Skocz do zawartości

Jaka torebka podsiodłowa?


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić torbę, aby wozić sprzęt w razie W plus telefon.

Co będzie waszym zdaniem dobrym wyborem pod mtb ? 

Przy okazji co kupić i gdzie jeśli chodzi o wymianę dętki lub jej klejenie w trasie ? Czy jest sens pchać się w gotowe zestawy naprawcze ?

Na ali spotkałem się z takim wynalazkiem Rockbros

 

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Telefon na rurze górnej to takie sobie rozwiązanie. Niby pod ręką, ale realistycznie ciężko na to spoglądać w terenie. Osobiście wolę wozić w kieszeni albo wystawić na uchwyt do kierownicy, gdzie faktycznie coś widać.

Torebek jest mnóstwo i nie musisz kupować z Chin, aby znaleźć sensowne za kilka dych. Wszystkie są z podobnych, trwałych materiałów - wybierasz sobie wygląd i kształt.

W terenie łatwiej po prostu wymienić dętkę, więc jeśli się zmieści, to bierz. Jest opcja przyklejenia dętki do ramy taśmą. Zestaw naprawczy (z oddzielnym klejem, nie samoklejący) w rezerwie. Jeśli pójdzie tylko jedno koło, dętkę możesz skleić w domu, gdzie nie walczysz z piachem i komarami (i to jest bardziej ekonomiczne niż wymiana całej dętki). Tylko pamiętaj o łyżkach, np. w jakimś multitoolu.

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Średnia torebka powinna być akurat. Duża miałaby sens, gdybyś jeździł gdzieś dalej bez plecaka -- daje zapas miejsca na jakieś banany czy inny prowiant.

Tych sprzętów używam i dobrze się sprawdzają:

Pompka Beto CHMP 003AG. Ma wężyk ułatwiający pompowanie bez urwania wentyla, manometr i uchwyt do ramy z zapięciem, aby na pewno nie odpadła. Popularna konkurencja (Lezyne i Topeak) jest kilka razy droższa za praktycznie to samo.

Multitool Topeak Hexus 2. Nie jest najlżejszy, ale ma komplet narzędzi do pracy przy rowerze w drodze, włącznie z łyżkami i skuwaczem do łańcucha.

Edytowane przez Andrzej Sawicki
Odnośnik do komentarza

Do Topeak aero wedge pack small wchodzi 1 detka szosowa, 3 łyżki do opon tacx, pompka blackburn airstrik sl, multitool prox hf-83 i łatki samoprzylepne park tool gp-2. Zostaje jeszcze sporo miejsca ale większego telefonu do wersji small już nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza

Kupilem z lidla podsiadlowa torbe . miesci sie detka. Lyzki . komplet naprawczy latki klej. Tool . klucze od domu . i jeszce by cos tam wcisnal 

Koszt cale 27 zl mial to byc prowizorka na jakis czas ale daje rade i pewnie zostanie 9_9

Odnośnik do komentarza

Lepiej późno niż wcale :)

Kupiłem DEUTER Bike Bag Click I okazyjnie za 34 pln, wiec myślę, ze było warto.

Do kompletu zestaw łatek PT-VP-1/1, TOPEAK Multitool II Tool Hexus plus dętka oraz kilka kompletów rękawiczek, na upartego wejdzie jeszcze moja mi5

Pompka -Lezyne Sport Drive HV

Pozdrawiam

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Marek Karnecki

Jak to wszystko co wymieniasz musi się tam zmieścić to pewnie rozmiar M ten większy - patrz jak to zamontowane jest do sztycy...
Ta klamra już słyszę jak kruszy lakier i dzwoni podczas jazdy - mogli to zrobić na rzep porządny a nie plastykowa klamra ( jak masz sztycę karbon to już w ogóle armageddon totalny ) 

Pozdr 
 

product-bags-saddle-bags-sidekick-wedge-pack-p-1-aa4e822a62ca49e2dbe5d83235ea8c5f.jpg
Odnośnik do komentarza
Marek Karnecki
1 minutę temu, Zbygo napisał:

@Marek Karnecki A jakieś inne firmy? Zostaje jeszcze koszulka kolarska ale bez dętki. Jednak obawiam się że wszystko będzie strasznie podskakiwało. 

 

Ano - mocowanie tego co podałeś wygląda mi na niezłą grzechotkę :(

Mi się podobają http://www.mikesport.pl/force-ride-pro-klick-torebka-podsiodlowa-s-biala-896139.html
ale chyba to nie zawielkie jest ( nie miałem okazji organoleptycznie sprawdzić :P

Ja mam brzydala - ale mieszczę wszystko co piszesz + dwa /powerbary/ :
https://www.szumgum.com/torebka-podsiodlowa-tina-big.html

Ogólnie szukaj:
a ) musi Ci się podobać
b) musi pomieścić ( zmierz telefon itp ) co tam chcesz
c) pamiętaj by mocowanie się nie tłukło o sztycę ( u mnie w Basilu ma mocowanie do siodełka + rzepa wokół sztycy = i jest mega stabilnie bezgłośnie nawet jak tam napcham ile wlezie )

lub opcja do koszyka ( taką mam na krótkie dystanse do 50km - bo w drugim mam bidon 1l ) 
https://www.decathlon.pl/pojemnik-na-narzdzia-700-ml-id_8324324.html
i ta opcja najbardziej mi odpowiada :)  też mieszczę tam wszystko ( tylko powerbary mam w kieszonce na plecach koszulki )

Pozdr !

 

Odnośnik do komentarza

@Marek Karnecki Bidon niestety odpada. W ramach kellys o rozmiarze s jest tylko jedno mocowanie na koszyk. Zostaje dokupienie specjalnego adaptera. 

Jeszcze jakbyś mógł wytłumaczyć o którą klamrę CI chodzi ponieważ w torebce Force też jest taki mały plastikowy kwadracik wokół rzepa.(jednak nie jestem pewien czy mówimy o tym samym)

Edytowane przez Zbygo
Odnośnik do komentarza
Marek Karnecki
8 minut temu, Zbygo napisał:

Jeszcze jak byś mógł wytłumaczyć o którą klamrę CI chodzi ponieważ w torebce Force też jest taki mały plastikowy kwadracik wokół rzepa.(jednak nie jestem pewien czy mówimy o tym samym)

Fakt :(  - dzięki, teraz to widzę również, dobrze że nie kupiłem :)
Obawiałbym się takiego mocowania - niby łatwo przerobić na rzep ale nie po to płacę za gotowy produkt by potem go z miejsca przerabiać - dzięki ! :)

no to Force w pizdu :(

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Zbygo napisał:

Witam, poszukuje małej torebki podsiodłowej. W torebce będę przewoził: dętkę mtb 29x2.2, multitoola, łatki, pompkę co2 z nabojem.

Myślałem nad tą torebką: https://www.topeak.com/global/en/products/saddle-bags/367-sidekick-wedge-pack

Jeżeli dętka 29x2.2, to szukaj przynajmniej  średniej torby. Ja zrezygnowałem z wożenia dętki, mam tylko łatki i pompkę CO2. A torebkę mam sporą.

 

torba.jpg
Odnośnik do komentarza

@Marek Karnecki Zawsze można nakleić przezroczystą naklejkę. Jednak wydaje mi się, że ten kwadracik nie będzie strasznie obijał sztycy, ponieważ torebka jest przykręcana do jarzemek siodełka i nie buja się na boki jak to jest w przypadku torebek zaczepianych na rzep.

Odnośnik do komentarza

Ja używam z czegoś takiego:

 

rockbros.thumb.jpg.0d8953aa1c8a3f820beb5fdf8b4eea02.jpg

Podsiodłówka mieści: dętkę, minipompkę,  dwie łyżki do opon, multitoola i 2 batony.

No i środek nie pływa gdy dostaje wodę z tylnego koła ( miałem tak z podsiodłówką bontragera i specialized).

 

Odnośnik do komentarza
[mention=3955]dzordz[/mention] Co wozisz ze sobą? Zmieści się tam dętka, multitool, łatki i pompka co2 z nabojem? 
 
Dętka, 2x łyżka, baton, 10 zł, 2x imbus.
Multi dobrej pory nie miałem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ze swej strony dodam, że jeżeli to ma być torba do roweru mtb to wg mnie powinna być montowana na 2 uchwyty (do siodełka i do sztycy) lub 1 uchwyt ale na rzepa nie na plastikowy uichwyt. Jak włożysz multitool, dętkę, batony do środka to swoje waży a jak nie ma usztywnienia (pasek do sztycy) to przy jeździe z dużą prędkością po korzeniach, kamieniach z góry potrafi się tak rozhuśtać, że się zerwie. Mi się tak zdarzyło. Gdyby było drugie mocowanie to przynajmniej po zerwaniu zaczęłoby się coś obijać o nogi a tak to zgubiłem torbę po pierwszej ostrej wycieczce po górach.

Odnośnik do komentarza

Cześć :-)

Zastanawiam się nad kupnem dużej torby podsiodłowej, która zastąpi mi plecak w drodze do pracy. Musi mi pomieścić: gdzieś na dnie multitoola, dętkę, szmatkę, łyżki, 4 kanapki 3 bułki, duży jogurt, bluza rowerowa.



Ma ktoś jakąś sprawdzoną propozycję? Czy do takiej ilości grantów wystarczy torba 10l? Czy będzie to zdecydowanie za mało? Chętnie jakieś linki, Chiny jak najbardziej wchodzą w grę (-:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...