Skocz do zawartości

Łańcuch 10s czy 8s? HG czy HG-X


w0jta5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Nie znam się, to się pytam.

Ulepszam sobie rower szosowy/eadurance starego typu. Mam korbę Shimano Deore FC-M522 42/32/24 która wg producenta obsługuje 10s i powinna chodzić na łańcuchu HG-X. Natomiast z tyłu mam kasetę 8s 28-11 CS-HG51 na piaście FH-RM30. I teraz pytanie o łańcuch. Mogę kupić zwykły HG53? Czy brać CN-HG54 lub inny?

Chodzi o to by nie skończyć przedwcześnie korby z przodu. 

Edytowane przez w0jta5
Odnośnik do komentarza

Zadziałać by zadziałało ale po co kombinować? Jeśli napęd działa bez zarzutu na hg53 to zostań przy nim. Wymiana łańcucha na "bardziej zaawansowany" przy Twoim napędzie nic tak naprawdę nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy działa na HG53 czy na HG71 (zalecany do mojej kasety), korbę założyłem ale łańcucha nie mam. Dlatego pytam was, co wziąć by było dobrze. Wyczynowej jazdy nie będzie, ale nie chcę niszczyć osprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza

10s nie będzie dobrze działać z 8rz kaseta, ponieważ szerokość zębów zębatki kasety to ok. 1,8mm, dlatego wsadzano tam łańcuch o szer sworznia 7,2mm. Szerokość zebatki kasety 10s to chyba 1,6 mm, szer wew łańcucha to ok 6,2mm.

Odnośnik do komentarza

Jak dla laika to ciężko mi wyłuskać info który łańcuch brać. Ale zrozumiałem, że wsadzenie tej korby niesie za sobą problemy. 

Rozsądnie chyba będzie ściągnąć i odłożyć korbę na półkę i zostać przy starym systemie, do czasu modernizacji. Niestety kosztem wagi. Ten sezon się jakoś przebujam. 

Pozostaje mi brać Shimano CN-HG71 lub podobne typu KMS X8.93 / X8.99.

 

Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...