Skocz do zawartości

Jaki adapter na tył pod tarczę 180mm?


Vrzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy i Koleżanki!

Mam pytanie jak w temacie. Jaki powinien być adapter pod tarczę 180mm na tył do hamulca Shimano jeśli i rama i zacisk mają standard mocowani PM? Pytanie błahe, ale już zgłupiałem. Dysponuję adapterem SM-MA-F180P/P2 i w jednym sklepie mechanik twierdził, że na przód i na tył w tym przypadku będzie właśnie taki adapter a w drugim stwierdzono, że na tył jest inny niż na przód.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zadaj sobie pytanie czy adapter który masz umorzliwia ułożenie osi symetrii klocka dokładnie na średnicy tarczy? Coś jak wagon kolejowy na łuku.Ewentualnie można skorygować podkładkami.To żelazna zasada, kto by tam miał pamiętać te wszystkie symbole co do czego. 

Odnośnik do komentarza

Oznaczenie "F" w Shimano oznacza,że jest to adapter na Front (przód), ale w przypadki PM/PM np. SM-MA-F180P/P2 pasują i na przód i na tym, przynajmniej u mnie tak było :)

Jedynie w przypadku kombinacji IS/PM należy pamietać o oznaczeniach "F - Front" i "R-Rear". Poza tym po założeniu zawsze możesz zobaczyć jak klocki łapią Ci tarczę. Im większa powierzchnią tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza

To jest bardzo praktyczny, choć może nie tak estetyczny adapter. Też taki używam z przodu. Chroni gwinty amortyzatora przed zużyciem 😁

Z tym, że mam chyba tańszą wersję Tektro. 

Odnośnik do komentarza

Estetycznie nie jest tak źle. Tańsza droższa co za różnica ważne, że spełnia swoją role. Na początku użyłem typowej "wstawki" opisywanej wyżej ale najzwyklej w świecie irytowały mnie te półkuliste podkładki. To dopiero wygląda nieestetycznie ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Dnia 24.2.2018 o 11:22, PrzeLuka napisał:

Na początku użyłem typowej "wstawki" opisywanej wyżej ale najzwyklej w świecie irytowały mnie te półkuliste podkładki.

Te półkoliste podkładki to klucz do dobrego ustawienia zacisku :)

Odnośnik do komentarza

Wiem ale mnie strasznie irytowały. Ile ja się namęczyłem żeby cokolwiek przy nich zrobić. Mechanik pewnie ze mnie za kiepski ale teraz mam poskręcane na sztywno i wsio działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza

@PrzeLuka powiem Ci, że z tymi podkładkami miałem tak samo. Owszem w jednym zacisku poszło sprawnie, ale przy drugim na tych wyoblonych podkładkach przy dokręcaniu zacisk mimo wszystko uciekał. Zdjąłem podkładki i za pierwszym razem dokręciłem. No i fakt faktem nie wyglądają za dobrze... żeby chociaż były czarne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...