Skocz do zawartości

SunRace MX80 11s kaseta 11-50T z przerzutką SRAM NX1


Silverharp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może przerabiał temat współpracy wymienionej w tytule kasety z przerzutką? Czy konieczne jest zastosowanie dłuższego wózka, czy standartowy ogarnie większą zębatkę.

Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam.

Edytowane przez Silverharp
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Roman Wawa napisał:

Wg. mojej wiedzy występuje tylko w jednej długości.

 

Wg. mojej też. Dla tego pytam. I czytalem tylko, że obsluguje 46 zębów choć producent pisze o 42. Ktoś wkładał 11-50?

Odnośnik do komentarza

Testowana w zestawieniu 11-50 przy 36 na blacie , mamy wtedy pojemność 86.

U mnie jest 11-46 przy 44 z przodu co daje 90T pojemności.Tak więc będzie  działać przy 11-50 z tyłu i do 40 z przodu.

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Roman Wawa napisał:

Testowana w zestawieniu 11-50 przy 36 na blacie , mamy wtedy pojemność 86.

U mnie jest 11-46 przy 44 z przodu co daje 90T pojemności.Tak więc będzie  działać przy 11-50 z tyłu i do 40 z przodu.

 

Puncu dobrze pisze. Przy jednym blacie w obliczeniach pojemności przerzutki do wzoru wstawia sie zero. A co do 11-50 to nie obawiałbym sie wózka, tylko zwyczajnie konstrukcji samej przerzutki.

Piszesz że testowaleś 11-50. Wszystko chodziło płynnie? Jaka to byla dokładnie kaseta? 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Roman Wawa napisał:

Testowana w zestawieniu 11-50 przy 36 na blacie , mamy wtedy pojemność 86.

U mnie jest 11-46 przy 44 z przodu co daje 90T pojemności.Tak więc będzie  działać przy 11-50 z tyłu i do 40 z przodu.

Pojemność to nie ilość zębów, a różnica między największą a najmniejszą tarczą. Czyli np. zębatka 11-46 ma pojemność 35, korba 36/22 ma pojemność 14 itd. Jak masz jeden blat z przodu to pojemność = zero.

Odnośnik do komentarza

Koledzy, "mea culpa". Oczywiście macie rację.

U mnie 11-46 to SunRace i pracuje bardzo dobrze. Kaseta 11-50 była z Ali, kosztowała 110 pln, kupił ją kolega.Działała równie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...