Skocz do zawartości

[Wyczerpany] Conway składak do lasu na drogę


Rowerowa Szajba

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerowa Szajba

Witam jestem tutaj nowy ale chcialem wam przedstawic własnoręcznie złozony rower od podstaw. Jest to conway jak w tytule i waga samej ramy 2.1 kg. Moze nie są to częsci najwyższych lotów ale w trasie dobrze sie sprawdza. Rower został na nowo zbudowany na innej ramie niz było wczesniej. Miałem go malowac ale podoba mi się jaki jest. Ma obicia oraz otarcia jednak to rama aluminowa więc jeszcze poczekam z jej renowacją. Zakupiłem go jako cały rower na zuzytycz całkowicie cześciach za grosze, najbardziej chodziło mi o rame aluminiową.Jedyna rzecz jaka przebudowałem w nim to ster, wczesniej był mostek wpuszczany. Ja jednak przerobiłem to na a-head bo wyglada duzo ładniej i ma prostsza obsługe. Nie bede was zanudzał opisze co tam wrzuciłem:

- rama aluminiowa prawdopodobnie 6020

- manetki przód/tył shimano altus SL-M310

- kaseta hg 41( 7 rzędów) i łańcuch hg 40

- klamki hamulcowe avid

- opony Continental Race King 26 x 2.0

- koła to zwykłe  26 cali z piastami zwykłymi Joy tech

- hamulce v-breake ( przód tectro/ tył shimano alivio BRT 4000)

- mostek zoom 80 mm z 10" wzniozem (mat)

- przerzutka przód shimano uniwersalna, tył shimano turney ty 300 ( w przyszlości planuje zakup alivio lub acera)

- przednia korba to shimano na kwadrat z poza grupy FC-M 171( jak sie zuzyje holotec II)

- kierownica zwykła aluminiowa ZOOM 580 mm

- sztyca to accent alu 6061i kute jarzmo na 2 śruby

- siodełko to ergo fitsystem kupione w decathlonie 

- pedały author APD-310

Nowa maszyna XC - Kopia.JPG

Odnośnik do komentarza

Sądząc po wysokości siodełka jesteś raczej młodym pasjonatem.
Rower złożony na osprzęcie budżetowym, ale szancun że zrobiłeś to sam. Znam wielu młodych ludzi którzy nie potrafią dętki wymienić.
Co do siodełka, opuść nosek, bo jajka Ci się jeszcze przydadzą ;)
Bezawaryjności i wielu wkręconych kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba
Napisano (edytowane)

Tak jestem młodym wiekowo człowiekiem jesli chodzi o powrót do rowerów. 😏Wysokośc siodelka jest taka bo rama jest wieksza to chyba 20 albo 20,5 ale mi sie dobrze na nim jeździ. Jesli  chodzi o składanie to kaleczyłem na wczesniejszym rowerze jak cos nie wyjdzie starata nie wielka. Duzo pomaga ogladanie filmów instruktarzowych jak cos złozyć. Jesli chodzi o regulacje, wymiany łańcucha - skracanie go nie mam zadnych problemów z tym. A co do detki to tutaj mozna ja bradzo łatwo zepsuć  :) A cała pasja zaczeła się od kolegi który mi wspomniał o takiej osobie jak Szajbak i szajba mnie opanowała. Sztyca obrocona bo mi w poziomie siodelko nijak nie chciało prosto do ramy sie ustawic także poprawione. Tutaj tylko zdjecie dalem jak sie prezentuje.

ps. Zapomniałem dodac o maortyzatorze. Jest to SR SUNTOUR XCM z blokada skoku na goleniach, grubośc goleni 30 mm i skok 100 mm. Amortyzator spręzynowy ale jak na 1-szy rower z amortyzatorem daje rady przy mojej wadze jadac po wertepach nie dobijam go do końca to najwazniejsze. I rowerek zwazony 13,4 kg

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

Aktualizacja roweru zostało w nim zmienione:

- kierownica 640 mm aluminium 6061 accenta

- koło przód na obręczy alexrims, piasta shimano stx rc

- korba octalink m-470 ramiona prózniowe 3 blaty waga 776 gram system octalink 

- łańcuch KCM X 9.93

- przerzutka przód to starsze shimano deore xt

Odnośnik do komentarza

Nic tak nie cieszy jak dopieszczanie/poprawianie rumaka :)

Jesteś zadowolony z nowej kierownicy? Właśnie się zastanawiam... Mam 60 i brakuje mi akurat po 2 cm, a accent ma b. dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

Wczesniej miałem 580 mm teraz jest szerzej i stabilniej poprostu lepiej mi sie jeżdzi duzo lepiej. Przynajmniej juz nie mysle o rogach jak wczesniej.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

Powiem wam że ten rower jest z niemiec to fakt jakas naklejka po niemiecku tam sie znajduje. Czyli faktycznie nie no name. Nie wazne jaka firma wazne że sie fajnie jeździ. Dopisze o jeszcze jednym upgreade a mianowicie obręcz 26 cali alexrims kapslowana na 32 szprychy do tego zakupiłem piastę deore xt FH-M760 i całość będzie zapleciona na szprychach cieniowanych sapim. Szajba mnie dopadła. 😋

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do komentarza

Rower ukończony zrobiłem jeszcze malutki upgreade. Załozyłem 9 rzedowa kasetę alivio 11-34 do tego zaplecione zostało tył koło na piaście deore xt M760 na cieniowanych szprychach sapima. Wymieniłem równiez przerzutke na deore rdm 591, zmienione zostały manetki na tył- deore lx(starszy typ ) oraz manetka przód deore XT 3 rzędy tez starszego typu. Do tego został załozony łańcuch KMC 9,93. Teraz dopiero napęd dobrze dziala i się nie dziwię czemu mnie namawiano na takie ulepszenie roweru. Co do marki conway to nie jest jakas no name. Marka znana w niemczech. 

IMG_20181026_130306_HDR.jpg
Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba
W dniu 1.11.2018 o 22:12, SpiderMAN napisał:

A wiesz, że ramę masz za dużą? :D Uważaj na freda.

Dlatego na nowy sezon kupuję siodelko z dziurką cos sell italia, san marco, royall jeszcze zobacze 😏 

Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

AKTUALIZACJA WYPOSAŻENIA

Rama: aluminium 6020

Rozmiar ramy: 20``

Rozmiar koła: 26`' szprychy przód- 36 nierdzewki sapim leader, tył- 32 czarne cieniowane sapim leader

Zaciski kół: przód/ tył szybkozamykacze deore xt (czarne)

Koszyk: ELITE custom reace (rewelacyjny, solidne trzymanie bidonów)

Widelec: amortyzowany XCM, 100 mm

Kierownica: accent bassic, prosta 640 mm 

Mostek: zoom, +6 st, 80 mm

Sztyca: accent

Siodło: sell italia Q-bik  280 gram  

Pedały:platformowe author na łozyskach kulkowych AP-D 315, 290 g

Manetki: przednia: Shimano deore XT sl-m 750, tylna: Shimano deore LX sl-m 571

Przerzutki: przód - Shimano Deore XT FD-M751, tył - Shimano Deore RD-M591

Hamulce: v-breake: tył/przód alivio br-t4000

Łańcuch: KMC X9,93, kaseta alivio 9 rzędowa 11-34

Korba: SHIMANO DEORE FC-M470(ramiona próżniowe - kute 776 gram), 48-36-26, 170 mm, octalink 

Obręcze: AlexRims ACE18, 26`` oczkowane - pród/ tył 

Piasty: przód- shimano stx rc, tył - shimano deore xt FH-M 760

Opony: Continental Race King, 26x2,0 przód/tył

Stery: NECO H852 a-head 1-1/8''

Chwyty: Gripy SARS MTB LOCKON

Licznik: SIGMA 1200

Przejechałem nim w tym roku 800 km po złozeniu. 

 

 

IMG_20181113_151221_HDR.jpg

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

Zakupiłem używane klamki hamulcowe v-breake XT bl-m 739. Z tego co sie dowiedziałem są to porzadne v-breake, oraz zakupiłem siodełko jak w opisie zostało to dodane. Wiosną klamki zagoszcza w conway. A co wy osobiście o tych hamulcach sądzicie czy dobrze wybrałem?

sell italia.JPG bl-m739.JPG BL-M739..JPG

Edytowane przez Rowerowa Szajba
Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

Witam ponownie. Pewne priorytety sie ostatnio u mnie zmieniły i postanowiłem kupic nowa ramę przekładajac wszystko co mam w aktualnym rowerze. Co to będzie zostawiam jako niespodzianke ale o zmianie kół na wieksze czyli 27,5 nie ma mowy. Nadal przystaje na kole 26. Jeżdziłem na 27,5 górskim, szosowym kole 28 i najlepiej na tym małym sie czuję. Teraz nie wiem czy zakładac kolejny projekt w nowym dziale czy ciągnąć w tym temacie. Doradźcie cos. Może cos moderator doradzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Rowerowa Szajba napisał:

Witam ponownie. Pewne priorytety sie ostatnio u mnie zmieniły i postanowiłem kupic nowa ramę przekładajac wszystko co mam w aktualnym rowerze. Co to będzie zostawiam jako niespodzianke ale o zmianie kół na wieksze czyli 27,5 nie ma mowy. Nadal przystaje na kole 26. Jeżdziłem na 27,5 górskim, szosowym kole 28 i najlepiej na tym małym sie czuję. Teraz nie wiem czy zakładac kolejny projekt w nowym dziale czy ciągnąć w tym temacie. Doradźcie cos. Może cos moderator doradzi. Pozdrawiam.

Nowa rama - nowy rower ;) Ja założyłbym nowy temat

Odnośnik do komentarza
Rowerowa Szajba

To w takim razie rama przyjdzie zakładam nowy temat nowego projektu co po kolei będę składał. Nad nowym tytułem muszę pomyśleć. Ale tej ramy tutaj raczej nie było przedstawionej jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...