Skocz do zawartości

Opony 700x25 - jakie wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Proszę o podadę jakie wybrać oponki do szosy. Na komplet chciałbym przeznaczyć do 150zl. Zależy mi żeby miały szerokość 25 i jakiś drobny bieżnik. Zaczynam dopiero przygodę z szosą i przyda się porada kogoś bardziej doświadczonego.

3 godziny temu, Kuboll napisał:

Zaczynam dopiero przygodę z szosą

Ja też zaczynałem przygodę z szosą parę miesięcy temu, wiem co czujesz. ;) Pełen ekwilibrystycznych i karkołomnych nawyków z mtb nie powiem, żebym nie robił też i różnych mniej lub bardziej głupich manewrów także i na szosie, łącznie ze składaniem się do absurdalnego nawet kąta, dość agresywnym jeżdżeniem po nie zawsze gładkim asfalcie, w dobrych ale czasem i beznadziejnych warunkach (ślisko, mokro, w deszczu, po ciemku) a jakoś nie udało mi się jeszcze zawieść na tych oponach. Ani nie wpadłem jak dotąd w poślizg, ani nie przebiłem dętki. Więc mogę ze swej strony szczerze polecić: https://www.specialized.com/pl/pl/espoir-sport/p/132704?color=228418-132704

Z tego co widziałem to ultra sporty nie mają bieżnika na środku opony a na tym mi zależało. Niemniej dzięki za propozycję. Porada przyda się na przyszłość. Te co zamówiłem to moje pierwsze kapcie do szosy.

Czy na tych ultra sportach jest dobra przyczepność na zakrętach? Obawiam się gleby, szczególnie na mokrym.

Kupę lat jeździłem na różnych continentalach. Jako do jeszcze niedawna wierny użytkownik muszę napisać, ze jakość ich opon rowerowych spadła. Odkąd przeniesiono prawie całą produkcje do Chin zdarzają się buble, ze nie wiem. Na 4 kupione opony continentala wciągu ostatnich 3 lat jedna od razu zwrócona: tak krzywa jakby ją walec przejechał, druga po 1,5 miesiąca: pęknięty oplot. Wspomniane już UltraSporty we wschodniej wersji mają 2  dołki po wlewkach sięgające aż do oplotu. Wyglądają jakby wąż ukąsił oponę na środku . Widziałem 4 sztuki i wszystkie tak miały także to nie przypadek. Trzeba tez wspomnieć, że Continental przy podawaniu gęstości oplotu podają ją sumaryczną dla wszystkich trzech warstw a nie dla jednej jak z reguły inni producenci.

Także opona "C" mająca TPI 180 u innego producenta miałaby TPI 60...

jak się przyjrzysz dokładniej, to obok tych dołków jest skrót TWI - Tread Wear Indicators (Wskaźniki zużycia bieżnika), od dwóch lat jeżdżę na Ultra sportach  II 700x25C ,  przez ten czas około 1,8- 2k km, 3 razy złapałem gumę, raz przez szkło, raz dobiłem dętkę na wysokim ciśnieniu :P, a raz na niskim; ogólnie bieżnik miękki bo w kilku miejscach mi się od szkła ponacinał, ale wewnętrzna nie puściła, jaka kasa taka opona :)

Do tej pory na UltraSport 25c zrobiłem 8tys km i nie miałem żadnego problemu. Ani jednej wywrotki. Teraz przymierzam się do Grand prixow 28c. Przy MTB też używam Continentali i też jestem zadowolony😀

Na continentalach ultrasportach zrobiłem 2 lata temu 2k km i zero kapci. Nie licząc tego, że jedną od razu po zakupie musiałem wymienić to byłem z nich zadowolony. Obecnie mój brat ma je u siebie i po dodatkowych 2k nadal wyglądają dobrze.

Ten sezon przejeździłem na wspomnianych stingerach. 4k km, zero kapci i opony nadal wyglądają dobrze. Względem ultrasportów są lżejsze, chyba nieco  szybsze i zdecydowanie lepiej odprowadzają wodę.

Moim zdaniem zakup jeszcze lepszy i bardziej opłacalny.

Aha,  ultrasport 700x28 na obręczy o szerokości wewnętrznej 15 mm ma prawie 30 mm szerokości także dość ostrożnie dobierać szerokość bo czasami może nie wejść.

Ja ze swojej strony mogę polecić MICHELIN PRO4 700x25 (realna szerokość wypada coś ok 27mm). Nie są może w tym przedziale cenowym, mnie się udało kupić za 200zł, ale uważam że na oponach nie ma co oszczędzać i lepiej kupić porządne. Choć absolutnie nie twierdze że te doradzone nie są porządne, choć gdy ktoś patrzy również na wagę to micheliny w tej cenie są chyba nie do pobicia.

3 godziny temu, SirDevil napisał:

Ja ze swojej strony mogę polecić MICHELIN PRO4 700x25 (realna szerokość wypada coś ok 27mm). Nie są może w tym przedziale cenowym, mnie się udało kupić za 200zł, ale uważam że na oponach nie ma co oszczędzać i lepiej kupić porządne. Choć absolutnie nie twierdze że te doradzone nie są porządne, choć gdy ktoś patrzy również na wagę to micheliny w tej cenie są chyba nie do pobicia.

Hmm ? Prawie 4 razy tańsze Duro Hypersonic są 15-20 g lżejsze...

10 godzin temu, Nemrod napisał:

Hmm ? Prawie 4 razy tańsze Duro Hypersonic są 15-20 g lżejsze...

To po ile te Hypersonici kupujesz.Te PRO4 są do dostania w decathlonie za 140pln .Powiadasz 4x tańsze-może warto by było je przetestować .Pochwal się gdzie tak tanio można je zakupić.

W dniu 10.12.2017 o 17:46, Nemrod napisał:

No faktycznie dobra cena w decathlonie. Ale duro nadal pozostają 2,5 raza tańsze, lżejsze i o nieco gęstszym oplocie...

Przeczytałem cały wątek, czy te duro (Hypersonic/Stinger) mają faktycznie TPI 120? W cenie teraz ok 70 zł za sztukę TPI 120 waga poniżej 250g to aż za pięknie to wygląda :) Aż się lekko napaliłem na nie, bo szukałem do 800-100 zł opony a tu proszę. Wrażenia z jazdy są bardzo dobre? Dzięki za odp

Szukając w wujku, chwalą je, ale głównie na suchym, niby na mokrym dużo gorzej już... hmmmm

Edytowane przez asmaxx

Jeżeli producent nie kłamie to mają. Ogólnie szybkie i całkiem żywotne oponki. Sam pisałem, że mniej im ufałem na mokrym z racji tego, że sama mieszanka wydaje się twardsza niż w topowych Schwalbe cz Continentalach.  Z drugiej strony za często w deszczu na nich nie jeździłem a kiedy mnie zaskoczył to jakiś nieprzyjemnych niespodzianek nie miałem.

• Lubię to! 1
W dniu 3.09.2022 o 19:33, Nemrod napisał:

Jeżeli producent nie kłamie to mają. Ogólnie szybkie i całkiem żywotne oponki. Sam pisałem, że mniej im ufałem na mokrym z racji tego, że sama mieszanka wydaje się twardsza niż w topowych Schwalbe cz Continentalach.  Z drugiej strony za często w deszczu na nich nie jeździłem a kiedy mnie zaskoczył to jakiś nieprzyjemnych niespodzianek nie miałem.

Dzięki za szybką odpowiedź. Przyznam się szczerze, że kiedyś wchodziłem do sklepu, kupowałem podstawowe michelinki za 50 zł (700x23c)i śmigałem na szosie z kufrem m-wave zaladowanym po brzegi i nie interesowało mnie nic. Teraz od 2 tygodni czytam o tpi, o wkładkach, i przyczepności suchy/mokry i mam dość.

Edytowane przez asmaxx