Skocz do zawartości

Buty spd i pedały


Filipo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie buty SPD do 300 zł polecacie. Na pedały również nie mam pomysłu. Chciałbym na nie przeznaczyć około 120-130 zł. Nie wiem czy szosowe czy górskie (buty i pedaly) a jeżdżę w 95% na szosie. Z góry dziękuje za odp.

Pozdrawiam

Edytowane przez Filipo
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Filipo napisał:

Jakie buty SPD do 300 zł polecacie.

Ja używam Shimano R078 i uważam że są odpowiednie dla mnie. Jeżdżę 50-60 km dziennie na zimniejsze dni zakładam ochraniacze.

37 minut temu, Filipo napisał:

Chciałbym na nie przeznaczyć około 120-130 zł. Nie wiem czy szosowe czy górskie (buty i pedaly) a jeżdżę w 95% na szosie.

Jeszcze kilka dni temu powiedział bym że nie ma to znaczenia. Dzisiaj twierdzę że ma i to duże przynajmniej dla mnie. Dlaczego ?

 

Odnośnik do komentarza

Buty jak wyżej - SHM089, jeżdżę w nich 2 lata i nic się nie dzieje poza małym przetarciem materiału wewnątrz (naprawa u lokalnego szewca-artysty - 10zł/but). Dość trudno je ubrudzić, ale nie jeżdżę jakoś szalenie dużo (2 tys rocznie) ani w ostrym terenie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, GBike napisał:
2 godziny temu, Filipo napisał:

Ja używam Shimano R078 i uważam że są odpowiednie dla mnie. Jeżdżę 50-60 km dziennie na zimniejsze dni zakładam ochraniacze.

A czy nie przeszkadza Ci to, że ten model nie ma klamry? I czy są to buty typowo szosowe?

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Filipo napisał:

Nie wiem czy szosowe czy górskie (buty i pedaly) a jeżdżę w 95% na szosie.

jeśli tylko jeździsz, to but szosowy nie będzie złym pomysłem, natomiast jeśli łączysz jazdę z chodzeniem, zwiedzaniem różnych zakątków, to wygodniejszy będzie but mtb, ponieważ masz tam stalowy (jeśli wybierzesz system spd, czyli ten od Shimano) blok schowany jest w protektorze buta, co ułatwia chodzenie, jednocześnie jest też dużo trwalsze, niż plastikowy blok szosy 

jeśli zdecydujesz się na spd, polecam pedały pd m520, ewentualnie pd m540

 

Shimano R078 to jest but szosowy, z możliwością zamontowania bloków mtb - ale przez brak protektorów, to nigdy butem mtb nie będzie

Edytowane przez iza
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

buty górskie nie wejdą, bo buty górskie nigdy nie są hybrydami (a przynajmniej ja takich nie widziałam), do butów górskich, po prostu nie zamontujesz bloku spd-sl

 

Na zdjęciu masz zdjęcie porównawcze dwóch moim kapci (sorki, za syfek w górskim ;) ), jeden to właśnie typowo górski but, drugi to właśnie hybryda, blok sl potrzebuje tych 3 mocowań na śrubki, tego w żadnym bucie typowo górskim nie ma, bo zapewne, nawet by się nie zmieściło - blok szosowy jest dużo większy IMG_20170418_134152.thumb.jpg.f3785ef9b47a51f4aaeb69790799507a.jpg

Czyli buty, do pedałów, które podałeś mogą być albo typowo szosowe, albo takie "hybrydy" do których zamontujesz i blok szosowy i mtb, ale typowo górskie buty odpadają

Edytowane przez iza
  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Filipo napisał:

A czy nie przeszkadza Ci to, że ten model nie ma klamry? I czy są to buty typowo szosowe?

Nie przeszkadza mi to ponieważ moim prywatnym zdaniem klamra ma sens jak bierzesz udział w wyścigach. Idea klamry oraz bardziej zaawansowanych żyłek ma tę zaletę że przed finałowym sprintem mamy możliwość dociągnięcia jednym klikiem wiązania buta . Ja osobiście nie startuje w zawodach więc mi to nie przeszkadza. Mikołaj przyniósł mi nowe buty i one również posiadają trzy rzepy :D

Odnośnik do komentarza
Zestaw Shimano PD M 520(koszt 100 zł w necie) plus buty Shimano SHM089. Podobno fajny zestaw, sam się do niego przymierzam. A wszystko wychodzi około 420zl.
 

Mam taki. Jest naprawdę okej ale mógłby trzymać trochę lepiej piętę. Klamra jest fajną sprawą na zmienne warunki bo trzyma nawet "na mokro" ale jak ktoś jeździ tylko w słoneczne dni i najczęściej po ubitych drogach i asfalcie lepiej zaoszczędzić kupując model XC31 (mam XC30) bo wcale gorzej nie trzymają.
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Red napisał:

ajną sprawą na zmienne warunki bo trzyma nawet "na mokro" ale jak ktoś jeździ tylko w słoneczne dni i najczęściej po ubitych drogach i asfalcie lepiej zaoszczędzić kupując model XC31 (mam XC30) bo wcale gorzej nie trzymają.

rzepy na "sucho" też z biegiem czasu zaczynają puszczać, luzować się, ogólnie mam wrażenie, że to nie jest zależne od warunków atmosferycznych, a kilometrów przejechanych, w danym bucie, bo w stosunkowo nowych jest to nieodczuwalne, dopiero, po kilku tysiakach kilometrów wychodzi sidło z worka ;) 

Rzepy trochę irytują na dłuższą metę, ale dla amatora wystarczające, wystarczy na chwilę ustać i dociągnąć, to co się poluzowało i po problemie

Nie wiem za ile możesz kupić te R078 ale rozważyłabym jeszcze te:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/szosowe/p,buty-sh-rp3-biale-shimano,533507.html - w tych masz sztywność podeszwy taką jak w r078

 

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/szosowe/p,buty-sh-rp5-czarne-shimano,533374.html - w tych podeszwa jest niby ciut sztywniejsza

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, iza napisał:

 

Nie wiem za ile możesz kupić te R078 ale rozważyłabym jeszcze te:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/szosowe/p,buty-sh-rp3-biale-shimano,533507.html - w tych masz sztywność podeszwy taką jak w r078

 

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/szosowe/p,buty-sh-rp5-czarne-shimano,533374.html - w tych podeszwa jest niby ciut sztywniejsza

 

 

 

 

Dzięki rzeczywiście ciekawa alternatywa :-). W tych Rp5 cena też jest nieco lepsza ;-).

Odnośnik do komentarza

nie wiem, jak w męskich ale w damskich na mnie przynajmniej niektóre modele wypadają dużo większe, niż wskazywałby na to numer niestety :/ Chyba najlepiej pytać o długość rzeczywistą wkładki, nie daje to 100% gwarancji, ale już jest jakiś rzeczywisty pogląd (to co podają producenci jako długość wkładki, też nie zawsze jest realną długością wkładki)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Red napisał:


Mam taki. Jest naprawdę okej ale mógłby trzymać trochę lepiej piętę. Klamra jest fajną sprawą na zmienne warunki bo trzyma nawet "na mokro" ale jak ktoś jeździ tylko w słoneczne dni i najczęściej po ubitych drogach i asfalcie lepiej zaoszczędzić kupując model XC31 (mam XC30) bo wcale gorzej nie trzymają.

Jest na pewno trochę racji w tym co piszesz, aczkolwiek jest to 50 zł różnicy w cenie, a dodatkowo 089 mają podeszwę, która wygląda na bardziej wygodna jeśli chodzi o zwykle chodzenie.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Filipo napisał:

A co z rozmiarem bo słyszałem ze shimano zawsze wypadają nieco mniejsze. Czy to prawda a jak tak to ile rozmiarów?

Tak, przynajmniej tak jest w moich turystycznych SH-MT41B, normalnie noszę 43, a te 44 psują idealnie, zasada żeby brać rozmiar większe się więc sprawdziła. Czy w przypadku innych butów Shimano się sprawdzi nie wiem. 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Filipo napisał:

A co z rozmiarem bo słyszałem ze shimano zawsze wypadają nieco mniejsze. Czy to prawda a jak tak to ile rozmiarów?

Shimano ma swoją rozmiarówkę jest ona tak jakby gęściej zestopniowana . Odradzam kupowania butów za dużych jak również za małych. Mają być idealnie dobrane.

shimanoshoesizingguide.jpg

Odnośnik do komentarza
Wawrzyniec Wiór
1 godzinę temu, GBike napisał:

Shimano ma swoją rozmiarówkę

Z którą też radziłbym uważać. Mierzyłem dzisiaj dwa modele: SH-CT41 pasował rozmiar 42, natomiast SH-MT44 - rozmiar 43. Po prostu nie ma co kupować w ciemno, tylko mierzyć.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, iza napisał:
rzepy na "sucho" też z biegiem czasu zaczynają puszczać, luzować się, ogólnie mam wrażenie, że to nie jest zależne od warunków atmosferycznych, a kilometrów przejechanych, w danym bucie, bo w stosunkowo nowych jest to nieodczuwalne, dopiero, po kilku tysiakach kilometrów wychodzi sidło z worka  

Mam XC30 kilka lat i rzep to nie jest ten element który wykazuje zużycie a jeżdżę jakieś 10kkm/rok. Pierwszy raz o klamrze pomyślałem podczas maratonu w Polańczyku, kiedy po paru kąpielach w strumykach przez które prowadziła trasa, rzepy odmieniły posłuszeństwa i przestały dobrze trzymać (jak widać nie miałem na myśli że warunki atmosferyczne zużywają rzep). Jednak w większości przypadków (suchych maratonów) nie miałem wielu powodów do narzekań. A wymieniłem tylko dlatego że podarła się siatka w okolicach czubka buta (porównując XC30 i XC31 można zauważyć że konstrukcja w tej części została zmieniona).

Karolson tak w M089 zdecydowanie wygodniej się chodzi. Podeszwa jest z miekszej gumy niż w XC30 ( tu bieżnik jest niemal plastikowy) a blok jest nieco głębiej. Może dlatego że to model bardziej w stronę Trailu niż XC.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...