Skocz do zawartości

Imprezy kolarskie dla amatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nadchodzi nowy rok a ja powoli zapełniam swój terminarzyk wszelkimi imprezami kolarskimi (przede wszystkim szosowymi) dla amatorów. W tym roku wziąłem udział w imprezach gdzie raczej liczy się zabawa, poznanie nowych ludzi niż wynik czasowy czy miejsce na pudle. I w tym spełniam sie chyba najbardziej :-) 

Jako, że mieszkam w północnej części kraju, udało mi się wziąć udział w tegorocznym KaszebeRunda, Kociewie Kołem, Żuławy Wkoło, Warnija.

I, jeśli kojarzycie powyższe, tego typu imprez szukam. Dystanse są dość ważne bo minimum 100km. 

Będę wdzięczny za propozycje wszelkich innych imprez w tym deseniu B| Nawet zagranicznych. 

Wypatrzyłem już cykl Brevet'ów - > tu również planuję się pojawić.

Z pozdrowieniami, Błażej. 

18 godzin temu, Natsky napisał:

W tym roku wziąłem udział w imprezach gdzie raczej liczy się zabawa, poznanie nowych ludzi niż wynik czasowy czy miejsce na pudle

O, to by było coś dla mnie;) To się podepnę - są takie imprezy w Małopolsce?

W pierwszą sobotę września odbywa się corocznie Konecki Maraton Rowerowy. Start i meta w Sielpi (ośrodek wypoczynkowy nad zalewem wśród lasów). W tym roku byłem po raz czwarty. Za każdym razem organizatorzy przygotowują inną trasę i przeważnie po terenie województwa świętokrzyskiego (zawsze trochę górek jest). Są 3 odległości do wyboru: 75, 130 i 185 km. Preferowany rower szosowy, ale ludzie i na MTB jeżdżą. Polecam. http://www.pttkkonskie.pl/imprezy-cykliczne/172-konecki-rajd-rowerowy

• Lubię to! 1

Ciekawa impreza, zwróciła moją uwagę w 2016 r., kiedy jeszcze nie miałem szosy, wtedy uczestnikiem był sam Rafał Majka, a trasa pokrywała się w dużej mierze z trasami moich częstych przejażdżek (Więcławice, Raciborowice itp.). W 2017 r. jakoś mi Tour de Cracovie umknął, zresztą może to i lepiej - jako absolutnie początkujący na szosie pewnie był jechał w grupetto :D Ale może w 2018 r. się wybiorę  :) 

Kolego wstępnie Dadelo wyścigiszosowe.pl podali już terminy wyścigów bardziej na północy Polski jak cię interesuje a po za tym pewnie odbędzie się seria CYKLO czyli Gdynia,Gniewino i jeszcze coś tam będzie...

Też jestem z Pomorza i w sumie w województwie naliczyłem tylko Kaszebe Ronde, Kociewie Kołem, Żuławy Wkoło, edycje Cyklo i rajd dla frajdy. Mało, chcialoby się więcej :)

Aaaa i będzie Grand Fondo w Gdyni, ale niestety w tym samym terminie co Kaszebe :(