Skocz do zawartości

Składanie roweru


RemigiuszRS

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.12.2017 o 23:12, RemigiuszRS napisał:

Jakich smarów; past i do czego użyć?

Rzuć okiem na mój poradnik: https://www.1enduro.pl/rower-piszczy-trzeszczy-klika-skrzypi-cyka/ - masz w nim opisane, które środki gdzie stosować.

Ogólnie wariant podstawowy:

  • wszędzie, gdzie jest kontakt metal-metal - smar stały;
  • wszędzie, gdzie może dostawać się woda - smar stały;
  • wszystko, co może się odkręcić od wibracji - klej do gwintów.
Odnośnik do komentarza

Ja dodam od siebie, że klejów do gwintów jest cała masa a polecam Loctit 243- niebieski.
Smarów też jest cała masa. Przestrzegam jedynie przed smarami na bazie litu, w kontakcie z magnezem utlenia się.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Dnia 26.12.2017 o 16:15, Sziva napisał:

Zacznij składać i pytaj się o konkretne rzeczy, bo o składaniu roweru to można książkę napisać - Zinn napisał :) 

Kolega jak rower składa to książka jak złoto :)

Gratuluje pomysłu i trzymam kciuki. Składanie roweru to niesamowita frajda i bywa też uzależniające ;)

 

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz pod ręką firmówek do roweru bardzo dobry jest smar do piły/kosiarki, itp. np: ten który wciskasz w przekładnię kosy spalinowej.Oczywiście jeżeli posiadasz prywatny obóz pracy - czytaj dom z ogrodem,ogródkiem,trawnikiem noo czy jakoś tak.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Od siebie dodam, że przy wkładzie suportu dobrze dać stały smar silikonowy albo taki który nie działa negatywnie na uszczelki (oringi gumowe) przy ramionach korby. Ja używałem motor grease 2000 zielony a obecnie smar stały silikonowy przezroczysty ma wiekszą wytrzymałość na niskie i wysokie temperatury oraz trudniej się wypłukuje, niestety nie podam jego nazwy gdyż na tubce pisze tylko silicone grease :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...