Skocz do zawartości

Magura MT2 vs Shimano Deore M6000


maciej102938

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam podobny dylemat aktualnie. Z tego co patrzyłem w necie to Magury są mało popularne. Jak ktoś się dzieli wrażeniami z ich użytkowania, to raczej są opisy modeli z przed 2015 roku. Po 2015 niby poprawiono problemy z zapowietrzaniem się na które zwracają uwagę niektórzy.
Mam świetne wspomnienia z użytkowania Magur HS11. - W poprzednim rowerze przez 18 lat wymieniałem tylko klocki. W podobnej cenie co nowe mt2, są też dostępne używane Magury mt4. Opinie o nich też przeważają pozytywne. Może ktoś z Was miał okazję pojeździć na Shimano m6000 i na Magurach?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Weszłem sobie na centrum rowerowe i to są te magurki co za 200 jest komplet?

Deore na sbike czyli najtańszy sklep jaki znalazłem są 200ale za sztuke

Doczytałem w opisie że za jeden a przy kup teraz pisze komplet. Czyli one są dwustrone i można wymieniać? Wpisałe magura mt2 na forum i ktoś napisał że klamki padają

Odnośnik do komentarza

No to tak.. Jako że przymierzałem się do zakupu hamulców jak w tytule wątku to opiszę swoje wrażenia. Ryzyk fizyk.. Kupiłem komplet hamulców Magura mt4. W Bajkstacji kosztowały 350 zł (taniej niż komplet mt2 w centrum rowerowym). Na stronie są zdjęcia modelu 2014. Od obsługi sklepu dostałem info, że hamulce są nowe - z 2017 r. Zdaje mi się, że w 2017 były już z inną klamką i zaciskiem, ale nie ważne.. Za tą cenę zostają ze mną. I teraz wrażenia z montażu i użytkowania. Montaż bez problemu. Skrócenie przewodu tylnego, dolanie płynu i odpowietrzenie zajęło mi 35 minut. Robiłem to pierwszy raz w życiu (przedtem obejrzałem sobie filmy instruktażowe Magury na YouTube). W porównaniu z Shimano 315 (z przodu tarcza 180 mm, z tyłu 160 mm) klamka chodzi lżej, ma też dłuższy skok. Jest dużo miejsca od rozpoczęcia hamowania do zablokowania koła. Blokada tylnego koła bez problemu. Dobrze idzie też wyczuć moment zablokowania. Jeśli chodzi o przedni, to siła jest również bardzo duża. Bez problemu można zrobić stoppie (dwa palce na klamce) i nie wymaga to wysiłku. Trzeba też uważać i przed ostrym hamowanie przesunąć się do tyłu bo można polecieć przez kierownicę. Dzisiaj byłem na objeździe trasy przed maratonem mtb i mogę powiedzieć, że czułem się bezpiecznie. - Mocy hamowania było zawsze pod dostatkiem i nie było problemu z jej dozowaniem.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Szymon Mtb góry świętokrzy

Hej. Jeździłem na mt2. Teraz mam Shimano tylko nie deore ale SLX. Oba te chamulce są świetne w odniesieniu do swojej ceny. Ale to o czym wspominał Szaj w swoich filmikach. Shimano wspielo się na wyżyny jeśli chodzi o hamulce i takie też jest moje zdanie. Świetne są przede wszystkim klamki. Krotkie, wygodne i przy tym piekielnie skuteczne. To co mi się w nich podoba to przede wszystkim obsługa jednym palcem. Nie chodzi tu już o siłę hamowania ale o wygodę takiej operacji. Jak dla mnie idealne ułożenie ręki i policzków na klamce. Głos na Shimano.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie szukam czegoś zamiast MT2... Średnio co 200 km zapowietrza mi się przód :(

W prawdzie rower kupiłem używany, 3 letni ale tak zadbany, że nie było widać śladów używania poza lekko wyciągniętym łańcuchem i zużytymi oponami.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, M.. napisał:

Ja właśnie szukam czegoś zamiast MT2... Średnio co 200 km zapowietrza mi się przód :(

W prawdzie rower kupiłem używany, 3 letni ale tak zadbany, że nie było widać śladów używania poza lekko wyciągniętym łańcuchem i zużytymi oponami.

Bez wahania polecę Ci mój ostatni zakup czyli BR-M6000

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...