Skocz do zawartości

Wymiana klamki hamulca

decybel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki problem, ze podczas transportu urwałem klamke tylnego hamulca. Hamulce jakie mam to shimano m355. Klamka hamuca zerwana całkowicie na obejmach wiec niezbedna wymiana ;/

I mam takie pytanie bo niestety wiedzy nie mam, a ciezko znalezc informacje czy jest sens (i mozliwosc, ze wszystko bedzie dzialac) wymiany klamki na wyzszy model przy zachowaniu zacisku (np deore lub xt) ? Ogolnie servo wave wydaje sie ciekawym rozwiązaniem w porownaniu do podstawowych modeli i troche pod tym wzgledem myślałem. Czy raczej wymieniac komplet klamka + zacisk ? Czy moze w ogole zostać przy m355 ? Ogolnie rower prawie nowy wiec szkoda obecnego zacisku troche.

Pytanie drugie to czy połączenie przewodu do klamki lub zacisku jestem w stanie zrobic sam czy jednak polecacie serwis ? Przyznam, ze z hydraulicznymi nie mialem nigdy do czynienia - ostatnio jak majstrowalem przy rowerze to vbrejki miałem :). Wydaje sie, ze odpowietrzenie ukladu nie jest skomplikowane, ale znalezc jak wymienic całą klamke to juz materiałów nie widac albo ślepy jestem. 

Dzieki za pomoc 
dB

Klamkę możesz dać inną, slx, xt - obojętnie. Oliwki niby nie trzeba wymieniać więc jeśli wyciągniesz przewód z klamki to założysz go do nowej. Jeśli coś byloby nie tak, kupujesz nową oliwkę, odcinasz starą i montujesz przewód

Zanim kupisz klamki (jakiś wyższy model) upewnij się czy Twoje obecne przewody będą z nimi kompatybilne. Wymiana klamki, ponowne zalanie układu i odpowietrzenie go to naprawdę nie skomplikowana robota. W necie jest mnóstwo poradników jak to zrobić prawidłowo. 

A co ma być niekomatybilne? Shimano z tego co wiem wszystko ma p&p. Ja mam klamki mt500, współpracują z przewodami saint a na drugim ich końcu zaciski zee. Wszystko hula

Przewody mogą być niekompatybilne ale z zaciskami - np mt500 mają wkręcany przewód w zacisk na prosto, slx już ma banjo

Edytowane przez trollu

dzieki za odpowiedzi ;)

z tego co zdarzylem popatrzec w manualu to różne są inserty w tych klamkacha od m6000 w góre. Nie znam sie ale mysle, ze jak dokupie insert to powinno byc ok :) musze tylko przemyslec którą kupic (w sumie na jednej klamce te różnice nie są zbyt wielkie - pewnie w samych klamkach podobnie - niewiele sie roznią ;) )

Testowane. 

każda klamka shimano pracuje z zaciskiem shimano.

Ja mam mixy różne, choć mix np. deorek z np, m315 nie wiem czy działałoby to dobrze ale pewnie tak.

Shimano specjalnie mało mówi o kombinacjach bo chcą sprzedawać drogie komponenty a w środku to deore tylko z innych materiałów.