Skocz do zawartości

Aktualizacja Tiagry na 105 z pomiarem.


Filipeu

Rekomendowane odpowiedzi

Przednia przerzutka Tiagry powinna działać ze 105, klamkomanetka również. Ale może trochę to niefajnie wyglądać, jedna klamkomanetka taka a druga inna - przy takich zakupach zmieniłbym obie. Hamulce mogą być dowolne, nie ma to znaczenia.
Korbę bierzesz z jakim stopniowaniem? Przerzutkę tylną brałbym ze średnim wózkiem, jakbyś kiedyś chciał  większa kasetę to Ci ogarnie, dla SS 28 zębów to max.

Tak ogólnie to korba 105 będzie chodzić z resztą Tiagry, jak Ci zależy tylko na pomiarze mocy, a niekoniecznie na dodatkowym przełożeniu, to wystarczy zmienić korbę.

Jakbyś jednak zmieniał to mam nówkę przerzutkę 105 do odsprzedaży. Kupiłem na obejmę 31.8, a potrzebowałem na 34.9. Zorientowałem się już po terminie zwrotu i teraz mi leży. Jakbyś był zainteresowany to napisz PW.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Znaczy, tak mam 10 rzędową Tiagrę, i wchodzę w taki poziom, że nie wystarcza mi to i otrzymuję pomiar mocy na 105. Dlatego jestem zmuszony wymienić kasetę na 11 rzędową, czyli za tym idzie przerzutka tylna i prawa klamka. Kaseta 11-28T. Co do korby, obecnie mam 10 rzędową tiagrę i dużo osób mówi, że jest ona nie kompatybilna z 11 rzędowymi kasetami, czyli będę również zmuszony zmienić korbę na 105, 52/36. I lewą klamkę również, bo wrzucę już przednią przerzutkę 105 i lewą klamkę żeby to wyglądało i na pewno działało. 

Co do hamulców chciałem się tylko upewnić. I żeby to wszystko wyglądało i 100 procentowo działało muszę kupić całą grupę oprócz hamulców. 

Oraz oprócz kasety, ponieważ kupuję ją z grupy Ultegry. 

Za 1500 złotych dostałbym taką grupę, bez hamulców? Nie licząc oczywiście pomiaru i kasety. 

Oraz łańcuchu. 

Odnośnik do komentarza

Którą masz tę Tiagrę? Jeśli najnowszą, 4700, do poprawnego działania z osprzętem 11-rzędowym będziesz potrzebował kasetę, łańcuch i prawą klamkomanetkę. Cała reszta może zostać. Jeśli starszą, jeszcze dochodzi tylna przerzutka. Oczywiście nikt nie zabroni Ci wymienić całego napędu, ale wtedy po co pytać?

Edytowane przez Fenthin
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Czyli Tiagra 4700. Ta grupa ma zmieniony ciąg linki na taki, jak w 11-rzędowych grupach. Czyli zmieniasz klamkomanetki (bo wiadomo, że pewnie z lewą Tiagry nie zostaniesz), wrzucasz nową kasetę, łańcuch i musi działać. 

I ja bym się tu zastanowił, czy jest sens brać kasetę Ultegry. W jej cenie masz dwie kasety 105, a różnica w wadze to jakieś 35g. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na poczet korby 105. Bo pomiaru mocy na ramieniu FC-4700 nie ma, najniżej na FC-5800 a pewnie chciałbyś, żeby to jakoś razem wyglądało. Plus starą korbę, jeśli jest w dobrym stanie, też za jakieś pieniądze odsprzedasz. 

Edytowane przez Fenthin
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie pomiar mocy 105 jest ponoć kompatybilny z tą korbą, bo mają to samo mocowanie Holtech II o ile dobrze kojarzę. 

A co do kasety biorę ją ze względu na rodzaj powłoki, nie jest srebrna lecz lekko ceramiczna. 

Odnośnik do komentarza

Od strony czysto technicznej tak, lewe ramię 105 będzie kompatybilne.

Powłoka na CS-6800 nie jest ceramiczna, kaseta jest niklowana. Koronki zapewne były wcześniej poddane obróbce typu śrutowanie. Czy to jest warte tyle ekstra? Moim zdaniem nie. No ale nie moje pieniądze.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...