Skocz do zawartości

Stukająca tarcza hamulcowa

Rtay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nowy rower wszystko chodzi jak należy tylko jedna sprawa nie daje mi spokoju . Gdy jadę rowerem prosto nic się nie dzieje ale gdy skręcę rowerem lub zaczynam przyspieszać pochylając odrobinę rower  tarcza zaczyna stukać nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak. może ktoś zna odpowieć

Tył czy przód? Podejrzewam, że tył. U mnie ma to miejsce a wynika z uginania się tylnego trójkąta. W każdym razie nie jest to powód do zmartwień. Sprawdź czy koło dobrze jest zapięte. Zacisk nie ma być zaciśnięty ile fabryka dała ale nie powinien też dać się wypiąć jednym palcem. Z głową.

Edytowane przez Gość
Andrzej Sawicki

Klocki są za blisko tarczy. Ustawiano je na stojaku, kiedy nie ma takich sił, i wyszło o ułamek milimetra za blisko. Miałem to samo po każdym skoku na nowym rowerze. Można na to poradzić (chociaż w nowym rowerze sklep powinien):

• Zdejmij koło.
  • Wyjmij klocki.
  • Rozepchnij tłoczki np. łyżką do opon. (Wystarczy lekko popchnąć. Chodzi o ułamek milimetra zmiany).
  • Załóż klocki.
  • Załóż koło, wciskając wizytówki lub podobnej grubości twardy papier między tarczę a klocki
  • Złap za klamkę hamulca kilka razy.
  • Wyjmij papier.

Uwaga: Pod żadnym pozorem nie naciskaj klamki hamulca, dopóki nie zamontujesz klocków i koła. Tłoczki wyjdą za daleko i będzie problem z ich rozciągnięciem. Uważaj też, aby nie pobrudzić wewnętrznej części klocków i tarczy w miejscu styku.