Skocz do zawartości

Buty MTB - SIDI Cape, a może inne?

uve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Interesuję się butami SIDI Cape:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,buty-mtb-cape-zolto-czarne-ebon-50-sidi,396092.html

Czy ktoś użytkował ten model i może podzielić się opinią?

Ewentualnie jaki inne buty w podobnej cenie warto wziąć pod uwagę.

Buty zamierzam używać zarówno w rowerze MTB jak i w szosie, dopóki nie dorobię się drugiego zestawu.

Patrząc na budowę, zastanawiam się jak wygląda wentylacja w czymś takim? Moje stare trzewiki mają elementy z przewiewnego materiału, a tu całość obudowana skórą syntetyczną. Czy te buty nadają się na upalne letnie dni? Jak z wytrzymałością SIDI, poprzednie moje buty z decathlonu rockrider wytrzymały 3 lata jazdy, MTB/Szosa w tym dość częste kąpiele w wiaderku po błotnych maratonach. Jak za jakieś 250 zł to jestem bardzo zadowolony. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Sam się zastanawiałem nad tymi butami tyle ,że odpowiednik szosy. Trochę jak Ty byłe przerażony tym ,że całe zbudowane. Gdzie tu wentylacja ? Szukałem na necie jakiś informacji o wentylacji tych butów -nie znalazłem  nic. Znalazłem info o butach sidi Buvel, też całe zbudowane . Kilka osób napisało, że w upały jednak w nich ciepło ,co prawda to dużo niższy model, inny materiał . Ale ostatecznie zrezygnowałem z nich i wiozłem na szosę coś bardziej standardowego  - nie zbudowane. Zresztą nigdy nie maiłem butów w pełni "zabudowanych" zawsze była siateczka gdzieś. Jednak nie wiem jak te buty będą się zachowywały w upalone dni . Sidi cape jak dla mnie wyglądają bosko ale wiadomo wygląd to nie wszystko :)  .A co do butów Mtb.W zeszłym roku  kupiłem nowe i chciałem sidi. I kupiłem MTB Spider SRS Carbon . Jeździłem w upały jest git. Dwa rzepy i klamra mi w zupełności wystarczają. Jedyny minus to kiepska wkładka w butach sidi.  I jeszcze jedna taka rzecz nie dla wszystkich istotna dla mnie tak. Buty sidi capa nie maja "wzmocnionego" czubka buta.Nie jest on niczym pokryty skóra nie wierzchu. Dla mnie osobiście jest to minus. W zeszłym roku wróciłem na trasy górskie na mtb. Po siedmiu wypadach w góry przód buta dość sfatygowany. Podejrzewam ,że gdyby tej osłonki nie było to skóra by się uszkodziła .Dlatego to wzmocnienie czubka było dla mnie ważne, dla Cibie już niekoniecznie wszak każdy ma swoje priorytety.

• Pomógł 1

Buty SIDI do klasa sama w sobie. Idealnie spisują się w każdej porze roku, są bardzo wygodne i nie ma mowy o poceniu się stopy lub jakimkolwiek przegrzewaniu. Są też wytrzymałe, lekkie i eleganckie. Rzepy i klamra świetnie trzymają stopę.

Polecam najtańszy chyba model butów SIDI MTB Buvel z klamrą, świetnie spisują się w terenie np. podczas podbiegów:

W butach Buvel jeżdżą zarówno kolarze górscy jak i przełajowi rzadziej szosowi.

Recenzja 1:

http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_odziezy/15266/test_buty_mtb_sidi_buvel

Recenzja: 2

http://blogrowerowy.pl/wpis/test-buty-sidi-mtb-buvel/

Buty są solidne ciężko je zniszczyć czy uszkodzić więc spokojnie można wyszukać używane np. na OLX za naprawdę dobrą cenę. Trzeba wtedy jedynie wymienić wkładki na nowe. Producent przewiduje takie rozwiązanie w kwocie 25 zł.

Edytowane przez Gość

Ja mam również podobnie zabudowane z przodu sidi - na problemy zw. z wentylacją nie narzekam, a buty dzięki zabudowanemu przodowi lepiej radzą sobie w deszczu czy zimnym wietrze. Moje są na rzep + klamra, następne jednak brałbym linki + klamra - czyli to co masz w Twoim modelu.

Od roku jeżdżę w Sidi Buvel i mogę powiedzieć, że nie ma najmniejszego problemu z wentylacją (też miałem pewne obawy pod tym względem), buty są przewiewne do tego stopnia, że w taki "piękny" majowy dzień jak dziś (10stopni C....) konieczne są ochraniacze (na takie temp starczają jeszcze ochraniacze z BCM novatex, koło zera polecam coś z membraną jednak) bo po 1,5h stopa chce odpaść z przewiania chłodem. Latem robię trasy 30-120km i nigdy nie odczułem dyskomfortu związanego z przegrzaniem stóp (właśnie gorzej na odwrót ale wspomniane ochraniacze załatwiają temat) Wcześniej jeździłem w spd z Lidla, które się literalnie złamały (konkretnie prawy) w podeszwie po 1500km...następnie Shimano sh-m089 (dużo bardziej miękkie w podeszwwie i jednak gorzej wykonane niż te od włoskiego konkurenta), teraz te Buvele i już raczej marki obuwia rowerowego nie zmienię . PS: polecam też podkleić czubki np taśmą karbonową lub innym patentem bo w moim prawym czubek zaczął się ścierać (podpieranie na postojach) a szkoda przedwcześnie zniszczyć tak fajne buty.

Dnia 15.11.2017 o 12:32, siwobrody napisał:

A jakieś zwykłe adidasy, takich jakich wiele w internecie https://allani.pl/wyszukaj/adidas/buty-meskie to tutaj nie wystarczą? Bo ja, szczerze mówiąc, zwykle jeździłem właśnie w takich zwyczajnych sportowych butach. A w każdym razie nie miałem nigdy obuwia przeznaczonego "specjalnie na rower".

Jeśli jeździsz w pedałach platformowych, to nie ma sprawy. Gdybyś miał pedały z mechanizmem do wpięcia buta, to wtedy buty dedykowane powinny być ze względu na to, że nie byłoby wygodnie w zwykłych butach a nawet mogłoby to być niebezpieczne.

3 godziny temu, PawelGeo napisał:

Witam, mam okazję kupić buty Pearl Izumi. czy ktoś ma doświadczenie z ich rozmiarówką? Czy jest tak samo jak w Shimano, że trzeba brac but jeden numer większy? Proszę o info i dziękuję!

Ja musiałam brać rozmiar większy niż noszę normalnie.