Skocz do zawartości

Singletrack Zakopane.


SkyTL

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy trasa wzdłóż drogi oswalda Balzera jest już otwarta? Było głośno o rewolucji w TPN. W lutym 2017 pomba ogłosiła że zaprojektowane jest 30km tras. Upadło, czy jeszcze budują?

Odnośnik do komentarza

Właśnie też napalałem się jak łysy na grzebień, gdy w tamtym roku wszystkie media trąbiły o przełomowym projekcie nawet 50, a nie 30 km singletracków w Tatrzańskim Parku Narodowym, ściągnąłem sobie nawet szczegółową mapkę tych tras i trzymałem jakiś czas na tapecie w kompie, zaglądałem regularnie na stronę Pomby. I nagle nic, cisza. Myślę - kopią, nie marnują czasu na pisanie. Ale coś źle ta cisza wygląda.

Odnośnik do komentarza

Panowie wybaczą ale chyba nie macie zielonego pojęcia jak wygląda procedura powstania tego typu tras. To Polska to po pierwsze. Po drugie to jednak Park Narodowy. Po trzecie minął dopiero powiedzmy rok czasu. W tej części świata albo jak kto woli najbliższej okolicy powstają tylko trasy w Zawoi pod Babią Górą i dalej w stronę Słowackiej granicy. Ich koncepcja to początki roku 2016. Budowa ruszyła dopiero w pażdzierniku ubiegłego roku i gotowe mają być dopiero na zimę tego roku. Realnie więc ujmując temat to wiosna 2019 więc mamy 3 lata. Musicie poczekać i to jeszcze długo.  O singlach między Nowym Targiem a Turbaczem to słyszałem już w 2014. Na dziś to fatamorgana. Bardzo słabo to wszystko wygląda. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest Park Narodowy. Ani 100 m tras nie przebiega w terenie "poza parkowym". Wszystkie lasy od Jaszczurówki  po lewej wzdłuż szosy Balzera na wschód należą do TPN-u. Park sięga przecież aż do term w Bukowinie. Na razie załatwiają kwestię formalną co w przypadku Parku jest dużo bardziej skomplikowane i czasochłonne. A nuż jakieś ekologi zaprotestują to muszą mieć wszystko na tip top. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie dożyjesz otwarcia i być może zbiegnie się to z otwarciem nowo budowanej "zakopianki" co przyśpieszy dojazd. Niestety cytując sam siebie jesteśmy w Polsce. Kraju tak zacofanym rowerowo, że aż szkoda się rozpisywać. Do tego dochodzą absurdalne procedury, tony dokumentów by zrobić prostą ścieżkę w lesie... Jak trzeba to da się bez zgody postawić w górach wyciąg, wycinając hektary lasu czy schronisko ale szlak rowerowy to już nie.  

Odnośnik do komentarza

Robi się robi, ale jak słusznie zauważył Ares, w PL to skomplikowany proces, a już na terenie Parku Narodowego to w ogóle podnosi na poziom na level master :-)
Dlatego  i tak jestem pełen podziwu dla działań TPN'u. Wkrótce pojawi się na velomalopolska spora aktualizacja na temat tych singli, ale w skrócie to spora część "papierkologi" jest już ogarnięta i bliżej bardziej do końca tego procesu niż dalej. 

Odnośnik do komentarza

Tak wygląda projekt, mapę GoogleMaps znajdziecie tu bit.ly/mapaTPN

singletrackiTPNweb.thumb.jpg.8a9d61630154ad80f61d332a7f24d31b.jpg

Informacje są takie

Zrealizowane: 
1. Koncepcja i projekt POMBA
2. Karta informacyjna przedsięwzięcia z pozytywną opinią z RDOŚ 
3. Wydane zostały warunki zabudowy
4. Mapy do celów projektowych dla wszystkich pętli
5. Projekt budowlany dla pętli Jaszczurówka – Małe Ciche

W realizacji: 
1. Pozwolenie na budowę dla pętli Jaszczurówka – Małe Ciche

Do realizacji: 
1. Projekt budowlany dla pętli Małe Ciche – Głodówka
2. Pozwolenie na budowę dla pętli Małe Ciche – Głodówka
3. Budowa

Więcej na velomalopolska.pl

Odnośnik do komentarza
PawełZ-Biohazard

Cześć   odkopuje temat! 
wybieram się do zakopca na parę dni z rowerem, czy macie może jakieś pętle XC w zakopcu bądz w niedalekiej odległości by autem podjechać i pojeżdzić? 
bądź jakieś fajne ścieżki ze wspinaniem  w formie pętli nie po asfalcie ?  coś XC? bądź zwyczajnie MTB ? :)

herende zjade delikatnie zobaczyć co tam słychać a coś jeszcze? 

Odnośnik do komentarza

Zerknij sobie na aplikację Trailforks z tego rejonu. Rejon od Butorowego w stronę Witowa. Tak poza tym to raczej słabo. Możesz sobie wyskoczyć do Słowackiego Żdziaru tuż za granicą i pokręcić na Magurze Spiskiej z Bachledovą i Smreczynami na czele. Tam są dziesiątki km świetnie oznakowanych cyklotras z super widokami na Tatry. Wszystko masz oznaczone na cykloserver.cz 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...