Skocz do zawartości

Trenażer Elite Direto Smart

Lenka

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Lenka napisał:

Ktoś ma? Co myslicie o Direto? Przeanalizowałam sporo trenażerów i ten wydaje mi sie bardzo ciekawy , cena jak za Fluxa obecnie na allegro 3100 

Ktoś ma jakies zdanie na jego temat?

Widzę, że analiza dostępnych na rynku trenażerów trwa w najlepsze :) . Ale nie dziwię się - wydatek spory więc dobrze się zastanowić. Może być Ci trudno zebrać wiarygodne recenzje bo ten trenażer pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Nie Znajdziesz więc raczej użytkowników, którzy jeżdżą na tym od roku. Specyfikacja wygląda obiecująco. Jest interaktywny - więc ZWIFT będzie sterował oporem. Widać też że ludzie w Elite-a czytują internetowe fora. Zrezygnowali więc z Misuro na rzecz innego rozwiązania co wg specyfikacji powinno spowodować, że pomiar mocy będzie dokładniejszy. Pytanie jak wygląda kwestia serwisu. Pisałaś coś, że w przypadku Tacxa Masz go w zasadzie pod ręką. Nie wiem jak jest to w przypadku Elite'a ale głupio by było czekać miesiąc na ewentualną naprawę.

10 minut temu, Antyszprycha napisał:

Gdzieś czytałem, że zdecydoaliście się na fluxa,, to w końcu jak jest ?:) 

Bo tak było... Ale na szczescie w ostatniej chwili zrezygnowalismy z tego, przemyslelismy sprawe jeszcze raz, przeszukaliśmy neta , opinie i za duzo ludzi mowi, że ładowanie kasy w Fluxa to zły pomysł

@Edmundo ,  poszukam gdzie najblizszy serwis jest. Filmiki i recenzje są w jezyku angielskim . Wygląda to całkiem fajnie... Jak juz mam w cos wladowac 3 kafle to musze spraedzić z kazdej strony

Opisz lenka pierwsze wrazenia prosze. Szukam czegos dobrego interaktywnego , ale powiedzmy do 600 Euro. Bkool i Elite to moje typy (sorry sick🤦‍♂️😁) elite to moj fawotyt bo smigam na nim od dwoch lat . Cichy i moj syn postanowil go przejac 😁 a ja mam se list do mikolaja napisac 😝😝😝. Mam starsza wersje flow-a i ten nie wydaje tak irytującego dźwięku jak na twoim filmiku. Wnajgorszym przypadku nadwyręże budżet i zassam giniusa . Bushido ciężko dostać z Full pakietem nawet i u nas w dojczelandzie 🤷🏻‍♂️. Pozdrawiam 

Edytowane przez Zezor
Korekta

Na pewno dam znać jak sie na nim trenuje, czekam na dostawe, dokupie kasete i klucz i zaczynam śmigac :) niestety nie wszystko na raz,wiec o jezdzeniu ze zwiftem na pewno opowiem w pozniejszym czasie .. ^_^

Pierwszy Direto padł po 10 sekundach. Sądząc po odgłosach coś się musiało mechanicznie rozlecieć w środku. Reklamacja uznana przez dystrybutora ale niestety zwrot kasy bo nie mieli na wymianę. Pierwsze pytanie jakie zadali: czy wykorzystałem darmowe kody do aplikacji ? Na szczęście nie. Prawdopodobnie byłby problem.

Do Direto dostaniesz kilka kodów do aplikacji na bezpłatny okres. Zanim je wykorzystasz przynajmniej pokręć trochę.

Znalazłem jeszcze w sklepie internetowym i kupiłem kolejny, także Direto. Ten egz. po godzinie użytkowania o.k.

Co do reszty się nie wypowiem bo dopiero zaczynam z tym sprzętem przygodę. Jedynie co, to opór stawiany przy ustawieniu na max -> nigdy tego nie uciągnę :))

9 godzin temu, Lenka napisał:

Dzięki za wskazówki.. mam nadzieje, że bedzie wszystko ok i nic mi nie padnie ;)

Również będę wdzięczny za jakąś mini recenzję po zrobieniu kilku setek kilometrów. Życzę bezproblemowego użytkowania. Kupowałaś w Polsce czy za granicą?

@Lenka jakieś opinie po kilku miesiącach użytkowania ? Zastanawiam się nad elite direto i tacx neo, ten drugi ma zaporową cenę ;/ i pytanie czy symulacja zjazdu jest mi niezbędna jak i realistyczne odczucia

Dnia 31.03.2018 o 23:53, Antyszprycha napisał:

@Lenka jakieś opinie po kilku miesiącach użytkowania ? Zastanawiam się nad elite direto i tacx neo, ten drugi ma zaporową cenę ;/ i pytanie czy symulacja zjazdu jest mi niezbędna jak i realistyczne odczucia

Dołączam się do pytania. Czy symulacja zjazdu robi naprawdę taką robotę, że warto wyłożyć za tą opcję dodatkową kasę?

Kurde mam taki mętlik w głowie że szok :) Za Elie Direto Trzeba położyć około 3 tysie plus adapter sztywnej osi (w moim przypadku 142x12) i kaseta co da nam razem około 300 zł.

Mam zaś nagrany Tacx Neo, kupiony w PL 2 miesiące temu, nie otwarty, nie odpakowany. Kwota to 4000 plus bon o wartości 300 zł więc adapter i kasete możnaby zamówić z velo.pl wykorzystując kod ale problem pojawia się taki, że nigdzie nie ma dostępnych zacisków sztywnej osi tacxa w rozmiarze, który potrzebuje ;/ Czy przy tak małej różnicy warto dopłacić ? Gdyby @Rosebikes mieli jeszcze Tacxa Neo model 2017 to pewnie bym jeszcze pomyślał nad ich opcją.

Rodzi się zatem pytanie czy brac Elite Direto, czy dołożyć troszkę do Tacxa Neo (ale tu problem z adapterem sztywnej osi i co z tego ze kupie trenażer jak nigdzie nie ma adaptera) czy porzucić na jakiś czas temat i poczekać " może ceny spadną"

Niestety zdarza się, że nowy Direto pada, mamy takie przypadki. Przy wyborze kierowałbym się prostotą, rodzajem oprogramowania, a i tak należy pamiętać, że najważniejszy jest w tym odpowiedni plan treningowy. Bez tego w pierwszym okresie użytkowania albo będziemy "kręcić się w kółko" albo po prostu wystartujemy w sezon przemęczeni - odzyskanie świeżości zabiera potem trochę czasu. Oprogramowanie w Elite pozwala wykonać prosty test, który wyznacza FTP. Ma się wtedy jakiś punkt odniesienia podczas treningów. Nie wiem jak to wygląda w Neo więc przyjrzałbym się czy producent dodaje coś jeszcze co pomoże w treningach. 

Lepiej raczej kupić sprzęt, który będzie gotowy do wykorzystania, po co tracić energię na szukanie adaptera...

Ale jeśli posiadam rower z sztywna osia z tylu to przy każdym trenażerze „laserowym” będę potrzebował adaptera zacisku do sztywnej osi ? Czy elitę lub tacx dają je w zestawie ? No właśnie poniekąd jest to żałosne. Chcesz wydać kupę kat na trenażer a producent 1. Nie umożliwia montażu rowerów ze sztywna osia bo nie ma w komplecie odpowiednich adapterów 2. Nie ma ich nawet w sprzedaży.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Witajcie, przepraszam, że nie odpowiedzialam od razu. Brak czasu...

Zaliczylismy dwie wymiany direto.. dwa razy padł po niezbyt dlugim uzytkowaniu i niezbyt intensywnym.. 

Niestety ale ja nie polecam pakowac 3 tys w bardzo awaryjny sprzet...

Myslimy o zakupie na jesien prawdopodobnie bushido ..

Teraz juz wiosna wiec pykam na rowerku na trasie, zabieram sie konkretnie tez za bieganie. Wlasnie zaliczylam zawody dogtrekingowe na dystans 20 km :-) 

Takze ja sobie daje czas jeszcze na zastanowienie ale kieruje sie raczej w strone bushido, bo i cenowo i jakosciowo do mnie przemawia mimo, ze tutaj niestety jest jeden minus z tym ze jednak jest rolka zamiast zapiecie rowera na kasete..

Jestem w stanie z tego zrezygnowac bo przekonalam sie ze niestety w cenie 3 tys nie ma za bardzo szans na bezawaryjny trenazer typu direto

6 minut temu, Robson napisał:

Drugi egz. Direto śmiga aż miło.

Zrobione 1.5tys.km - bez uwag.

Trening jak na razie wyłącznie na aplikacji TrainerRoad - współpraca bezproblemowa.

Lenka, a może do trzech razy sztuka :)

Gdzie kupowałes i co stało się z pierwszym, po jakim dystansie ?

Edytowane przez Antyszprycha

Kupiłem na Allegro - od contt1

W pierwszym zerwały się wewnątrz śruby od napinacza paska. Na upartego było do zrobienia, no ale od czego gwarancja.

Awaria nastąpiła jak pisałem wcześniej dosłownie po kilku ruchach korbą - 10sek.

Niemożliwe jest więc to, co gdzieś w necie przeczytałem, że Elite sprawdza wszystkie egzemplarze.

Poważnie zastanawiam się nadzakupem tego trenażera. Większość zwifterów go używa i są zadowoleni. Zasatanawiam się jedynie czy kupować teraz czy czekaci kupić przed zimą

Dnia 10.04.2018 o 09:40, Lenka napisał:

Witajcie, przepraszam, że nie odpowiedzialam od razu. Brak czasu...

Zaliczylismy dwie wymiany direto.. dwa razy padł po niezbyt dlugim uzytkowaniu i niezbyt intensywnym.. 

Niestety ale ja nie polecam pakowac 3 tys w bardzo awaryjny sprzet...

Myslimy o zakupie na jesien prawdopodobnie bushido ..

Teraz juz wiosna wiec pykam na rowerku na trasie, zabieram sie konkretnie tez za bieganie. Wlasnie zaliczylam zawody dogtrekingowe na dystans 20 km :-) 

Takze ja sobie daje czas jeszcze na zastanowienie ale kieruje sie raczej w strone bushido, bo i cenowo i jakosciowo do mnie przemawia mimo, ze tutaj niestety jest jeden minus z tym ze jednak jest rolka zamiast zapiecie rowera na kasete..

Jestem w stanie z tego zrezygnowac bo przekonalam sie ze niestety w cenie 3 tys nie ma za bardzo szans na bezawaryjny trenazer typu direto

A możesz dokładniej przybliżyć co się stało z Twoim Direto? 

W kwestii zakupu Bushido czy innych starszych trenażerów. Szajbajk na jednym z filmów wspominał, że w swoim Bushido wymieniał łożyska. Ja w swoim Muinie po ponad 3 tys. przebiegu też bym musiał powoli to zrobić bo zaczynają powoli hałasować. Warto mieć tego świadomość kupując trenażer starszego typu. Nie wiem jak to wygląda w tych nowych ale jakieś elementy mechaniczne też tam muszą być. Może ktoś ma większe doświadczenie w tej kwestii.