Skocz do zawartości

Wymiana wolnobiegu na kasete.


DominicStrawberry

Rekomendowane odpowiedzi

DominicStrawberry

Tak jak w temacie,  jest to mozliwe? posiadam Tribana 100  i mam zamiar wymienic jedynie klamkomanetke do tylnej przerzutki ale w przyszlosci zabiore sie do wymiany korby itp.
Lepiej bedzie kupic nowe tylne kolo czy wymiana tego wolnobiegu?big_c35388e5-ea7d-428d-85cb-fc3e318bda5a

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem piszesz, że chcesz tylko zmienić tylko manetkę "motylek" na klamkomanetkę, a pytasz się czy zmieniać tylne koło?

może napisz napisz czy ci brakuje twardych czy miękkich przełożeń, w tedy coś można doradzić
no i oczywiście jaki masz budżet, bo w taki rower wsadzić więcej niż kilkaset zł to raczej nie ma sensu
 

Odnośnik do komentarza

Żebyś miał jasność. Zmiana kaseta/wolnobieg wiąże się ze zmianą piasty. W przypadku tanich kół traci to sens bo koszt zaplatania koła powoduje, że lepiej te pieniądze dołożyć do gotowego koła.

Odnośnik do komentarza

bbc , nasz petent :) chyba wie, że to wiąże się z wymianą piasty, tak można wnioskować z zapisu. Chce wymiany, niech wymienia. Pozwólmy ludziom się uczyć na swych błędach. 

Choć z drugiej strony pewnych rzeczy można dojść samemu. Jak na przykład to czy taniej jest kupić koło czy przepleść.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, bbc napisał:

No właśnie nie jestem pewien czy wie.

Też w to wątpie...

Krótko i w temacie, bardziej opłaca się wymienić koła w komplecie...

Co to Tribana 100, moim zdaniem rama i komponenty są za ciężkie by warty był aż tak wielkich modów.

Ale to tylko moje zdanie. Oczywiście, że fajnie by można było doposażyć ten rower, ale... No właśnie, to ale...

Lepszą bazą był by droższy model z karbonowym widelcem, przynajmniej na dzień dobry koła są na kasetę.

 

Odnośnik do komentarza

A może chłopakowi się ten rower podoba i chce sobie go po prostu przezbroić. Może karbon mu wogóle nie jest potrzebny,bo musi nabrać wprawy w jeździe, a nauka na karbonie drogo może go kosztować ? ;)

Odnośnik do komentarza

Ok, ale nie zmienia to faktu, że kompletnie nie opłaca się przeplatać tych kół. Nikt mu nie radzi żeby zmienił rower, radzimy tylko żeby obejrzał się za nowymi kołami (a w zasadzie tylnym) jeżeli chce przejść na kasetę. Ja osobiście bym tego wcale nie ruszał bo miałem rower z wolnobiegiem (każdy chyba miał) i co prawda skrzywiłem go w końcu, ale przetrwał dość długo. Także ja bym jeździł, aż się podda i wtedy wymieniał. Szczególnie, że to początki i nie ma presji na wynik.

Odnośnik do komentarza
Taniej i szybciej kupić nowe koło. Ale polecam nagromadzić to co do wymiany a potem zrobić to na raz. 
No nie wyjdzie. Zwłaszcza jeśli "stare" szprychy będą pasować do nowej piasty (a jedynie tyle trzeba wymienić). Do tego w przypadku jeśli zdecyduje się na samodzielne wykonanie to jest to opłacalne. W przeciwnym wypadku, wiadomo. Nowe koło wyjdzie taniej.
Odnośnik do komentarza

Wiesz Red, obaj dobrze wiemy że te wymianę bez kosztów kasety i łańcucha można zrobić za dwie dychy. Ale ja osobiście nawet bym palcem nie tkną jakbym miał te szprychy wkładać, bo napewno są ze zwykłej stali którą szlag trafia szybciej niż się o tym pomyśli :)

Odnośnik do komentarza

Witam posiadam taki o to rower  ze względu na problem z równowagą. Moje pytanie czy da się wymienić wolnobieg na kasetę? I czy da się wymienić przednią kasetę 1 - rzędową na 3 rzędową. Aktualnie od nowości posiada wolnobieg 7-rzędowy i z przodu jest 1 zębatka. 

735.jpg736.jpg 

Edytowane przez secu
Odnośnik do komentarza

Ze względu na konstrukcję ramy, montaż przedniej przerzutki jest niemożliwy.

Z tyłu ciężko stwierdzić, ale ze względu na konstrukcję, może być utrudniony lub niemożliwy. Musisz albo zadzwonić do producenta i spytać czy jest to wykonalne, lub pojechać z rowerem do jakiegoś serwisu, żeby ktoś to obejrzał z bliska.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...