Skocz do zawartości

Trenażer Turbo Roteo Smart B+ Elite

Lenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed wyborem trenażera. W oko wpadł mi Turbo Roteo Smart B+ Elite.. niestety mało informacji na jego temat w internecie, prawie żadnych filmików na YT... 

Może ktoś wie czy warto Go kupic?? Fajny jest ten trenażer??

Dziwna sprawa z tym Roteo. Jak patrzę na specyfikację to wygląda na bardzo podobny do Turbo Muina II którego na codzień użytkuję. Nawet na stronie Elite'a trudno znaleźć jakieś informacje na ten temat. Może to jakiś model stworzony na potrzeby Decathlona - nie mam pojęcia. Zakładając jednak podobieństwo do Turbo Muina mogę przekazać Ci kilka rzeczy:

- ten trenażer ma progresywny opór. Zapomnij więc o tym, że ZWIFT będzie zwiększał opór przy podjazdach a zmniejszał przy zjazdach. 

- trenażer nie pomoże ci również w treningach wymagających zachowania zadanej mocy przy zadanej kadencji. Będziesz musiała w takiej sytuacji zmieniać przełożenia aż trafisz na takie, które spowoduje, że spełnisz oba warunki. Niestety czasami nie da się tego osiągnąć skutkiem czego nie będziesz w stanie osiągnąć takich parametrów jakie wymaga od Ciebie aplikacja. W moim przypadku wygląda to tak, że skupiam się wtedy na kadencji a moc staram się osiągnąć tylko zbliżoną do zadanej . Jest ona czasami  ok 10 W niższa niż ta, którą powinienem mieć. Niestety zmiana przełożenia na wyższe powoduje, że z kolei przekraczam zadaną moc i mogę po prostu tego nie wytrzymać. Nie jest to jakiś wielki problem ale warto mieć tego świadomość. 

- Misuro+ ma niestety swoje wady. Zauważyłem problemy z mierzeniem kadencji pomiędzy 90 a 100 obrotów. W takim przypadku bardzo często ZWIFT pokazuje co chwila inną kadencję. Raz trochę ponad 40 obrotów a po chwili ponad 90. Oczywiście można to zignorować i brać pod uwagę to wyższą ale jest to dość wkurzające. Pomiar mocy też wg tego co ludzie piszą w Internecie jest dość niedokładny. To mi akurat nie przeszkadza bo pomimo tej niedokładności można bez problemu śledzić swoje postępy. Dwa miesiące temu miałem FTP 170 a dzisiaj mam 215. Jak niedokładny by ten pomiar nie był bo wiem że zrobiłem postęp. I to mi wystarcza. 

- Hałas. Oglądałem kiedyś trening Szajbajka na Bushido i nie mogłem uwierzyć jak można jeździć w takim hałasie. W moim Muinie  jest znacznie ciszej. Hałas generowany przez trenażer to dźwięk przelewającego się oleju, który jest dosyć znośny. Najlepsze jest to, że nie zwiększa się on przy osiąganiu wyższych mocy co jest niestety typowe dla trenażerów rolkowych. Wyższa moc powoduje zwykle, że głośniejszy staje się napęd samego roweru. Cały czas jednak uważam, że do treningu na tym urządzeniu trzeba mieć odpowiednie warunki. W małym mieszkaniu w bloku raczej bym na tym nie jeździł.

- "Cokolwiek robisz myśl". Nie daj się przekonać, że do efektywnego treningu trzeba mieć trenażer, który się buja na boki, trzęsie się przy jeździe po nierównym podłożu czy pozwala na sterowanie oporu przez aplikację. To są wszystko gadżety, które czynią jazdę na trenażerze przyjemniejszym ale nie są niezbędne. Sam jeżdżę na swoim Muinie od dwóch miesięcy. Zrobiłem już prawie 2 tys. km, spaliłem ok. 100 kawałków pizzy i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. 

Dzięki za odpowiedz . 

Ja mieszkam w bloku ale mieszkanie nie jest jakies bardzo male - 70 m.

Zalezy mi na tym aby trenazer byl dosc cichy i nie drozszy niz 1500-1700 zl.

Chciałam cos lepszego niz trenazer rolkowy ale nie za kosmiczna cene .

Mozesz polecic cos innego podobnego do max 2 tys zl? 

Chcialam trenazer wlasnie tego typu tez ze wzgledu na to, że tu tylko wystarczy rower podpiąć w trenazer i nie trzeba sie bawić dokupywanie kaset, koła, opony itd... Mniej zachodu i chyba ostatecznie wychodzi to taniej 

Szosa bedzie podpięta  jesli uda mi sie kupic cos typu jak ten Turbo Roteo.Jesli nie i bede musiala inwestowac w kolo z opona i kasete to podpinac bede krosa.

Tacx bushido to ten co ma Damian ( Szajbajk)? 

Ale to jest rolkowy.. i chyba troche glośny ? 

Ten roteo wydaje się być ciekawą propozycją no i fajna cena teraz ale jest mało informacji i opinii na jego temat. Ja bym na Twoim miejscu brał z decathlonu tacx flow, który jest teraz za 1000zł (999.99zł). 

• Pomógł 1

edmundo ja przez wakacje tez zrobilam prawie 2 tys ( jakies 1800 km)  km ale nie na trenazerze tylko na rowerze po Holandii :-) schudlo mi sie 13 kg :-D dlatego teraz chce przez zime robić forme i wiosną i latem wrocić na trase z nową wieksza siła ;-) 

Nowikone posprawdzam kazda Wasza propozycje. A ten tacx flow jest rolkowy?

ok, bo trenażerem rolkowym nazywa się ternażer w którym rower nie ma stabilizacji a jego przednie jak i tylne koło spoczywa na rolkach. Mniejsza o to, wracając do tematu. Do kwoty, którą masz na przeznaczenie zapomnij o trenażerze z opcji drugiej, ich ceny zaczynają się od 3000.

Rzuć okiem na flow, naprwdę jest wdzięczny a i kasy Ci zostanie na dodatki.

A co myslisz o trenazerze Elit Turno Smart? Ten jest za lekko ponad 2 tys

Ogladalam o tym flow i on jest troche za głosny... Predzej saturi z tego typu mi odpowiada

Ja sie nie upieram przy zadnym trenażerze.. szukam odpowiedniego , ktory bedzie cichy ze wzgledu na to , że mieszkam w bloku i mam nieprzyjemnych sąsiadow pietro nizej , a nie chce rezygnowac z treningow podczas zimy. 

Mam tak jak juz posalam plus minus 2 tys zl na trenazer... Dodatki jakies moge kupywac w kolejnym miesiacu takie do ktorych sie nie pali... 

Zaczynam brac pod uwage Tacx Flux Smart skoro ceny tej drugiej opcji zaczynaja sie od 3 tys.. ale oczywiscie decyzja jeszcze podjeta nie jest .. ogladam, szukam.. musze przemyslec sprawe 

3 tysiace troche duzo 

20 godzin temu, Lenka napisał:

Nowikone posprawdzam kazda Wasza propozycje. A ten tacx flow jest rolkowy?

Flow wygląda tak:

t2240_flow_smart_in-use_back-left_intera

Jego zaletą jest cena, montuje się go naprawdę łatwo i zajmuje mało miejsca po złożeniu, jest interaktywny, pokazuje moc i kadencję bez dodatkowych czujników. (przy trenażerze z kasetą na którym montujemy rower na pewno potrzebować będziesz dodatkowy pomiar kadencji, no chyba że już masz taki to nie ma o czym mówić) 

Z tego co widzę martwisz się o hałas który generuje trenażer, ja też mieszkam w bloku i używam flow. Dla mnie jest on wystarczająco cichy, hałas jako taki w moim mniemaniu pojawia się dopiero przy interwałach około 270watt i w górę - porównałbym go do włączonej pralki. Dla mnie to nie stanowi problemu i dla sąsiadów też nie .:)

Podałem Ci tacx flow jako przykład ze względu na korzystną cenę w decathlonie, trenażery ELITE mają rolkę pokrytą elastożelem, który dodatkowo zmniejsza poziom hałasu. Jednak jeżeli to dla Ciebie za mało to jedynym wyjściem jest coś pokroju tacx flux, gdzie demontujemy koło i "zakładamy rower na trenażer" ale ma to swoją cenę. 

• Pomógł 1

A czy Waszym zdaniem warto zainwestowac w Tacx Flux? Szczerze powiem, że on chyba spelnia wszystkie moje wymagania. Oczywiscie cena jest dosc wysoka dlatego pytam czy warto sie szarpnąć i dać trochę wiecej??? 

Gdy ogladam filmiki na yt z tymi trenażerami - jak ja je nazywam " rolkowymi" - to dla mnie one chodza stanowczo glosniej niz moja pralka ;-) 

Zalezy mi na ciszy , interaktywnosci trenazera, chce zeby zwiekszal mi opór , chce jezdzic na Zwifcie 

Tacx flow stoi w decathlonie z podpiętym rowerem, tam możesz na żywo usłyszeć jak to działa. 

Powiem Ci, że interaktywny trenażer z kasetą to już będzie na pewno wydatek powyżej 2 tysięcy. Chyba, że zdecydujesz się na ten Roteo o którym za bardzo nic nie wiadomo. Ja z modelem flux nie miałem do czynienia ale też słyszałem, że bywa awaryjny. 

• Pomógł 1
21 godzin temu, Lenka napisał:

A co myslisz o trenazerze Elit Turno Smart? Ten jest za lekko ponad 2 tys

Ogladalam o tym flow i on jest troche za głosny... Predzej saturi z tego typu mi odpowiada

Ja sie nie upieram przy zadnym trenażerze.. szukam odpowiedniego , ktory bedzie cichy ze wzgledu na to , że mieszkam w bloku i mam nieprzyjemnych sąsiadow pietro nizej , a nie chce rezygnowac z treningow podczas zimy. 

Mam tak jak juz posalam plus minus 2 tys zl na trenazer... Dodatki jakies moge kupywac w kolejnym miesiacu takie do ktorych sie nie pali... 

Zaczynam brac pod uwage Tacx Flux Smart skoro ceny tej drugiej opcji zaczynaja sie od 3 tys.. ale oczywiscie decyzja jeszcze podjeta nie jest .. ogladam, szukam.. musze przemyslec sprawe 

3 tysiace troche duzo 

Elit Turno Smart to dobra opcja i łączy ze Zwiftem, skąd ta cena nie ma sterowania automatycznego oporem ze Zwifta np. w porównaniu z Tacx Fluxem nazywa się to  resistance control, a ciekawostka tani TACX FLOW za 1000 zł ma to sterowanie (fajna opcja podjeżdżasz pod górkę i opór sam ci wzrasta jak w realu), wiem bo mam Flowa dwa miesiące i naprawdę nie jest głośny. Sprawa druga do trenażera direct drive czyli Tacx FLUX lub Elite Turno Smart musisz dokupić kasetę i klucz do kasety także troszkę trzeba dołożyć kasy. Z drugiej strony nie musisz opony kupować bo zdejmujesz koło coś za coś:) 

Co do awaryjności to potwierdzam Tacx Flux jest bardzo awaryjny, lecz wymieniają od ręki do 3 dni czekania. Leszek Śledziński z forum jednoślad.pl miał chyba 3 razy ,2 na pewno wymieniał Fluxa aż w końcu kupił Taxa Neo, ale jego kolega raz wymienił Fluxa i jest ok, także jak uważasz można spróbować lub ten Elite Turno Smart pozostaje.

Edytowane przez kris1978

Najblizszy serwis do Fluxa mam w Zawierciu.  Czyli jak cos sie stanie to musze jechac 100 km . Leszka oglądam więc wiem , ze mial w naprawie Fluxa ale On tez mowil o tym, ze awaryjne Fluxy byly z tych pierwszych partii .. wiec teraz nie wiem jak to odbierac ? 

Szukałam tez czegos w granicach 3 tys z podobną specyfikacją. Coś znalazlam , nazwy nie pamietam, ale to nie jest istotne poniewaz i tak nie biore Go pod uwage. Jest tego mało i ciezko dostepne..

Zaczynam rozwazac cos w kierunku Muina / Roteo.. albo po prostu rzeczywiscie pojsc w kierunku tego polecanego przez Was Flowa. Na dniach podjade do Decatlona sprawdzic glosnosc na wlasne uszy ;-) 

Chce kupic trenazer , ktory bedzie dla mnie na tyle dobry zeby miec Go juz na dluzszy czas ... A wydac pieniadze po to zeby sie denerwować, że cos mi nie odpowiada to nie tędy droga.. mam jeszcze pare dni, mąż mi pomaga , szukamy razem , bo oboje będziemy trenować. 

Każdą Waszą propozycje sprawdzamy i omawiamy, wiec jesli macie jeszcze jakies pomysly to piszcie .. mamy jeszcze troche czasu jednak ja chcialabym aby to byla dobra i szybka decyzja. Chcialabym zaczac juz śmigać treningi.. :-) 

Bylismy dzisiaj z mężem zobaczyć flow w decatlonie. Niby wszystko fajnie z tą glosnoscia ale cos bylo nie tak i trenazer przekazywal dosc mocne drgania w czasie jazdy.. byc moze cos bylo zle ustawione ale szczerze jakos nie jestem przekonana ...

Ogolnie stanelo na tym , ze decyzja padła na Fluxa . 

Wiem.. wiem... Awaryjny... Ale chce zaryzykowac. To jedyny trenazer , ktory odpowiada mi w 100% .. a jeszcze jesli do tego w razie czego reklamacje czy zwrot sa bezproblemowe to tym bardziej sprobuje....

Jesli bedzie zle to bede szukac dalej.