Skocz do zawartości

Buty SPD Shimano SH-XC7

MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

Franz Mauer

Te Shimano są wyjątkowo zgrabne i bardzo estetyczne. Bardzo mi się podobają tylko cena...Gratuluję i czekamy na recenzję :)

Edytowane przez Franz Mauer

Cena promocyjna 595 zł. Wiem, drogo, ale biorę pod uwagę, że to buty na kilka lat (myślę, że 3-4 lata spoko). Do biegania potrzebuję dwie pary rocznie po ok. 300zł za parę, więc te rowerowe są "jak za darmo" xD

Edytowane przez sova
Antyszprycha

A ja mam pytanie dotyczące ogólnie posiadania buów spd. Obecnie jeżdzę w zwykłych "adidasach" i zastanawiam się czy zakupić jakieś buty MTB czy SPD ? Czy buty na "wpięcie" ułatwią jazdę, polepszą wyniki ? Czy do jazdy w zwykłych butych (czyt. wyjazd do miasta) trzeba zmieniać pedał czy da się pedałować w normalnych butach ?

1 godzinę temu, adambike napisał:

A ja mam pytanie dotyczące ogólnie posiadania buów spd. Obecnie jeżdzę w zwykłych "adidasach" i zastanawiam się czy zakupić jakieś buty MTB czy SPD ? Czy buty na "wpięcie" ułatwią jazdę, polepszą wyniki ? Czy do jazdy w zwykłych butych (czyt. wyjazd do miasta) trzeba zmieniać pedał czy da się pedałować w normalnych butach ?

Buty zatrzaskowe poprawiają bezpieczeństwo na trudnej trasie terenowej. Mają też za zadanie poprawić przekazywanie mocy na pedały. Ale osobiście uważam że trzeba mieć technikę aby umieć wykorzystać potencjał SPD. 

Co do zmiany pedałów na wypad "po bułki" to ja tego nie robię. Ale jeśli mowa o np +10km ze znajomymi to zmieniam.

Antyszprycha

Właśnie chodzi mi o to czy zastosowanie pedałów SPD i odpowiednich do nich butów pomoże przełożyć moc i dzięki temu szybciej polecą km w krótszym czasie. Czasami wykorzystuje rower do dojazdu do pracy lub na miasto stąd też pytałem czy w zwykłych butach da się jechać.

Co sądzicie o tym zestawie ?

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,zestaw-spd-buty-sh-xc30-czarne-pedaly-pd-m520-czarne-shimano,254819.html

Edytowane przez adambike

Według mnie zestaw i cena całkiem przyzwoita. Ale jeżeli jeździsz w większości krótkie odcinki, nie stratujesz w zawodach, nie jeździsz w terenie to nie ma co pchać się w SPD. Mając pedały SPD od biedy pojedziesz w zwykłych butach ale nie ma to sensu - zero komfortu.

Antyszprycha

Właśnie chodzi o to że jeżdżę w terenie i mam zamiar startować w zawodach amatorskich ale chcę się do nich trochę przygotować

Patrząc z perspektywy czasu, osobiście zainwestowałbym bym od razu w SPD. Sam uważam się wciąż za amatora ścigania, jazdy w terenie i na orientację. Ale nie zamieniłbym już SPD na platformy.

Ja pisałem o SPD tylko z rak jakby platformą, nie pamiętam juz modelu, ale byla o tym juz dyskusja na forum

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dwa treningi w SH-XC7 zaliczone. Jednym słowem dostałem więcej niż oczekiwałem. Są naprawdę sztywne, świetnie trzymają stopę. Mimo, że dość mocno dociągam pokrętłem, to nie mam dyskomfortu, że są za ciasne. W subiektywnym odczuciu faktycznie jakby lepiej przenosiły moc. Podeszwa fajnie wyprofilowana, nie ma problemów z chodzeniem czy podbiegnięciem. Super lekkie, nie czuć, że masz coś na nodze. Na twardej nawierzchni (asfalt, kostka) nie stukają z racji powleczenia podeszwy gumą. Dobra wentylacja, noga się nie poci. Po treningu przetarcie szmatką i buty czyste. Jedyny minus jaki zauważyłem, to w moim odczuciu zbyt twarda wkładka. Może dlatego tak mi się wydaję, bo w poprzednich miałem bardziej miękką. Da się do tego przyzwyczaić. Zawsze też można podmienić. Podsumowując warte swojej niemałej (jak dla mnie) ceny.

Jest to moja subiektywna ocena oraz porównanie do poprzednika b`twin RockRider (kupione dwa lata temu w Decathlonie za 249zł).

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

• Pomógł 3
piotr.solek
Dnia 19/05/2017 o 07:39, adambike napisał:

Właśnie chodzi mi o to czy zastosowanie pedałów SPD i odpowiednich do nich butów pomoże przełożyć moc i dzięki temu szybciej polecą km w krótszym czasie. Czasami wykorzystuje rower do dojazdu do pracy lub na miasto stąd też pytałem czy w zwykłych butach da się jechać.

Co sądzicie o tym zestawie ?

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,zestaw-spd-buty-sh-xc30-czarne-pedaly-pd-m520-czarne-shimano,254819.html

Tak ,ale nie takie pedały spd . Platformy plus SPD. Dzięki temu nie jesteś uzależniony od specjalnych butów. Sam stałem przed takim wyborem pół roku temu. Ja mam Shimano XT PDT 780 + Shimano XM7 (jesień zima), Shimano MT3.

Edytowane przez piotr.solek
Dnia 21.05.2017 o 17:11, sova napisał:

Zastanawiam się właśnie nad kupnem tych butów, czy jakieś dodatkowe opinie po 3 msc użytkowania ? Czy te wkręcane polce z przodu nie przeszkadzają za bardzo ? Jak z wentylacją ? Aktualnie mam podstawowy model shimano w kolorze czarnym i zdarzało mi się odczuc ich nagrzewanie w upane dni. Ta gumowa podeszwa wydaje się dośc wysoka? 

Dnia 21.05.2017 o 17:11, sova napisał:

Dwa treningi w SH-XC7 zaliczone. Jednym słowem dostałem więcej niż oczekiwałem. Są naprawdę sztywne, świetnie trzymają stopę. Mimo, że dość mocno dociągam pokrętłem, to nie mam dyskomfortu, że są za ciasne. W subiektywnym odczuciu faktycznie jakby lepiej przenosiły moc. Podeszwa fajnie wyprofilowana, nie ma problemów z chodzeniem czy podbiegnięciem. Super lekkie, nie czuć, że masz coś na nodze. Na twardej nawierzchni (asfalt, kostka) nie stukają z racji powleczenia podeszwy gumą. Dobra wentylacja, noga się nie poci. Po treningu przetarcie szmatką i buty czyste. Jedyny minus jaki zauważyłem, to w moim odczuciu zbyt twarda wkładka. Może dlatego tak mi się wydaję, bo w poprzednich miałem bardziej miękką. Da się do tego przyzwyczaić. Zawsze też można podmienić. Podsumowując warte swojej niemałej (jak dla mnie) ceny.

Jest to moja subiektywna ocena oraz porównanie do poprzednika b`twin RockRider (kupione dwa lata temu w Decathlonie za 249zł).

Cześć, już sierpień więć troche w nich pojeździłeś. Zastanawiam się na kupnem tego modelu, dodasz coś do swojej opinii? :)

[Dla zainteresowanych opinią o butach XC7]

Zdecydowałem się na zakup i już pół sezonu w tych butach za mną. Ogólnie bardzo pozytywne odczucie już nie wspominajac o świetnym wyglądzie ! Na początku aż szkoda było zakładać przed maratonem zwiastującym deszcz.  :D  Na szczęście później wystarczy przetrzeć szmatką i tyle. Buty są bardzo sztywne, w porównaniu z poprzednimi to gigantyczna różnica. Kwestia przyzwyczajenia ale na początku kilka razy zdarzyło mi się luzować zapięcie po godzinie jazdy. Po pierwszym maratonie byłem zaskoczony jak duża różnica jest pomiędzy zwykłymi butami za 250zł a XC7. Są leciutkie i mocno trzymają nogę, żadnych luzów i sama przyjemność z jazdy. Jedno zapięcie BOA działa bardzo dobrze a pasek z przodu wcale nie psuje wizerunku.

Z minusów, w bardzo mokrych warunkach (złapała mnie burza w środku treningu i lało do samego końca), po wjechaniu w większą kałużę jeden z butów lekko przeciekł w okolicach bloków. Później zauważyłem że w pudełku są naklejki które należy przykleić właśnie w tym miejscu i problem już nie powrócił. W górnej części buta przy samym zapięciu BOA jest mała końcówka materiału z wewnętrznej części buta. Nie wiem jak to będzie później ale zwykle takie elementy w butach Shimano wywijały się z czasem. To jedynie moja obawa  póki co nic nie zauważyłem.

Podsumowując buty są zdecydowanie warte swojej ceny. Czarno-niebieskie nie tylko świetnie wyglądają ale i dają niesamowitą różnicę w jakości i przenoszeniu siły/naprężeń na pedały. POLECAM 

Witam, mam okazję kupić buty Pearl Izumi. czy ktoś ma doświadczenie z ich rozmiarówką? Czy jest tak samo jak w Shimano, że trzeba brać but jeden numer większy? Proszę o info i dziękuję!

W dniu 1.12.2017 o 12:15, drupek napisał:

[Dla zainteresowanych opinią o butach XC7]

Zdecydowałem się na zakup i już pół sezonu w tych butach za mną. Ogólnie bardzo pozytywne odczucie już nie wspominajac o świetnym wyglądzie ! Na początku aż szkoda było zakładać przed maratonem zwiastującym deszcz.  :D  Na szczęście później wystarczy przetrzeć szmatką i tyle. Buty są bardzo sztywne, w porównaniu z poprzednimi to gigantyczna różnica. Kwestia przyzwyczajenia ale na początku kilka razy zdarzyło mi się luzować zapięcie po godzinie jazdy. Po pierwszym maratonie byłem zaskoczony jak duża różnica jest pomiędzy zwykłymi butami za 250zł a XC7. Są leciutkie i mocno trzymają nogę, żadnych luzów i sama przyjemność z jazdy. Jedno zapięcie BOA działa bardzo dobrze a pasek z przodu wcale nie psuje wizerunku.

Z minusów, w bardzo mokrych warunkach (złapała mnie burza w środku treningu i lało do samego końca), po wjechaniu w większą kałużę jeden z butów lekko przeciekł w okolicach bloków. Później zauważyłem że w pudełku są naklejki które należy przykleić właśnie w tym miejscu i problem już nie powrócił. W górnej części buta przy samym zapięciu BOA jest mała końcówka materiału z wewnętrznej części buta. Nie wiem jak to będzie później ale zwykle takie elementy w butach Shimano wywijały się z czasem. To jedynie moja obawa  póki co nic nie zauważyłem.

Podsumowując buty są zdecydowanie warte swojej ceny. Czarno-niebieskie nie tylko świetnie wyglądają ale i dają niesamowitą różnicę w jakości i przenoszeniu siły/naprężeń na pedały. POLECAM 

Witam,

Mam pytania odnośnie butów jak się sprawują po takim czasie ? Zastanawiam się właśnie nad zakupem.

Pozdrawiam.

W dniu 2.07.2018 o 15:17, Markur napisał:

Witam,

Mam pytania odnośnie butów jak się sprawują po takim czasie ? Zastanawiam się właśnie nad zakupem.

Pozdrawiam.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sprawdzają się świetnie. Nic wielkiego się z nimi nie dzieje. Jeżeli ktoś miałby być szczegółowy to jedyne mankamenty to że na cięższych podjazdach gdy cały but pracuje czasem słychać odgłosy lekko ocierających się linek boa oraz jak spotka nas większy deszcz to wjazd na dużą kałużę powoduje że do butów dociera woda przez miejsce przykręcenia bloków, ale to pewnie da się to wyeliminować jakimiś naklejkami wodoszczelnymi od strony podeszwy. Buty warte swojej ceny. Zaskoczony jestem bardzo ich przewiewnością. Mimo że są czarne i jeździ się w 30 C upale to nie odczuwa się dyskomfortu. Również wyściółka na pięcie mimo że wydaje się szorstka w dotyku i co wskazywałoby na obtarcia spisuje się świetnie i nawet w krótkich skarpetkach jak mi się zdarza w nich dojeżdżać do pracy nie powodują obtarć. Moim zdaniem świetny wybór, jeżeli masz więcej kasy i nie wydajesz na nic innego to można zawsze dopłacić z 400zł do modelu wyżej, ale moim najlepsze przełożenie jakość/cena !

Edytowane przez drupek