piotrrs11

[Elektryk] Decathlon Rockrider 520 - wymiana amortyzatora / szeroka opona 27.5

Rekomendowane odpowiedzi

piotrrs11
Napisano (edytowane)

Panowie,

Moje nadgarstki umierają od jazdy na fabrycznym rowerze 27.5 i sądzę że to w dużej mierze spowodowane jest amortyzacją przedniego widelca która się nie spisuje.

Problemy spowodowane są też za pewne tym że mocno dociążylem rower silnikiem i baterią + osprzęt.

Na wstępie planuje zakup SUNTOUR NCX jako substytut tylnej amortyzacji plus dodatkowo jakiś nie-kosmicznie drogi armor na przód.

Czytalem że polecane tutaj są amortyzatory  suntour raidon jako że jestem laikiem nie wiem jednak czy on podejdzie do tytułowego roweru.

Proszę o radę czy wspomniany amortyzator się nada (1/1/8) oraz jaki skok będzie najlepszy, z tego co widzę są szerokie zakresy 80-130mm, podkreślam że rower jest ciężki i ja też swoje 85 kilo ważę.

Dodatkowo pytanie brzmi czy uda mi się upchnąć do niego oponę 3'' ?

Z góry dzięki,

Piotr

Edytowane przez piotrrs11
dodany rozmiar kola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lukster52

Wyślij zdjęcie elektyka. Sądze że najlepszy będzie powietrzny amortyzator i ja poszukałbym i kupił bym recona. Fabryczne dane ramy mówią że 100mm jest zalecane ale 110 jaczej też będzie ok. Myśle że nadgarstki bolą przez źle dobraną pozycje lub rozmiar ramy. Gdzie chcesz tą opone dać? Z w ramie jak masz przerzutke to 2.2 ledwo się mieści a bez 2.3 może wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

Jeśli nadgarstki cierpią to może być powodem także niewłaściwa pozycja na rowerze i niewłaściwe ustawienie kokpitu.

Amor ma na to mniejszy wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrrs11

1. Szersza opona nie wejdzie ze względu na linię łańcucha? <nie patrzyłem na to wcześniej>

2. Ramę mam zdaje się Mkę, co przy 182cm zdaje się jest optymalne, muszę doczytać nt. odpowiednich ustawień mostka/siodełka i potestuje ;] 

Fota poglądowa dołączona, chyba że mam coś konkretnego sfotografować? ;)

IMG_20180317_132459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
halasma

Ja majac 176 kupilem L, wydaje mi sie ze przy 185cm masz za mala rame.
Opona z tylu, obecny michelin 2.1 ma okolo po 1cm luzu w widelcu z tylu. Wiec byz moze 2.3 by weszlo, ale moze gdzies sie nie zmieścić.
520 aka leń...ciekawostka

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukster52

M jest do 175 cm. przy oponie 2.2 seryjna przerzutka wchodzi w bieżnik opony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbysio
Napisano (edytowane)

Od początku. Na temat sztycy amortyzowanej podpowie właściciel tego RR 520. Co do wielkości ramy to mój RR ma napisane XL przy wzroście 186 cm. Więc wydaje mi się, że rame masz za małą. Na nadgarstki powinny pomóc zmiany ustawień i ergonomiczne chwyty kierownicy. 

A teraz z ciekawości. Ile to ma wagi? 

Edytowane przez Zbysio
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrrs11

Silnik 9kg, bateria w okolicach 5kg, bagażnik, ulock... Pewnie jakieś +20 się robi.

Moje niedopatrzenie, rama to jednak L.

Z tego co patrze na prześwit to jest tam po obu stronach opony 1-1.5CM prześwitu,  2cm to prawie 0.8''

Dlaczego więc większa opona sprawi problemy i co ma  z tym wspólnego przerzutka?

Chyba że chodzi o przednią przerzutkę którą zdemontowałem? 

Nie zwracać uwagi na rudą, napęd do wymiany bo jeszcze jest seryjny ;]

IMG_20180415_135320.jpg

IMG_20180415_135347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Co do Suntoura NCX to mam i chwałę sobie. Problem był z wózkiem przedniej przerzutki. Jak go zdemontowałeś to ograniczają cię tylko widełki tylnego trójkąta. Ja mam 184 i ramę XL. Wg mnie ta jest przymała. A co do nadgarstków chwyty Ergon u mnie załatwiły sprawę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrrs11

Gripy już jadą.

W takim razie kwestia opony, w specyfikacji nie ma info nt. szerokości obręczy, trudno też zmierzyć z nadmuchaną oponą.

Wiadomo jakie opony podejdą w standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1
Gripy już jadą.
W takim razie kwestia opony, w specyfikacji nie ma info nt. szerokości obręczy, trudno też zmierzyć z nadmuchaną oponą.
Wiadomo jakie opony podejdą w standardzie?
Co nie włożysz to wejdzie. A obręcz ma wewnątrz 19mm (przed chwilą zmierzyłem suwmiarką)
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrrs11

Wszystko jasne - powyżej 2.3-2.4 nie ma szans wejść bez zmiany obręczy

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi_j1

Obręcz mierzyłem razem z rantami czyli bez będzie troszkę szerzej. Ale nic szerszego bym tam nie panował. Z widełkami też szału nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi