Skocz do zawartości

Potrzebny duży kask na dużą głowę

Morf3usz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Po zakupie szosy jakoś tak nie bardzo pomykać bez kasku 
Szukam kasku na dużą głowę, obwód głowy 62cm kształt trójkątny, wysokie czoło.
Podjechałem do sklepów u siebie w okolicy kilka przymiarek wszystko za małe, za płytkie wyglądam jak kosmita :)
Fakt że nie było dużego wyboru same małe rozmiary.
Ktoś coś poleci? 

Edytowane przez Morf3usz

Laser O2 podoba mi się wizualnie, ale nigdzie nie ma w kolorze białym na moją bańkę :)

Uvex nie podoba mi się, najgorsze jest to że nie mam możliwości przymiarki wybór u mnie w okolicy jest praktycznie zerowy.

Stary, wiesz ile ja miesięcy szukałem czegoś u mnie w Szwajcarii, na teoretycznie bogatszym rynku?

Ostatecznie dorwałem jedną sztukę uvex oversize w Niemczech ale szary kolor jest dla mnie kompletnie nieakceptowalny.

Generalnie może być problem z dostaniem czegoś stacjonarnie bo rozmiar XL jest na zamówienie.

Do tej pory udało mi się zmierzyć

Giro savant 59-63 za wąski

uvex oversize wyglądałem jak kosmita 

Zastanawiam się czy zaryzykować i zamówić lazer o2 oraz met idolo

Zależy mi żeby kask nie był zbyt duży, wystarczy że banię mam wielka 

Przypomnę bańka 62cm 

Zobacz kask MET Rivale, rozmiar L. Kupiłem go w ciemno przez neta i pasuje idealnie. Mam obwód 60,5 cm a pozostało jeszcze sporo zapasu w regulacji. Myślę że na 62 cm spokojnie przypasuje. Poza tym jest dość głęboki i moje wysokie czoło ładnie zakrywa. Właśnie takiego kasku szukałem.

Ewentualnie MET Idolo, który w rozmiarze XL jest jeszcze większy a wygląda podobnie do Rivale...

Edytowane przez jaro0011

mam ten sam problem. Głowa ok 62cm i co bym nie przymierzył wyglądam jak ufok... zastanawiam się nad Met Idolo lub Lazer O2 tylko czy można odesłać jak nie będzie pasował?

Jest problem z kaskami w tym rozmiarze w dodatku mam typ głowy "kanciaty". Dajcie znać co Wam ostatecznie spasowało.

a o tym Met Idolo ktoś coś więcej jest w stanie powiedzieć?? oprócz tego że duży to chciał bym też żeby kask był dość głęboki. Pietern dzięki za odpowiedź.

Tez mam banie nie najmniejsza (60cm) i najlepiej jak by kask mial 10.5cm glebokosci .zamowilem kask merida psycho . jezdze mtb. Zobaczymy jak przyjdzie 

Przyszla merida psycho i okazala sie za mala rozmiar do 61cm . mierzylem dzis w sklepie uvex stivo cc . zupelnie inny kask choc tez rozmiar do 61cm gleboki i jeszcze luz mialem .meride odsylam i kupuje uvexa