancje 

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Czasem jest darmowy, czasem nie. To dobra wola sklepu.

Są znane przypadki, w których komora powietrzna nie jest szczelna i wypuszcza wysokie ciśnienie do lagów, a to wyrzuca uszczelkę kurzową. Albo coś było nie tak zmontowane, albo jest walnięta któraś uszczelka. Tak czy siak do naprawy gwarancyjnej (w zasadzie do zwykłego serwisu, ale to już nie Twój problem).

Odnośnik do komentarza

tak czy siak amor nie podlega serwisowi, przynajmniej w Czewie mi powiedzieli, że na gwarancyjnym widelca nie ruszają - pytałem bo chciałem sprawdzić czy i ile jest oliwy w widelcu. 

Na innym forum przy temacie serwisu/rozbierania Pike/Liryków/Yari pisali o spuszczeniu powietrza spod uszczelek kurzowych przy składaniu widelca, być może tutaj był właśnie ten problem, że było zamknięte powietrze i wydmuchało 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Andrzej Sawicki napisał:

Czasem jest darmowy, czasem nie. To dobra wola sklepu.

Są znane przypadki, w których komora powietrzna nie jest szczelna i wypuszcza wysokie ciśnienie do lagów, a to wyrzuca uszczelkę kurzową. Albo coś było nie tak zmontowane, albo jest walnięta któraś uszczelka. Tak czy siak do naprawy gwarancyjnej (w zasadzie do zwykłego serwisu, ale to już nie Twój problem).

z tego co mi powiedzieli,to albo naprawia ten amorek,lub dostane nowy, wiec jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Dzis do mnie dzwonili ze sklepu ze go wysylaja do Wroclawia,bo tam jest serwic Rock Shox. On byl wadliwy od samego poczatku,bo po 60km  ktore zrobilem w dniu zakupu zobaczylem ,ze cos jest nie tak. Za bardzo miekki byl.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, trollu napisał:

tak czy siak amor nie podlega serwisowi, przynajmniej w Czewie mi powiedzieli, że na gwarancyjnym widelca nie ruszają - pytałem bo chciałem sprawdzić czy i ile jest oliwy w widelcu. 

Na innym forum przy temacie serwisu/rozbierania Pike/Liryków/Yari pisali o spuszczeniu powietrza spod uszczelek kurzowych przy składaniu widelca, być może tutaj był właśnie ten problem, że było zamknięte powietrze i wydmuchało 

to jest szansa ,ze wymienia na nowy?

Odnośnik do komentarza

może trochę źle napisałem - tutaj jest uszkodzony widelec i podlega on serwisowi, w poprzednim poście napisałem o standardowym przeglądzie - gdzie jeśli nie ma problemów z widelcem to go nie ruszą 

Odnośnik do komentarza

Witam.

Kupiłem 3 tygodnie temu rower z RockShox Reba RL SoloAir. Przejechałem 200km w Górach i było OK. W sobotę przejechałem maraton i już po jego zakończeniu zobaczyłem, że uszczelka gumowa wypadła i gąbka która jest pod nią jest brudna od błota. Amortyzator działa prawidłowo.

W instrukcji do amortyzatora napisane jest, że uszczelki nie podlegają gwarancji. Jak to rozumieć? Chcę zanieść jutro rower z amorem jako naprawę gwarancyjną? Mogę się spodziewać, że coś będzie nie tak z gwarancją?

uszczelka.thumb.jpg.2ba40e299d47b7ebe9a0fbcaf8891978.jpg

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

To jest naprawa gwarancyjna. Takie wypychanie uszczelki wynika najczęściej z błędnego złożenia amortyzatora.

Gwarancji nie podlega mechaniczne zużycie uszczelek, ale to się dzieje po wielu tysiącach kilometrów. Często można zrobić kilka przeglądów (czytaj: jeździć kilka lat), zanim będą potrzebne nowe.

  • Lubię to! 1
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2018 o 19:02, Andrzej Sawicki napisał:

Czasem jest darmowy, czasem nie. To dobra wola sklepu.

Są znane przypadki, w których komora powietrzna nie jest szczelna i wypuszcza wysokie ciśnienie do lagów, a to wyrzuca uszczelkę kurzową. Albo coś było nie tak zmontowane, albo jest walnięta któraś uszczelka. Tak czy siak do naprawy gwarancyjnej (w zasadzie do zwykłego serwisu, ale to już nie Twój problem).

Trek ma taką umowę ze sklepem :)

Chyba do 2 miechów.

 

Edytowane przez gem
Odnośnik do komentarza

Masakra ten amor,że takie coś się dzieje 😡

Wcześniej miałem foxa 5 lat i nie było problemu a tu od samego początku taki zonk. Ogólnie mam pecha jak coś kupię nowego,bo to już w tym roku oddaje 3 rzecz nowa na gwarancję więc jestem wkur.... A przed chwilą do mnie zadzwonili z treka w którym kupiłem rower że Amorek będzie po weekendzie. W pon leci 3 tydz

Chyba wymienię to na foxa

Odnośnik do komentarza

Damianusss jak dostaniesz go  z powrotem to napisz ile musiałeś czekać. Mój został wysłany 16 maja do Wrocławia do Harfy i czekam. Widzę, że mamy dokładnie ten sam problem. Też w lewej goleni, tej z ciśnieniem i też mi powietrze uciekało (po tygodniu spadło z 90 do 50PSI). Wcześniej miałem Rebę DualAir i Duke (poprzednik Reby) i 10 lat był spokój.

Co do twardości to może jest coś w tym co piszesz, bo mam wrażenie że ten poprzedni DualAir wybierał nierówności idealnie a teraz w SoloAir jest dużo gorzej przy szybkiej jeździe. Może po serwisie coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2018 o 19:02, Andrzej Sawicki napisał:

Są znane przypadki, w których komora powietrzna nie jest szczelna i wypuszcza wysokie ciśnienie do lagów, a to wyrzuca uszczelkę kurzową. Albo coś było nie tak zmontowane, albo jest walnięta któraś uszczelka. Tak czy siak do naprawy gwarancyjnej (w zasadzie do zwykłego serwisu, ale to już nie Twój problem).

Ja obstawiam ten przypadek. Miałem tak samo, może nie w rockshox bo w manitou ale ciśnienie spadało i wypychało uszczelkę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...