Skocz do zawartości

Hamulce tektro hdc 300

GRdeR20002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z przednim hamulcem mianowicie, jeden z tłoczków hamulca (ten od strony koła) jest cały czas w pozycji hamującej. Po naciśnięciu na klamkę hamulca, przeciwny tlovxek porusza się normalnie, natomiast ten od sony koła, zaciska na mniej niż 1mm. Pozostając nadal zaciśnietym. Spodziewam się, że hamulce należy odpowietrzyc natomiast chciałbym się upewnić co do tego. Mam także Jeszce jedno pytanie, przeczytałem ze można używać zamiast oleju mineralnego, DOT, czy jest to prawda?

Nie można używać wymiennie dot lub oleju mineralnego. Jeśli heble są pod olej mineralny to takim mają być zalane. Inaczej strzelą Ci uszczelki. Odpowietrzyć nie zaszkodzi. Może faktycznie pod tłoczkiem jest jakiś bąbel i tłoczek się nie przesuwa. A jak twardość klamki? Gumowa czy w miarę sztywna? Jak gumowa to odpowietrzyć. Jak dość sztywna to możliwe, że tłoczek się zaklinował. Wyjmij klocki i spróbuj go delikatnie wcisnąć. Może ruszy.

W porównaniu do drugiej klamki zdecydowanie gumowa.  Apropo wciśnięcia bloczka już to próbowałem zrobić po wyciągnięciu klocków. Przy nico większej sile ruszył do pozycji wyjściowej, natomiast po włożeniu klocków i zamontowaniu hamulca na swoje miejsce, przy hamowaniu bloczek ponownie wyszedł ze swojej pozycji i nie wrócił.

Edytowane przez GRdeR20002