Skocz do zawartości

Accent Furious - custom gravel [Zalas]


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

zamierzam złożyć rower na wyprawy na tej samej ramie. Mam 169 wzrostu , noga 84 . 
Dodam, że jestem kobietą 

Czy wg Ciebie, użytkownika tej ramy, rozmiar S będzie odpowiedni? 

Jak tam opinia o ramie? Poza ryskami, które bolą ... 

P.s - ładne tereny na fotkach

Pozdrawiam

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 13Traveler napisał:

 

Jak tam opinia o ramie? Poza ryskami, które bolą ... 

 

Ramka dzielnie zbiera wszelkie katowanie po lasach (oczywiście z głową), setki kilometrów i ogólnie da się na niej zbudować bardzo fajny rower zarówno rekreacyjno-wycieczkowy jak i coś bardziej sportowego :) Lakier taki zły nie jest ale ocenił bym go jako średni. 

 

 

1 godzinę temu, 13Traveler napisał:

 

zamierzam złożyć rower na wyprawy na tej samej ramie. Mam 169 wzrostu , noga 84 . 
Dodam, że jestem kobietą 

Czy wg Ciebie, użytkownika tej ramy, rozmiar S będzie odpowiedni? 

Przy tych wymiarach wziął bym pod uwagę również M-kę bo patrząc po wymiarach stoisz na przełomie S/M.
Jeśli oczekujesz bardziej sportowej pozycji no to M.
Jeżeli tak jak piszesz - na wyprawy, to pozycja bardziej rekreacyjna będzie przy S.
Ale to jest polemizowanie na samych cyferkach, najlepiej było by poszukać sklepu gdzie można się przymierzyć do rowrka (nie musi być ten sam rower, grunt żeby wymiary miał podobne) da ci to jakąś wizję odnośnie pozycji i wygody ;)
 

 

1 godzinę temu, 13Traveler napisał:

 

P.s - ładne tereny na fotkach

Pozdrawiam

No raczej :D Po co jeździć w brzydkie miejsca? xD 
Również pozdrower ;) 
Mam nadzieję, że pomogłem ;) 

Przy okazji mały Up plus fotki ;) 

Wpadł bagażnik oczywiście od @Puncu bo jak wcześniej pisałem po cholerę chodzić do sklepu jak można do Punca.
Do tego wleciały nowe klocki na przód, dodatkowy uchwyt na koszyk bidonu, oraz pedały Shimano M530 :)

35053884_1416890128411583_5551324867363602432_n.jpg 35923422_1427509497349646_4553175850752671744_n.jpg 20180621_131307.jpg 20180621_155658.jpg

I sakwa na ramę... oczywiście od @Puncu... jak zwykle xD

Odnośnik do komentarza

Mój mały grajdołek :D

 

Godzinę temu, Zalas napisał:

Jeśli oczekujesz bardziej sportowej pozycji no to M.
Jeżeli tak jak piszesz - na wyprawy, to pozycja bardziej rekreacyjna będzie przy S.

Ja uważam, że jeżeli jest na pograniczu S i M to lepiej wziąć mniejszy. Rower można wydłużyć mostkiem i offsetową sztycą. A wysoki przekrok może ją zniechęcić do jazdy i dodać niepewności w terenie.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Puncu napisał:

Ja uważam, że jeżeli jest na pograniczu S i M to lepiej wziąć mniejszy. Rower można wydłużyć mostkiem i offsetową sztycą. A wysoki przekrok może ją zniechęcić do jazdy i dodać niepewności w terenie.

W sumie masz rację ;) Jeszcze pytanie czy nastawia się raczej na jazdę asfaltową czy jednak będzie wjeżdżać w las ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2018 o 22:23, SpiderMAN napisał:

Widziałem rower, na żywo robi o wiele lepsze wrażenie.

A jeszcze parę rzeczy w nim zmienię to będzie robi jeszcze lepsze :) Dziś mi np przychodzi trochę napędu :) 

Odnośnik do komentarza

Dobra kurcze. Zmiany zmiany czy ja kiedyś przestanę coś zmieniać? :P
Po kolei. Dojechałem stary napęd i zachciało mi się testować napędy Srama tak więc łańcuch i kaseta wleciały od tego producenta.
Downgrade przedniej przerzutki którą oczywiście wziąłem od @Puncu, bo w deorce ciągle coś nie banglało. Łycha/wózek był strasznie wielki i albo spotykał się z ramą (dolne widełki trójkąta) albo był ustawiony źle :P Ta "Sis'ka" ma mniejszą łychę więc siada całkiem fajnie i po wstępnych testach to banglało :)
Dalej.
Doszło parę bajerów. Wpadł bagażnik to i sakwa wleciała od Sport Arsenala z której raczej będę zadowolony, na razie czekam na pogodę do testów :)
Oprócz tego wleciała również podstawowa w miarę nawigacja od Garmina bo od nawigowania się telefonem dostawałem białej gorączki (mam badziewie nie telefon) xD A tak garminek cyk i jestem :) Na telefonie na pewno nie mogłem polegać w bardziej dzikim terenie etc a tak garmin dodaje mi trochę pewności i chęci do eksploracji górskich szlaków :)
Fotek nie ma. Będą niebawem, jak z domu wyjadę, a na razie ciągle pada :( 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Łabędź napisał:

A jaki model Panie kochany?

Mordo. Tak jak przy napędzie etc nie ma modeli bo wszystko jest pięknie wypisane i uzupełniane w pierwszym poście ;) 
Górnolotny model to to nie jest ale dziś na wycieczce spisał się niemal perfekcyjnie :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich na forum. 

 

Ten rower jest piękny!!!

Mam złożenie takiego roweru jako opcję, bo nie mogę się zdecydować między 29" a gravelem...

 

Czy w ten zestaw wchodzą opony 40c?

Edytowane przez ObiWanSymbian
pominięcie pytania do autora
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, ObiWanSymbian napisał:

Witam wszystkich na forum. 

 

Ten rower jest piękny!!!

Mam złożenie takiego roweru jako opcję, bo nie mogę się zdecydować między 29" a gravelem...

 

Czy w ten zestaw wchodzą opony 40c?

Myślę, że nie powinno być problemów. Ja śmigam na 38c i jeszcze trochę miejsca jest. Jeżeli chcesz mogę zrobić dla ciebie zdjęcia prześwitów ;)

16 godzin temu, de Villars napisał:

Ale z ilością gadżetów na kierownicy to przesadziłeś :D

Czemu? Nie jeżdżę ze wszystkim na kierownicy zawsze i wszędzie ale w najbogatszej wersji to jest tam lampa, licznik, lampka pozycyjna i nawigacja.... Jeszcze by się znalazło parę rzeczy co można by dorzucić jak koszyk na bidon, czujnik kadencji czy dzwonek albo manetkę do sztycy regulowanej...  Po prostu trochę wygląda jak naciupane bo kierownica jest dość wąska

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, nonamed napisał:

To ja zapytam - gdzie nabyć taką ramę? :) jakieś sprawdzone źródło/sklep?

Jak wklepiesz w google "accent furious rama" albo "accent furious set" to już w pierwszych wynikach są w miarę wiarygodne sklepy.

Sam się zastanawiam nad takim składakiem. Po prawie 10 latach bez roweru, kupiłem sobie w maju crossa i teraz jestem po prostu "chory", jak przez kilka dni jest brzydka pogoda i nie mogę wyjść pojeździć :D. Mimo iż, ogólnie nie mam żadnych problemów z tym rowerem to, jak to tani cross, mój rower ma kilka wad, głównie gó**iany "ugniatacz" sr-suntour i hamulce v-brake, a jednocześnie brak możliwości zamontowania tarcz. Moje wypady to głównie leśne/polne ścieżki, niekoniecznie ubite, po korzeniach i kamieniach nie jeżdżę z wielkimi prędkościami, na rowerze nie skaczę, więc i ten amortyzator mi średnio potrzebny, ma niewielki skok, i tak ledwo się ugina, a swoje waży. Asfaltem też czasem jeżdżę (nie zawsze między wioskami da się przejechać szutrem :D), opony 38c z niezbyt agresywnym bieżnikiem nie przeszkadzają aż nadto, chociaż trochę huczą. Mam tylko wątpliwości co do kierownicy, bo po 1. nigdy nie jeździłem na baranku, po 2. moje wypady jak na razie to maksymalnie marne 50-60 km, więc nie wiem, jak czułbym się na prostej kierownicy przy dłuższych trasach.

Do autora wątku - jak ta rama/rower się sprawuje po sezonie? Jak daleko jeździłeś na tym rowerze?

Edytowane przez karolg
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, karolg napisał:

2. moje wypady jak na razie to maksymalnie marne 50-60 km

Do autora wątku - jak ta rama/rower się sprawuje po sezonie? Jak daleko jeździłeś na tym rowerze?

Wypady po 50-60km to już bardzo dobre wycieczki. Jeżeli nie patrzysz tylko na cyferki to takie 50km może być dużo bardziej treściwe niż 120 ;) 

Rower sprawuje się świetnie po sezonie i raczej nie chętnie bym go wymieniał :) Do setu nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń i jest to zarazem rower na który najchętniej wychodzę :)
Jak daleko jeździłem? Czasem daleko a czasem blisko ale za to w jakim stylu! :DxD 
Rower spokojnie lata po 30km/h po prostej drodze jak i radzi sobie w lesie, czasami katuję go bardziej niż moją zjazdówkę i nadal żyje :D Zaliczył w tym roku 2 wypady w Beskid Niski. Jeździłem też na wycieczki z Krakowa do Olkusza, Dobczyc, Ojcowski Park Narodowy i wiele innych mniejszych i większych wycieczek, pod Krakowskich oraz wygłupów w laskach. Często też użytkuję go w miejskiej dżungli jak potrzebuję gdzieś tam, po coś tam, za czymś tam pojechać :) 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, nieuchron napisał:

Super rower! Gratulacje! Jest szansa do tej ramy wrzucić pełne błotniki? Chcę złożyć coś podobnego na tej samej ramie, ale będę nim jeździł również codziennie do pracy. 

Z tyłem bez problemu. Powinien podejść każdy rodzaj błotnika bo można wykorzystać otwory montażowe pod bagażnik.
Z przodem może być ciężej, jest tylko otwór u góry w widelcu który i tak jest w takim wgłębieniu, ale mamy na rynku błotniki które można montować na różnych obejmach do widelca albo pod osie więc brak otworów montażowych można przeskoczyć :) 


 

Up Up Up!!!
Do roweru zamontowałem rogi które @Puncu mi podarował bo dla niego są niewygodne :P 
Dalej. Zmieniłem też tarcze na Avidowskie które mi wisiały na ścianie, bo Tektro zajechałem i to one teraz wiszą na ścianie :P Tarczami Avida zamieniłem się z @Puncu na tarcze Shimano bo jemu do nowych zacisków nie mieściły się takie z nitami :P.
Dalej. Na ostatniej wyprawie ugotowałem swoje hamulce dość mocno, jakiś czas temu obrobiłem też odpowietrznik i klocki nadają się już w jednym zacisku do wymiany a klamki są luźne jak hip-hop to od @Puncu na urodziny dostałem hebelki Deore M615 doinwestowane w półmetaliczne klocki Jagwire i Zeita :D :D :D 
Dodałem też do pierwszego postu nieco trochę bardziej aktualnych zdjęć ale nie są też najnowsze ;) 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

mam koła 29 z qr9, zastanwiam się czy podejdą pod ramę czy bede musiał zmienić piasty. Daj znać, nigdzie na stronach nie ma informacji. Rower buduje podobny do twojego narazie na singlu :) Mój mtb niestety nie dał rady na przeróbce a kasy już wywaliłem tyle, ze żal się wycofać ze złożenia samemu 🙄😂😃

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2019 o 10:37, pierruś napisał:

jak masz koła z zaciskiem QR to czemu miałby nie pasować :) ?

 

Nie musi być koniecznie na QR. Nakrętki również pasują :)

W dniu 24.06.2019 o 10:37, pierruś napisał:

rama jest pod QR przód 100 , tył 135

 

QR nie jest oznaczeniem szerokości tylko szybkozamykacza

 

 

Odnośnik do komentarza

Czesc jestem na etapie skladania rowerku i wybrania ramy moglbys napisac jaki przekrok i wzrost w Twoim przypadku przy L? ja mam 84cm przekrok 176 cm wzrost i waham sie miedzy M a L, zakładam kola 28", ale do przodu amortyzator 63mm skoku, jaki rozmiar polecacie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...