Skocz do zawartości

Napęd dla początkującego.


galu73

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam trzy rowery do wyboru jeden z napędem Sram Apex 11-42 korba Fsa 44T sztywne osie

drugi Sora 11-32 korba Fsa 48-32T sztywne osie

trzeci Sram Apex 11-42 korba Fsa 40 T

Wszystkie rowery w granicach 10kg wagi.

Napęd 1x przemawia prostotą ale czy nie będzie za ciężko ? Szczególnie z blatem 44T ?Wolał bym ze względu na sztywne osie.Co do Sory to chyba ma najbardziej elastyczne przełożenia ale czy to chodzi dobrze?Czy nie ma problemów z regulacją ?Proszę o opinie 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, galu73 napisał:

Napęd 1x przemawia prostotą ale czy nie będzie za ciężko ? Szczególnie z blatem 44T ?

Zdecydowanie będzie ciężko. Napisz gdzie i jak chcesz jeździć to łatwiej będzie coś doradzić.

Odnośnik do komentarza

A jak się sprawuje Sora,do tej pory śmigałem na jakiejś podstawowej grupie Srama i chodziło to super

 

1 minutę temu, bbc napisał:

Zdecydowanie będzie ciężko. Napisz gdzie i jak chcesz jeździć to łatwiej będzie coś doradzić.

Codzienne wyjazdy około 30-50 km, od czasu do czasu jakieś 100 km, żadnych zawodów i ustawek.Normalna rekreacja szosa las.Celuję w Merida Silex 200.

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bbc napisał:

No to myślę, że @Franz Mauer ma rację - najlepszym rozwiązaniem będzie 2x (ja mam 39/26 i rzadko używam najtwardszego)

Też dochodziłem do takiego wniosku ale zawsze jest dobrze poradzić się bardziej doświadczonych :)  Myślę że górki dam radę pokonać nawet z lekkim bagażem a nie będzie to coś wielkiego.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...