Skocz do zawartości

SR Suntour NCX - na jaki amortyzator wymienić ?

majkel3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w rowerze amortyzator "SR Suntour NCX z tłumikiem Specialized Fitness Brain technology, 60mm skoku." - info ze strony. Jednak nie jestem do końca zadowolony. No co mógłbym go zmienić? Nie potrzebuję dużego skoku, bo to rower trekkingowy. Chciałbym jednak mieć możliwość w miarę prostej regulacji twardości i blokadę skoku. Dobrze jak by to był amortyzator powietrzny, a blokada była manetką na kierownicy. Wydaje się, że sporo tego jest na rynku, ale na koło 28' wybór jest na prawdę marny. Czy jest sens montażu amortyzatora na 29'? Może jest coś fajnego na 28 co by spełniło moje oczekiwania. No i cena nie powinna być astronomiczna, do 1000zł było by super, ewentualnie nie wiele więcej... no i żeby nie był za ciężki :)

pozdrawiam,

m

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź! :)

Rock Shox wygląda zachęcająco i mieści się w budżecie. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ten jest na szybkozamykcza 9mm, a teraz mam sztywną oś. Czy to coś zmienia?

Może głupie pytania zadaję, ale przesiadłem się z "komunijnego" górala z wczesnych lat 90' i co chwila dowiaduję się czegoś nowego...

10 godzin temu, majkel3d napisał:

Rock Shox wygląda zachęcająco i mieści się w budżecie. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ten jest na szybkozamykcza 9mm, a teraz mam sztywną oś. Czy to coś zmienia?

No to niestety potrzebujesz amora pod taką samą sztywna oś jak masz...

Czyli zmianę będę musiał odłożyć na dłużej. Amortyzatory które spełniały by moje oczekiwania, na sztywną oś, znacznie przekraczają budżet który planowałem. :(

Powoli dopasowuje rower pod siebie, więc na razie skupię się na "drobniejszych" elementach.